Jump to content

Golf 6 1.2 HL Candy white


Master_Blaster

Postare recomandată

Master_Blaster

Dap dar nu de la masina mea, vopseau e intacta. Pur si simplu s-a patat, se poate curata, dupa ce trece jegul asta o sa o duc la un detailing profi ca sa scap de toate porcariile ca am si bara spate atinsa in parcare, nu mai vorbesc de pata de vopsea de pe usa.

Link către comentariu

Consumul se explica prin viteza medie foarte buna. Banuiesc ca ai tinut-o in in treapta a 4a si a 5a in majoritatea timpului.

Ce spune CB-ul la final? Eu nu am mai intalnit avertizarea respectiva.

Link către comentariu
Master_Blaster

Am condus cu motorul putin turat adica l-am tinut in 1500-2000 si am folosit toate cele 6 trepte... Ieri am fost la primul gratar pe anul asta si-mi era teama sa nu fii intrecut limita legala la anumite capitole... :P Azi cand urcam pe pasajul basarab aveam consum mediu 6.6 la coborarea pe Plevnei 7.2, asta e genul meu de condus (si nu, nu era aglomerat)...

Eu am BC+ asa arata de cand o am, poate pt ca e setat in English US si aia is mai speciali si tre' sa le zica sa aibe grija...?

Scutul pe cantar, e in cutia in care a venit si are si cele doua picioare, daca mai scazi cca 2-300gr cam aia ar fi greutatea + suruburile. Deci in jur de 12kg, sunt curios cate kg are cel oem.

P1000872.jpg

Link către comentariu

Daca e US se explica, ei au nevoie sa li se reaminteasca si sa nu uite cheia in contact cand pleaca din masina :))

Acum am inteles reteta consumul de promenada :D .

Scutul este destul de greu, se explica prin faptul ca e facut din fier. Are putin mai mult decat o janta.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Nu, vreau sa am cauciucuri ca sa le probez dupa reparatie si inainte de vopsea.

Azi am cheltuit la PBN mai multi bani decat am dat pe jante, mi-am comandat multe maruntisuri inclusiv cele 2 scuturi, pun poze cu ele cand le ridic.

Link către comentariu
Master_Blaster

Ar trebui sa ma grabesc cu scutul pt ca eu nu ma prea astampar, ieri mi-am facut loc de parcare intr-o gramada de zapada inghetata si azi am cocotat-o pe alta movila. Nu vreti sa stiti ce frumos se aude cand Golful atinge cu burta zapada inghetata. :(

2012_03_07_12_34_28.jpg 2012_03_07_12_34_13.jpg

Link către comentariu

Se mai gasesc. Mai ales pe stradute printre blocuri. Ieri am luat un sleau intre roti si aveam emotii daca ating, normal ca am atins :(, iar azi am parcat pe un morman de gheata.

Scutul pune-l iarna viitoare ca acum nu mai are rost.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Cum sa nu? Mai multa greutate pe fata, o sa apese mai mult pe arcuri, o sa fie masina mai joasa :))

Link către comentariu
Master_Blaster

Pai doamne fereste sa am revers rake dupa ce montez suspensia, si 12kg sunt putine, imi imaginez ca sunt eu mai gras... :))

Stiu si eu multe zone cu gheata in Bucuresti, iarna a trecut dar mai dureaza o luna pana se duce gheata asta nenorocita:

2012_02_29_17_04_06.jpg

Poza e de fix acum o saptamana dar gheata e tot acolo...

Link către comentariu
Master_Blaster

Bilstein B12 cu arcuri Sportline....

Ma gandesc ca poate asa o sa fiu mai cumpatat cu masina (Low & Slow) si o sa si arate bine cu jante pe 18. :))

Modificat de Master_Blaster
Link către comentariu

Demotivante sunt pozele tale, pare inca departe primavara :(.

Sa fii cumpatat pt ca iarna viitoare cu Sportline nu cred sa mai urci pe mormane.

Chiar doamne fereste de reverse rake, insa spre deosebire de tine mai gras cu 12kg, masina va trai cu scutul permanent.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Jantele pe 18 sunt jantele perfecte ca si look pentru Golf , dar la greutate si feeling nu le recomand.

Pe B12 as vrea si eu sa merg , dar pe ProKit ... Poti sa imi spui si mie cam la ce pret ai gasit Sportline-ul ?

Ai gasit ceva review-uri la ele.Initial vroiam sa merg pe B8 cu eibach-urile care le am pe masina , dar am tot auzit ca au tendinta sa topaie destul de mult...

Link către comentariu
Master_Blaster

Din cate stiu kit-ul B12 e format din amortizoare B8 + arcuri Eibach Prokit sau Sportline.

Nu prea am gasit review-uri pt ca americanii nu sunt fani Bilstein, dar gasisem un forum Australian si oamenii erau multumiti de suspensie.

Am gasit la noi kit-ul B12 la cca 3500lei, dau mai multe detalii dupa ce il comand asa la telefon...

@The_Ego: Pai stiu, de aia ma uit dupa un Polo 6n2, dar cum ma uitam eu dupa un Polo sau un Lupo si... ups... http://www.weltauto....rc=list.htm&ml= Love at first site. :icon_redface:

Link către comentariu

Not bad, dar ai renunta la golf pt un A1 in mare cam la fel echipat (+ pt xenon, - pt climatronic, pt lipsa comenzilor pe volan)? :P

La performante cred ca sunt asemanatoare.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Are scaune incalzite si... e super draguta masina (un audi fioros in miniatura). Sunt hotarat sa tin golful macar 2 ani mai ales ca am chef sa bag ceva banuti in el ca sa-l personalizez un pic. Pt A1 tuning-ul e destul de limitat si scump plus ca nu-mi place ca are 5 trepte.

Am un A1 alb in parcarea blocului si imi place f mult cum arata.

Link către comentariu

Trebuie sa tii cont ca A1 e mai mic decat Golful, asa ca daca vei pleca la munte/mare cu prietenii, cam nasol cu bagajele. In Golf cred ca intra 4 oameni, cu tot cu bagaje. In A1 sunt cam sceptic.

Link către comentariu
Master_Blaster

Evident e mai mic, stiu ca e in clasa cu Polo Ibiza si Fabia. Dar sincer ma intereseaza daca am loc eu si o pasagera, restul...

Am trecut acum pe la PBN si am vazut noul UP... Uratica masinuta, nu mi-a placut, prea lata si prea inalta. :(

2012_03_09_12_51_34.jpg 2012_03_09_12_51_43.jpg 2012_03_09_12_51_50.jpg 2012_03_09_12_52_02.jpg

Link către comentariu

Lasa UP, Porschee :wub: .

Arata a Aygo acest UP. E o nisa pe care VW inca nu o exploatase. Designul e interesant, mai putin semnul huge de VW din fata :)). In schimb formele masinii nu sunt deloc atragatoare.

Acela din poza 3 e light assist?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Cred ca e senzorul de City Brake ala. Mie-mi place cum arata! Chiar e o masina reusita de oras!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!