Jump to content

Golf 6 1.2 HL Candy white


Master_Blaster

Postare recomandată

Pacat ca i-ai scos proiectoarele..mi se pare ca schimba mult in bine partea frontala a masinii..o sa arate ca un Golf Last Edition din pacate..

Link către comentariu

Le montezi pe viscolul asta?

Da ce are, asa mai fac miscare cat dau zapada din fata masinii... :))

Sunt puse, nici nu-ti trebuie scule pt treaba asta doar surubelnita din portbagaj si rabdare... Eu am rupt o ureche pt ca e cam aiurea sistemul si nu e chiar asa usor sa schimbi becul de la proiectoare.

Anyway pozne:

P1020986.jpg P1020990.jpg P1020995.jpg

Link către comentariu

Arata bine fara proiectoare. Chiar imi place!

Daca tot ai doua locuri, de ce nu bagi si Tiguanul in parcare? :)

Link către comentariu

Nup am 1 singur, la ce scor au... :( Locul de sus se misca singur, e parcare klaus. Tiguanul oricum sta la ai mei acasa.

Link către comentariu

Sau 8.000. Nu mai stiu, ca discutia a fost de demult.

Oricum, ideea este ca pe langa banii astia, proprietarul plateste o taxa de protectie lunara, numita intretinere, pentru locul de parcare.

Ne spune Mihnea mai pe seara, daca are chef.

Modificat de Dun
Link către comentariu

Nu arata rau dar sustin in continuare utilitatea proiectoarelor :D

De 50lei il matura?!:D

Link către comentariu

Nu. Intretin instalatia. Care este foarte desteapta zic eu, dar ... chiar si asa. Acolo se plateste intretinerea pentru bloc. Si pentru locul de parcare. Si pentru spatiile verzi.

Link către comentariu

Ah locul de parcare nu e chiar 20000 dar nu cu mult mai ieftin si evident vorbim in euro. Poti sa si inchiriezi cu 1000euro pe an dar nu merita daca esti proprietar pt ca arunci banii pe fereastra. Si da platesti si o o taxa (parca 25lei/loc de parcare) de intretinere lunara pt klaus, bariere, usile de la subsol, incalzirea rampelor si iluminarea parcarii.

Link către comentariu

De cand a aparut Golf 7 a inceput sa-mi placa din ce in ce mai mult bara fata de GTI.

Dar as merge pe o grila custom fara hexagoane, ca eu nu vreau gti look care nici macar nu e traditionala la Golf.

Ceva gen: http://www.golfmk6.com/forums/showthread.php?t=25859&page=2

Cu grile modificate si la proiectoare, gen: http://www.golfmk6.com/forums/showthread.php?t=29493

Golful alb din link-ul 2 e urat eu as merge pe grila oem cu muchia cromata, poate chiar si pe bara de GTI, pt extra bling. Proiectoarele vor ramane pt ca sunt mult mai bine incorporate in bara dpdv estetic.

Link către comentariu

grilele normale pe bara de GTi sunt musai daca ar fi sa trec la look-ul asta.

era pe net o poza cu un 6 united grey cu GTi front bumper si grile normale, arata foarte foarte bine.

du-te pentru ea (go for it)!

Modificat de mike.
Link către comentariu

Chiar ca, acum vrei iar proiectoare? Poti sa faci fog lamps delete, de genul pui o folie negra pe ele si le dezactivezi din vagcom sau iti iei o bara GTi mai speciala

Golf%206%20Razor%20Kit%20(4).JPG

Link către comentariu

Da si daca sare o piatra raman cu un proiector mort spart. :P Daca le am or sa functioneze, nu le vreau decorative.

Si proiectoarele de gti chiar arata bine, sunt in linia masinii.

Link către comentariu

Singura faza proasta e ca nu exista grila de GTI similara cu cea normala.

Cea din link-urile tale sunt facute custom de un baiat din America.

Asa ca ori iei de la el, dar te costa transportul mai mult decat grila in sine - care era 300 de dolari daca nu ma insel; ori gasesti pe cineva local sa o faca, ceea ce nu e foarte usor.

Chiar nu am idee cine poate sa lucreze in plastic atat de bine, dar daca gasesti, fa-o, arata superb.

Link către comentariu

Pai stiu sa citesc si chiar nu ma dau inapoi de la bricolaj, grila aia e o combinatie intre una stock si una de GTI eu o sa fac ceva similar dar cu grile AM ca sa nu ma usuce la bani.

@Ego: Parca la gti nu trebuie schimbat vasul, doar la r... sau era invers?

Modificat de Master_Blaster
Link către comentariu

Mda si trebuie schibate si contraaripile ca sa pot schimba becul la proiectoare.

Ar fi tare sa pun bara fata, spate si eleronul in acelasi timp.

Link către comentariu

A venit iarna asa ca a trebuit sa fac cu niste poze cu iepurasul alb (si jegos) inconjurat de alb.

2012_12_15_15_30_37.jpg 2012_12_15_15_31_26.jpg

Nu e prea fun cu garda asa joasa pt ca atinge f des cand merg prin sleauri. Scutul isi face acum toti banii in el se loveste gheata (senzorul de la baia de ulei e safe). Si pt ca tot am toate scuturile ok, nu m-am putut abtine sa nu-mi fac singur loc d parcare in zapada de cam 30+cm, era si ceva gheata in ea de la pluguri. Masina acum e f buna pe post de plug fiind asa joasa mai ales ca Pirelli-urile se comporta excelent. Oare o fi char asa de scumpa un retrofit cu o trnsmisie 4 motoin de pe un G5.... Ca sa am the ultimate 1.2T, 4motion evident sigla pusa pe haion.

Aveti idee care e cea mai buna sufa de avut la indemana in masina, ma tot gandesc sa-mi iau una in caz ca ma bag in zapada f mare si raman suspendat, sa am totul la indemana. As vrea sa o tin pe bancheta spate cu mega lopata.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!