Jump to content

Golf 6 1.2 HL Candy white


Master_Blaster

Postare recomandată

... alte imbunatatiri care nu au rost decat in ochii posesorului, pt majoritatea or sa fie risipa de bani si timp.

100% corect ;)

Modificat de GabiB77
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Niste poze de sfarsit de septembrie calduros:

P1020580.jpg P1020585.jpg

Mi-e dor de rotile pe 18. :icon_cry: Nu pot sa sufar iarna, 3 luni de kko, in care nu fac descat sa visez la strazi curate si temperaturi de peste 25 de grade.

Azi am aflat cat e de scarbos e sa speli un filtru k&n in cada. Daca era cald nu faceam treaba asta la mine acasa in cada. :evil: Hate f... winter!!

2012_12_26_22_44_20.jpg 2012_12_26_22_44_29.jpg 2012_12_26_22_44_57.jpg

Link către comentariu

Ai nevoie de niste jante mai usoare...

Si stiu ce zici despre filtru. Pe Seat prima data l-am spalat dupa vreo 7.000 de km. Cand am vazut ce-a iesit din el am inceput sa-l spal din 2 in 2 luni.

Treceam prin kit-urile de curatare mai repede decat prin pungile cu lichid de parbriz :))

Link către comentariu

Mda :dry: sa trec la seattle-uri oem care sunt cu 2kg mai grele... Err NU!

Si acum un subiect mai tabu, greutatea rotilor:

Seattle 17 cu 225/45 au 22,1kg

InterAction 18 cu 225/40 au 20,2kg tongue.png

Jante tabla oem 16 cu 205/55 (de iarna) au 17,0kg

P1010271.jpg P1010272.jpg P1010275.jpg

Nu prea mai am ce zice cifrele sunt clare si feeling-ul meu la volan e exact pe aceeasi linie, dupa parerea mea masina e cel mai lenesa cu Seattle-urile, cu jantele de tabla e f alunecoasa, cu Interaction e cel mai fain, mai manevrabila si mai vie, pacat ca ies f mult in afara. sad3.gif

Link către comentariu

Mai usoare! Si un insert alb :P Eu deja nu pot sa mai sufar bucata aia neagra din emblema cand o vad acolo. Cu emblema neagra arata si mai bine!

2uhtgyv.jpg

Modificat de Rave
Link către comentariu

Hmm mda emblema alba arata bine, dar cu stopurile mele fumurii nu stiu daca se pupa, daca trec la anu pe leduri cherry red incerc niste autocolant alb in interior.

Jante astea imi plac prea mult. Daca as gasi un set nou nu as ezita sa dau banii.

Link către comentariu

Eu deja nu pot sa mai sufar bucata aia neagra din emblema cand o vad acolo. Cu emblema neagra arata si mai bine!

Normal :D

Link către comentariu

Cam la 4-5luni e a doua oara cand il spal

Probabil e cam 50/50 eu merg mult la tara in w-e deci nu prea are parte de trafic de bucuresti

Link către comentariu

grilele normale pe bara de GTi sunt musai daca ar fi sa trec la look-ul asta.

era pe net o poza cu un 6 united grey cu GTi front bumper si grile normale, arata foarte foarte bine.

du-te pentru ea (go for it)!

gen:

post-55088-0-62473200-1357258791_thumb.j

Modificat de mike.
Link către comentariu
Master_Blaster

Arata f bine eu as vrea sa fac şi grilele de la proiectoare pline, adică fără faguri.

Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Trebuie vazut sa nu afecteze racirea/incalzirea motorului, sau a discurilor de frana...

Link către comentariu

Vezi ca sunt masini facute asa dar nu arata prea bine. Mai bine le lasi asa.

Si nu afecteaza nimic, VI-le are radiatoarele in fata si nu ajunge nimic la frane prin grile...

Link către comentariu
Master_Blaster

Ce sa nu arate bine grilele de la proiectoare sunt pline iar faguri sunt doar decorativi.

Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Master_Blaster

Ultimele poze de iarna asta fara aparatori de noroi.

2013_01_08_12_46_42.jpg 2013_01_08_12_46_59.jpg 2013_01_08_12_46_03.jpg

Dupa pozele astea am fost la spalatorie, si am montat deja aparatorile pe spate. Dupa ce le montez si pe cele pe fata pun poze cu ea jegoasa ca sa se vad daca e o diferenta notabila si daca merita.

Mai mult despre aparatori aici:

Link către comentariu

Am montat azi aparatorile pe fata si am iesit cativa metri pentru poze.

2013_01_10_16_11_16.jpg 2013_01_10_16_11_28.jpg 2013_01_10_16_11_49.jpg 2013_01_10_16_12_08.jpg

Mi se pare interesant look-ul dar mi-e teama ca sunt prea joase pentru masina mea. Va trebui sa vad cateva saptamani cum se comporta si daca ating prea des o sa le dau jos.

Link către comentariu

Imi place cum arata masina cu astea! Dar a ta e coborata bine, motiv pentru care arata mai bine decat pe altele...

Si fiindca e atat de coborata s-ar putea ca la tine sa fie mai utile decat la altii. :)

Link către comentariu

Pe spate nu e nici o diferenta (nici nu are cum), dar pe laterale am impresia ca e mai curata in sensul ca lipsesc clar stropi aruncati de rotile fata. E murdara de la apa ridicata de alte masini dar picaturile si jegul par f fine.

Imi place atat de mult cum arata incat m-am hotarat ca daca astea sunt prea rigide si le agat imi iau unele de raliu universale care sunt mult mai flexibile dar si mai mari.

Link către comentariu

La vara nu o sa iti mai placa acest artificiu mai mult ca sigur :D , eu am avut aparatori pe un golf 4 si cand le-am dat jos , surpriza , raiul ruginiii ... Pe timp de iarna mai merg cu mai merg dar vara nu le-as tine , oricum totul tine de gusturi . Multi km fara incidente e cel mai important

Link către comentariu

Pai aparatorile sunt ca rotile de iarna la primavara le dau jos, atunci cand pun rotile de vara. ;) Ar arata penibil masina cu roti pe 18 si aparatori de noroi. :))

Link către comentariu

Poze cu masina mai jegoasa:

2013_01_12_15_27_23.jpg 2013_01_12_15_27_30.jpg

Am impresia ca nu mai ridic atat apa in spatele masinii ca vada f bine prin luneta indiferenta de viteza (110km/h+), pe un asfalt f ud.

Link către comentariu

Am facut niste poze in care se vede cat e de joasa masina acum, si da am folosit o cutie de cola pt ca e mai relevant decat daca masuram in cm.

Masina sta pe o platforma si e orizontala, se poate ca sub prag cutia sa stea cam jos dar cu max 1cm.

P1030048.jpg P1030049.jpg P1030051.jpg

P1030053.jpg P1030057.jpg P1030059.jpg

Si in poza asta se vede clar cat protejeaza aparatoarea fata.

P1030061.jpg

Nu-mi place ca scutul a cam ruginit, la primavara o sa-l dau jos ca sa-i fac gaura pentru schimbarea uleiului si o sa-l si vopsesc (de preferinta electrostatic).

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!