Jump to content

Golf 6 1.2 HL Candy white


Master_Blaster

Postare recomandată

Ce garantie? Sunt din inox si f jegoase. Nu le-am curatat dar sunt sigur ca nu sunt corodate.

Dar sunt totusi curios ce o sa zica BAD_MF de ele.

Link către comentariu

Dupa poza arata a rugina, deasta am amintit de garantie. Daca le dai polish, incearca acum nu la primavara.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

E de la sare si mizerie sunt inox T304. Spalate si curatate cu solutie si arata ca noi. E doar de suprafata nu ai de ce sa iti faci griji ;)

Link către comentariu

Eu am rugina si pe vopsea. :))

La ce jeg e pe strazi, nu ma mira. O spal azi si vad cum se prezinta dupa.

EDIT: Deci banuiala mea se confirma, merci DAD_MF :)

Modificat de Master_Blaster
Link către comentariu

@master_blaster : mie mi'a indoit un cretin portiera spate. am impresia ca mi'a intrat un pusti cu bicicleta in ea. si nu sarise vopsea nimic. si mi.a traso un baiat cu niste ventuze si un ciocanel.in juma de ora a fost gata. nu e ceva grav se rezolva fara sa se revopseasca. dar ai grija la ce service te duci !! si app de mers iarna cu mijlocul de transport in comun e cam aiurea. stiti vorba aia. ori e masina ori e templu ?!! SHIT HAPPENS ! dupa 3 zile veneam de la tzara am luat un iepure cu 100km/h mi-a crapat bara si proiectoru.dupa 1 luna de cand am cumparat masina a iesit o proasta din parcarecu un logan si s-a oprit in mine. mi'a facut praf lateralul. am schimbat portierele aman2 si indreptrat aripa revopsit ...nemaivorbind de faptul ca, cretinii astia de la ADA motors vw galati mi'au dat o buleala totala si am avut certuri cu ei imi daduse si pe lampa spate cu lac,fata de usa cand au desfacut-o au rupt din plasticul din zona butoanelor. am facut panarama mi'au shcimbat piesele mi'au revopsit de vreo 3 ori, si pana la urma m-am pus de am revopsit-o calumea toamna asta in alta parte.plus ca acuma trebuie sa ma duc iar la ei(ada motors vw), ca am observat ca mi-au sudat pe langa ea si geamu spate care mai e si vitro din ala fumuriu are numai puncte de la sudura. ce dracu' sa-i faci asta e... in primavara vreau sa ma duc la un detailing pentru un polish sa-mi indrepte lacul, intrucat baietii de mi'au revopsit acuma au zis ca ei nu dau polish pentru ca nu se pricep la asa ceva si sa ma duc la o firma de detailing. Numai bine ! deci sa va considerati ca sunteti norocosi !!!

Modificat de bosseby
Link către comentariu

Ai avut ceva ghinioane, pana cum doar eu mi-am lovit masina si reparatia facuta de PBN arata inca f bine dupa un an. O sa incerc sa indrept pragul fara sa-l vopsesc dar om vedea nu e in plan, din moment ce vopseau e ok si nu e f vizibil.

Cat despre condusul zilnic, nu e pentru mine nu am nervii sa merg zilnic prin bucuresti cu ea. Plus ca asa o mai si feresc de cascati.

Link către comentariu

Nu compara Galatiul cu Bucurestiul.

Nici in visele noastre cele mai bune nu o sa se mearga in Bucuresti pe jumatate cum se merge in Galati. Si nu e vorba doar de numarul masinilor, e vorba de mentalitatea de 2 bani a soferilor aflati in trafic. Pe langa toti "soferii" care primesc masini gratis de la munca si trebuie sa le foloseasca desi nu stiu care-i stanga si care-i dreapta...

Si eu conduc masina zilnic dar din fericire pentru mine o fac in afara orelor de varf, ca urmare a programului haotic pe care il am.

Link către comentariu

da.. desigur. va dau dreptate in totalitate la chestia asta. oricum cu mentalitatea nu prea difere. olteni-moldoveni sunt pe aproape , mai spre vestul romaniei se mai shcimba cate ceva din ce am observat eu. nu stiu daca am dreptate sau nu. mai acuma o saptamana mi'am gasit un v adica o zgarietura cu cheia pe aripa dreapta fata. eu faceam referire la mersul iarna cu masina. impune niste riscuri e adevarat (si vara cam la fel) dar acum din cauza drobului de sare... eu nu stiu cum se face ca de fiecare data cand vin la bucuresti mai primesc cate o piatra in geam . prima data s-a intamplat la 2 saptamani dupa ce am cumparat-o. am primit o piatra si mi'a crapat parbizu. iar mai recent "floricele" salut !! sper sa nu va plictisesc cu pataniile mele. !

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Cum sper sa arate masina la vara:

post-2151-0-11880200-1359708517_thumb.jp

Cherry red FTW!

Doar ca o sa am fusta de GTD si nu renunt la stergator.

Link către comentariu

Bun plan. Cred ca ar trebui sa las si eu masina daca ma mai uit la voi :))

Link către comentariu

Mda a mea e joasa acum (dar pare f inalta), ceva nu e ok cu ea... Nu stiu exact ce dar nu-mi place cum arata. Habar nu am ce ii trebuie. :(

post-2151-0-62879400-1359716906_thumb.jp post-2151-0-64064100-1359717003_thumb.jp post-2151-0-44823700-1359717890_thumb.jp

Clar jantele sunt prea bagate sub aripa, in vara le schimb cu unele cu et40 si 6j si ma gandesc sa le fac ceva, sa le vopsesc argintii sau albe? Colorate nu, ca nu se pupa cu capacul central negru.

Cand ajung acasa o sa curat tips-urile cu cif, cred ca o sa se lustruiasca rapid.

post-2151-0-29609000-1359717982_thumb.jp

Link către comentariu

Deci te-ai razgandit si-ti iei leduri? :D

Mai jos de atat te duci doar cu reglabila, e ok asa masina. Pune niste distantiere pe jantele astea si imediat se modifica aspectul ei, nu are rost sa le vopsesti.

Link către comentariu

Chiar ca. Ce rost sa le vopsesti? Ca sa ai grija lor? Eu am dat intr-o bordura cu tablele si aproape ca ma bucuram :))

Link către comentariu

nu are rost sa le vopsesti.

Err...?

post-2151-0-02585800-1359719169_thumb.jp

Doar asta se exfoliaza si e indoita dar toate sunt ruginite.

Oricum trebuie vopsite, si niste jante mai late si cu et mai mic ar f mai bune decat sa dau banii pe distantiere de calitate.

Da pai astea cerry red sunt dementiale pe candy white, am un gti alb in parcare si salivezi la stopurile alea de cand le-am vazut.

Link către comentariu

Cred ca iese mai ieftin cu 4 jante cu ET mai mic decat 4 distantieri.

Link către comentariu

Pe 16" trebuie sa aibe 6,5 latime.

Welcome to the led side :))

Cand schimbi bara, ia si alte tips-uri eventual mai mari.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!