Jump to content

Golf 6 1.2 HL Candy white


Master_Blaster

Postare recomandată

Pe 16" trebuie sa aibe 6,5 latime.

Welcome to the led side :))

Cand schimbi bara, ia si alte tips-uri eventual mai mari.

m-ai ginit, vreau şi eu tipsuri mai mari.

6j cu et 40 o sa meargă bine, pt distantieri o să-mi trebuiască şi alte piuliţe, sau prezoane şi nu sunt sigur dacă o sa mai pot pune capacele pe ele.

Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Nu merge pe distantiere. Ori alte jante ori le lasi asa ca nu mi se pare deloc rau.

S-ar putea sa te tenteze difuzorul de GTi dupa ce pui bara pe masina. Pe mine unul m-ar tenta serios :))

@Dun: Depinde ce cauti mai exact. Doar tips-uri sau si putin lucrat la evacuare?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Da, sunt vopsite. Au ruginit de la capcele oem de audi si le-am vopsit eu rapid iarna trecuta, pt ca le-am vopsit in decembrie (in frig) in graba nu am dat cu grund (era o chestie temporara ca sa le fac cum trebuie vara). La aia care s-a exfoliat am dat cu alt lac, care era mai ieftin si prost.

Ce-i drept jantele din tabla oem nu sunt galvanizate si nu prea rezista la sare, pe interior arata f rau. Iar vopseau originala se exfolia de acum 2 ani. :(

@SB_20_WOB: Am dat 150lei pe ele, vezi aici detalii: http://vwforum.promo...20#entry2008839

@Ego: Daca pun difuzorul de GTI o sa arate chiar ca un GTI (ceea ce nu vreau, ca de aia scrie 1.2T pe ea) asa cu difuzorul de GTD o sa para mai stock. Plus ca daca pun de GTI trebuie sa schimb finala ca nu se mai pupa.

Modificat de Master_Blaster
Link către comentariu

Am gasit o poza de anul trecut cu masina pe o bordura prietenoasa. :))

post-2151-0-94331100-1360064123_thumb.jp

Link către comentariu

1.2 pe scris italic te-ai gandit sa ii faci ? din 1. si 2 decupate si alipite, sa fie new style.

Link către comentariu

Nu există 1.2 scris italic.

Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Ce parere aveti de jantele aste or sa stea ok pe golf sau ies prea mult in afara? Teoretic ar iesi cam 8mm, dar cauciucul o sa stea super pe ele, nu o sa mai aibe balon

http://www.vanzarijante.ro/jante-otel--9885-kfz-16-7-5-112-42-57-14683.html

 

OEM nu gasesc cu gaura de la butuc de 57mm, si nu vreau nebunii cu inele de centrare.

Link către comentariu

Inele de centrare "nu bun" , am vazut rezultate neasteptate si neplacute ,din cauza lor ! Ai o masina foarte frumoasa , sa ai parte de ea multi km si fara probleme ! Cat despre jantele acelea chiar daca ies inafara o sa se vada bine , si daca ti se par prea comune le poti da acolo o vopsea alta culoare ! 

Link către comentariu

Hai ca imi raspund singur la intrebare...

post-2151-0-28008900-1360264563_thumb.jp post-2151-0-06854800-1360264585_thumb.jp post-2151-0-35199000-1360264618_thumb.jp post-2151-0-06972500-1360264652_thumb.jp post-2151-0-20558200-1360265247_thumb.jp post-2151-0-50829700-1360265261_thumb.jp

 

In poze este un Golf 5 (da am verificat jantele pe toate golf-urile pe care le-am vazut azi si nu sunt putine golf-uri 5 in Bucuresti :P) cu jante de tabla oem cu dimensiunea 6,5j et42 si gaura de la butuc de 57mm.  :soare:

Asa ca acum va trebui sa gasesc un set pentru masina mea.

 

Stie cineva unde as gasi jante de tabla second in zona Bucurestiului aduse din afara? In afara de targul din vitan.

Link către comentariu

Am jante pe 16 si nu-mi schimb inca gumele de iarna asa ca tot pe 16 imi trebuie dar cu et42 si 6,5j. Plus franele de 312 nu se pupa cu 15. 

Modificat de Master_Blaster
Link către comentariu

Ai aflat codurile pt portetrierii de 312? :D

Ce stalker ai fost azi :)). Cred ca ai facut mai multe poze masinii decat a facut proprietarul.

Link către comentariu

Nu dar ma gandesc sa-mi iau alti etrieri cu tot cu portetrier de 312 de pe ebay.de, cred ca ies mai ieftin si sa-i vand pe astia. 

 

Dar tre sa rezolv intai cu suspensia (amortizoare de 55) ca aia e cea mai scumpa. Si dupa aia imi trebuie consumabile, suruburi, furtunase.

Link către comentariu

He he... ;) Watch this space!

 

Mie ca o sa fie prea rigida pt gustul meu, dar temporar, una ieftinache pana ma lasa inima sa dau un sac de bani pe 2 amortizoare bilstein b8 cu diametrul de 55.

Link către comentariu

hmmm doar pe fata le schimbi? e ok?

 

Ma gandeam ca daca tot iti place "tranteala" macar sa o faci cum trebuie. :)

Link către comentariu

Pai da nu are rost sa le schimb pe toate, astea nu au nici 10000km asa ca sunt inca noi si nu vreu sa cobor masina mai mult de atat ca si asa ating f des. Dar evident nu o sa amestec suspensiile daca trec la reglabila pun pe toate rotile  aceeasi suspensie.

 

@rave:  :censur:

Link către comentariu

1.2T Pawa!

post-2151-0-98610600-1360532524_thumb.jp

 

Imi iubesc motorasul cu tot cu zornaitul lui de lant. :P

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!