Jump to content

Golf 6 1.2 HL Candy white


Master_Blaster

Postare recomandată

Garaj, de fapt parcare subterana.

Stiu si eu m-am bagat intentionat cu spatele intr-un troian de zpada facut de plug de juma de metru si m-am dat in el pana am ramas suspendat. Sa vezi vreo 7 "suedezi" nu au reusit sa o impinga, a iesit trasa. Acum ca vine iarna imi iau o surubelnita pt gheata din usi si pun pe portiera carligul de tractare ca sa fie la indemana. Si poate imi cumpar o sufa serioasa... eu ma pregatesc pt ce e mai rau. :))

Link către comentariu

Alea 2 mari de sub habitaclu vezi aici povestea:

Iar ala de la motor l-am schimbat cu unul mare din metal ca sa nu raman fara senzorul ala de la baia de ulei.

Pragul pe dreapta e deja infundat (fara ca eu sa-mi dau seama cand asta iarna). Om vedea ce va fi iarna asta.

Link către comentariu

Are cineva idee daca exista grila fata de jos fara proiectoare dar cu muchia cromata?

Nu de alta dar in seara asta iar am mers prin ceata si mi-am adus aminte ca scopul proiectoarelor e de a lumina boschetii de pe marginea drumului. 100% risipa de curent. Eu fac spume ca nu pot aprinde stopul de ceata (care e cu adevarat util) fara sa aprin si proectoarele. Sistemul asta e de-a dreptul idiot, era chiar asa de greu sa puna 2 butoane separate pentru luminile de ceata. :tuktuk:

Link către comentariu

Proiectoarele sunt utile la cornering :D.

Daca renunti la ele poate te uiti la o bara de R :P, orice numai sa nu pui muchie cromata pt ca ar fi urat.

Highline fara proiectoare, that would be a 1st.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Grila centrala este separata de cele laterale. Asa ca poti pastra grila ta centrala si poti sa iei doua grile fara loc de proiectoare si se vor potrivi perfect.

O sa trebuiasca sa dezactivezi din VCDS proiectoarele si sa schimbi si switch-ul de lumini cu unul fara pozitie de proiectoare, care nu stiu daca exista cromat.

Banuiesc ca ai putea sa-l pastrezi dar nu stiu cum o sa functioneze...

Eu iti ofer suport daca vrei sa renunti la ele. Arata mult mai curat fata fara proiectoare, dar mi-a fost... ciudat sa renunt la ele... Daca ai curajul sa o faci, go for it!

Link către comentariu

Numai la cornering pe stradute au un rol dar f limitat. adica vezi groapa inainte sa dai in ea si cam atat oricum merg incet si nu ai pe unde sa le ocolesti.

Merci pt info Rave, probabil ca o sa le schimb panourile (sper sa le gasesc ieftin de la cineva care face retrofit) si o sa modific in vcds dar as vrea sa nu ma complic cu butonul, mai ales ca la vanzare le voi remonta pt ca scad valoarea ca deh... is proiectoare. :P

Si cred ca o sa aibe un aer mai clean fara ele, poate imi pun si numarul pe bara ca sa fie mai multe schimbari. ;)

@Ego Pai tu tocmai ce zici ca atingi cu bara si imi sugerzi mie sa-mi iau bara joasa dupa ce am am suspensia mai joasa ca a ta, eu deja matur bordurile cu deflectorul ala de sub bara. Si bara a cam suferit dupa ce am atins cateva borduri.

Link către comentariu

Cred ca esti prima persoana care o aud ca vrea sa desfinteze proiectoarele... Fiecare cu "gargaunii" lui :))

Link către comentariu

Mda... poate ar fi mai simplu doar sa le codez, se poate? Si sa si raman cu ele, din dorinta de a nu ma complica.

Adica sa nu se aprinda cand trag de comutator. Dar asta e aiurea ca mergand cu ele la misto exista riscul sa se sparga de la o piatra si arunc banii pe fereastra.

Sincer vreau sa aud pe cineva care sa zica ca a avut nevoie de proiectoare cu adevarat nu doar pt look.

Link către comentariu

Ai putea sa incerci si cu grile de Trendline, cum am eu. Nu au acea buza cromata, dar marginea este mai profilata, in caz ca vrei un aspect mai agresiv.

