Jump to content

Golf 6 1.2 HL Candy white


Master_Blaster

Postare recomandată

Da, nu vad de ce te miri tu nu stii cat costa o janta de aliaj usor originala?

Modificat de TDR
Link către comentariu

Pai da e o bucata de plastic cu VW cromat, capacele mari pe 16 sunt 200+ lei. Nu am gasit factura si am intrebat clar pretul pt bucata.

Eu am vazut aici http://forums.vwvort...and-tire-thread , mi-a placut modelul si am luat, pretul a fost correct in opinia mea.

Azi mi-am luat kit de admisie K&N 57s-9500 o sa revin cu poze si detalii cand ajung acasa.

si referitor la cele mici zicea :

Nu am mai gasit factura, dar am sunat acum si pretul e 70lei cu tot cu tva per bucata.

Am sunat la PBN.

Uite la astia cat sunt :

http://www.ecstuning.com/Search/5N0601169XRW/ES402057/

Modificat de TDR
Link către comentariu

Da, nu vad de ce te miri tu nu stii cat costa o janta de aliaj usor originala?

am intrebat si am primit raspuns: 1986 lei cu tva...da nu vad legatura cu capacele...sigur nu voi da atatia bani pe ele doar ca sunt vandute de vw

Rave, eu am intrebat la PBV1 dupa cod, am primit un pret de 78lei insa credeam ca e vorba de setul de 4 buc nu de pret per buc...sa sarim repede sa cumparam de pe site ca "e la oferta" !

Modificat de danny2012
Link către comentariu

Nu stiu la ce va asteptati avand in vedere ca un set de capace mari e 400 de lei. E un pret decent si astea mici sunt mai utile iarna.

Link către comentariu

La ce ma astept eu?

Sincer, pai la cati bani bagati (bagam) in masini, nu inteleg de ce mai stati cu jante de tabla :D

O pereche de jante de tabla se vand la 400-600 lei, daca mai adaugati 600 lei, minim pentru acele capace, se fac 1200 lei... nu mai bine luati aliaj si pentru iarna?

Parerea mea personala, un Golf6 cu jante de tabla, nu mai are niciun pic de personalitate... repet, parerea mea, nu-mi sariti in cap :))

Dar de aia suntem adunati aici, fiecare avem alte gusturi, care nu se discuta...

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

Aliajul nu este la fel de practic iarna. Nu pe orice golf arata urat tablele, doar pe un GTi/GTD/R-line parerea mea.

Hai sa nu mai facem off-topic aici, eventual le (ne) mutam la un versus aliaj-tabla iarna.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Cele mai urate jante pe lume sunt cele din aliaj mici. Sunt hidoase si strica orice masina, pe locul 2 sunt jantele din tabla cu capace mari, alte porcarii care ar trebui interzise. Astea din tabla cu capace mici arata f bine si sunt usoar la doar 17kg cu cauciuc. (la pagina 14 ai poze cu rotile pe cantar).

Sunt indecis asupra jantelor din tabla cu 5 brate dar fara capacul imitatie aliaj, cu un capac mic cum am eu. Pana acum nu am vazut la nimeni combinatia asta si e f probabil sa dea bine.

Jantele mele sunt f f urate acum pt ca sunt ruginite de la capacele de audi oem care se agata cu sarma de janta si asa le zgarie groaznic.

Diferentele intre rotile de iarna si cele de vara sunt infime masina se simte la fel doar ca pe loc volanul se misca usor iar in fiecare curba pot face cauciucurile sa schelalaie groaznic, si franarea e cam varza.

Link către comentariu

@Master_Blaster Dar cum parerea ta nu e autoritate in domeniu, let's agree to disagree. Eu sunt de parere ca jantele de aliaj supra-dimensionate (19" si asa mai departe) pe o masina de oras gandita pentru un max 17" sunt maxima tiganie, deci de gustibus.

Link către comentariu

Astept versusul ca sa va intreb de ce pe un GTI/R/GTD nu arata bine tablele :)) Doar ca este ceva mai scumpa decat aceeasi masina, dar nu GTI/GTD/R ?

Link către comentariu

@Master_Blaster Dar cum parerea ta nu e autoritate in domeniu, let's agree to disagree. Eu sunt de parere ca jantele de aliaj supra-dimensionate (19" si asa mai departe) pe o masina de oras gandita pentru un max 17" sunt maxima tiganie, deci de gustibus.

Sunt de acord cu tine jantele mai mari de 18 sunt hidoase pe Golf 5 si 6. Parerile sunt personale si chiar si daca o "autoritate" in domeniu vine cu o teorie pe mine ma doare la baschesti pt ca fiecare face ce vrea cu masina lui.

@Circoloco: Asta cu tablele nu arata bine pe GTI/D e cam aiurea pt ca din profil diferentele sunt minime intre modele, poate la R-line ca are praguri sa fie diferit.

Link către comentariu

Ti-am vazut masina parcata azi..mi-a atras atentia de la trafic :P. Arata foarte bine lasata si ies in evidenta elementele HL de la exterior.

Link către comentariu

Mersi, saptamana asta am mers destul de mult cu ea.

Iar ieri a avut ceva de carat pt ca a fost black friday asa ca inca o poza cu masina plina:

2012_11_23_18_01_03.jpg

Link către comentariu

Ii sta f bine cu jante din tabla si suspensie lasata, de capace nu mai vorbesc... :D

2012_11_24_14_06_05.jpg

Si in poza de jos cum arata acum un an cu aceleasi roti dar cususpensia sport din fabrica, diferenta e destul de mica, 2-3cm dar de efect:

p1000339g.jpg

Link către comentariu

Diferenta de 3cm este destul de mare, direct proportional cu imbunatatirea de aspect. Vezi tu la iarna pe zapada cat de mult se va simti diferenta, din pacate.

I-ai rezolvat zgarietura de pe portiera? Ce se mai aude cu bara de GTD?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Stai tu linistit ca tot o sa pun poze cu golful cocotat pe gramezi de zapada, doar nu degeaba mi-am pus scut metalic la motor si am remontat scuturile din plastic. ;)

Remeber:

2012_03_07_12_34_28.jpg 2012_03_07_12_34_13.jpg

Oricum de acum incolo masina e rasfatata, nu o sa mai vada nopti geroase in bucuresti. Si eu nu o sa ma mai urc intr-un congelator dimineata. :icon_bounce:

Link către comentariu

Eu cred ca o sa urci un morman si o sa lasi masina acolo pana vine primavara si se topeste gheata :))

Eu am ramas suspendat cu Seat-ul (pe cand aveam -45) si m-am chinuit aproape o ora sa ies de acolo. Si pana n-au curatat astia sleaul de zapada din mijlocul drumului nici c-am mai iesit :D

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!