Jump to content

Golf 6 1.2 HL Candy white


Master_Blaster

Postare recomandată

Cea mai buna sufa de tractat este cea din otel, o gasesti in targul Vitan. In rest iti doresc drumuri safe si zambete largi!

Link către comentariu

Ar trebui photoshop ca sa micsorezi un pic jantele. ;)

@Sor!n: Mersi, sa vad ce gasesc.

Link către comentariu

Daca tot ai lansat moda cu capacelele de Tiguan, poate la anul treci la asa ceva :D121204_0012.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

imi plac foarte mult disc-urile de pe beetle, daca ar fi si putin mai late..

@master_blaster: scutul ala se simte ca si greutate in plus pe fata?

Link către comentariu

In poza nu sunt disc, dar acum am vazut ca sunt de 17"

Disc sunt de 18" si au o latime de 8, destul :D

Link către comentariu

@master_blaster: scutul ala se simte ca si greutate in plus pe fata?

Cum sa se simta, ce are 100kg? Nu se simte nici cand merg cu rezervorul plin sau gol sau cu un pasager. Scutu' are 12kg, exact cat un bax cu apa, asta se simte cand il ai in portbagaj?

@Ego: Alea sunt jante de aliaj de pe The Beetle, fara sa aibe buza cromata montata, care de fapt e din plastic cum e si capacul. Plus la rotile alea au un et mare si f probabil vor atinge.

Link către comentariu

Pe o everyday car chiar nu conteaza.. :-) nu are ce sa se simta. Poti merge fara lichid la parbriz si numa cu 3 litri de ulei in motor si mai castigi 3 kg :lol:

Link către comentariu

Banuiesc ga glumeai cu 4motion:)

Pentru inceput iti trebuie alta cutie de viteze :)

Link către comentariu

Mah daca ar fi sa fac masina 4x4 as cumpara un golf 5 4motion lovit (sau o skoda octavia 2 4x4) si as transfera toate piesele (mai putin caroserie si motor), ca daca ma apuc sa le iau cu amanuntul innebunesc. Singura problema ar fi rapoartele cutiei ca toat modelele 4motion sunt tdi.

Da glumeam, desi daca o sa o tin suficient timp adica peste 5-6 ani m-as baga la genul asta de modificare just for fun.

Link către comentariu

Meh aia nu e fun, decat daca nu iau un golf 5 4 motion de acolo. :))

Link către comentariu

Mda ala are si mai multa puter ca un tdi deci e si mai departe de ce mi-ar trebui. Plus ca e mult mai scump.

Link către comentariu

Nu aveti ce cutie sa puneti care sa se potriveasca pe motorul 1.2 tsi si sa aibe carda restul cutiilor de 4motion au prindere pe 240mm la volant 1.2 tsi are pe 205:). Eu am dorit sa imi fac acest retrofit dar nu era fezabil din punct de vedere financiar.

Link către comentariu

A bon perfect, m-am linistit atunci. Poate daca pica motorul dupa ce ies din garantie.... Fezabil nu are cum sa fie, clar. Ar fi mult mai simplu si ieftin sa dau masina mea pe una cu 4x4 din fabrica, cu mai multi cai. Dar nu ar fi acelasi lucru oricine poate da banii pe o masina de fabrica.

Link către comentariu

Da, si ar fi chiar naspa ca masina aia de fabrica sa nu fie toata sudata, taiata si lovita cu ciocanu pentru "ädaptari" :lol:

Sunt cateva upgrade-uri care nu isi au nici un rost, asa cum e asta :)

Link către comentariu

:)) Ce adaptari isi au rostul... e o chestie relativa. Ce rost are sa iti schimbi bara, stopuri, jantele sau alte accesorii optice. Ca sa nu mai vorbesc de polish-uri, luciu pt cauciucuri si nenumarate alte imbunatatiri care nu au rost decat in ochii posesorului, pt majoritatea or sa fie risipa de bani si timp.

http://youtu.be/s7Iv42AOZIk?t=37m31s

Enjoy!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!