Nu am idee cum se demonteaza, dar ne putem intalni si le pui pe masina. Te uiti din stanga, te uiti din dreapta... :unsure:

Modificat de I ffocus I
Link către comentariu

Utilitatea proiectorului mai este si sa te vada cei care vin din fata! De ce crezi ca pe uscat orbeste/deranjeaza?

Esti primul care se gandeste sa renunte la ele :)). Cu altele te-am mai inteles dar cu asta... :))

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

I ffocus I ti-am dat pm.

@Circoloco: Pai tu ce crezi ca fac farurile care au exact acelasi bec ca proiectoarele? Difera oglinda si pozitionarea. Nu sunt tolomac care sa mearga cu pozitiile si proiectoarele noapte ca nu vezi nimic, mai bune sunt drl-urile cu care chiar poti sa conduci noaptea pe camp. ;) Ia ghici de unde stiu. :))

Link către comentariu

Pai ti-ai dat singur rapsunsul. Pozitionarea si oglinda. Deci, au utilitate. Deci, nu vad rostul sa renunti. Deci, pana la urma faci cum crezi dar mi se pare total gresit ce ai tu in plan :D

Link către comentariu

Mai ofera-le o sansa. Pune un bec galben da la Nokya/ Sylvania (sunt producatorii becurilor oem)/ PiAA si vezi cum ti se par atunci.

Poti sa incerci cu o folie galbena sa vezi daca iti imbunatateste vizibilitatea. Cel putin pastreaza-le de look galbene :D

E adevarat ca fiind cornering-ul pe proiectoare, cei de la VW le pun sa lumineze atat lateral cat si in fata. In lateral lumineaza bine, despre cum lumineaza in fata nu pot sa ma pronunt.

In caz ca renunti, macar pune niste led-uri in loc

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Da oglinda e ca sa lumineze boschetii am mai zis dar in fata nu vezi nimic cu ele incearca sa mergi cu ele cand NU e ceata noaptea in afara orasului.

Sunt degeaba daca erau necesare si practice erau obligatorii cum e stopul de ceata. ;)

Pot sa le pun si tatal becurilor csenon daca oglinda e facuta aiurea nu fac decat sa ii orbesc pe aia din fata.

Nu as renunta la ele daca VW macar imi dadea optiunea sa aprind stopul nu si proiectoarele. Anutul e deja facut (si scris prost :P) http://vwforum.ro/topic/97065-grile-fata-golf-6-fara-proeictoare/#entry1981896

Modificat de Master_Blaster
Link către comentariu

Doar ca idee, nu se potrivesc (din ce stiu eu) grilele de la Jetta la Golf. Ai putea sa muti DRL-ul pe proiectoare, lasate la o intensitate redusa...

Link către comentariu

Mi-am luat azi inca un set de tumburusi pentru presuri ca cele de caucicu care au fost "cadou" nu sunt oem si aveau numai decupaturile dar nu si tumburusii si cum un set costa 13lei nu avea rost sa tot mut tumburusii de pe alea de mocheta cum am facut anul trecut.

New look is coming: (singurul G6 gasit in parcarea PBN fara proiectoare si erau peste 20 de Golf-uri acolo)

2012_12_05_11_41_07.jpg

Am dezactivat proiectoarele si daca tot am trecut pe la PBN nu am rezistat tentatiei sa comand si grilele fara proiectoare desi cam scumpe la 150lei bucata, dar deh is oem de la reprezentanta.... :P A si mi-am comandat si puddle lights, vreau sa-mi pun pana in sarbatori toate luminitele in masina. Dar o sa dau jos "ochii de brotac". ;) La G7 au gasit o solutie mult mai buna pt proiectoare care acum se incadreaza in linia masinii spre deosebire, la G6 par a fi adugati in bara.

2012_12_05_12_33_18.jpg

Link către comentariu

Am luat grilele fata fara proiectoare si in seara asta le si montez, a venit iarna si nu vreau sa le folosesc pe actualele ca plug.

Cu grilele au venit si puddlelughts dar astea probabil vor astepta pana le montez, desi daca desfac carcasele as putea monta luminile in casa.

2012_12_11_19_28_07.jpg 2012_12_11_19_28_21.jpg

Link către comentariu

Le montezi pe viscolul asta?

Ca sa arate mai ok ar fi ideea sa renunti la grila cromata de jos. Sa-i faci un ranjet negru :))

Ma intereseaza si pe mine la ce cost se va ridica retrofit-ul de puddle lights :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!