Jump to content

Golf 6 1.2 HL Candy white


Master_Blaster

Postare recomandată

Master_Blaster

Eu nu l-as pune pe masina e prea dubios. S-ar putea sa mearga pe un G1 sau G2.

Link către comentariu

Pe masini cult G1-2 mai e ceva, pe vremea cand turbo nu era ceva la ordinea zilei. E fun insa pus pe masinile de mic litraj de azi e cu dus si intors.

Acum cu un astfel de sticker pus pe 1.2 sau pe 1.4 nu cred ca se poate masura cu un k03 al unui GTi (ce sa mai zic de k04). Competitie cine are turbo mai mare, bit childish :))

Link către comentariu
Master_Blaster

Multumesc pt apreciere, mai am ceva de lucru la ea ca sa fie exact pe gustul meu dar vara parca mi-e greu sa bag bani in masina.

Merge super motorul eu il compar cu 1.6 de pe A3 si diferenta e de la cer la pamant mica turbina prinde viata de la 1500 de ture, si aici e mare diferenta nu e un benzinar aspirat care da toata puterea si cuplu f sus in ture ci jos in zona in care conduci masina 90% din timp in oras.

Link către comentariu
Master_Blaster

Like!

Pe bune badge-urile alea cool ma fac sa-mi doresc un G1.

Inca nu m-am hotarat ce masina sa-mi iau pentru pentru zapezile si jegul din bucuresti hmm...

Link către comentariu
Master_Blaster

A lol nu, ceva extra ieftin, mic si cam de unica folosinta, adica o cazatura cu cauciucuri bune si cat mai subtiri de iarna, nu 4x4 ca nu vreau sa merg pe camp cu ea. Ideea e sa protejez iepurasul de sare si zapada mare in care se rup scuturi si indoaie praguri.

Si ma gandeam ca un G1 ar merge ca e tot vag si cool doar sa gasesc ceva cat de cat folosibil fara reparatii capitale.

Link către comentariu
Master_Blaster

A da si sa fie cat de cat cool... Sooo Matiz & other Korean shit NO!

Link către comentariu
Master_Blaster

F probabil, dar un G2 curat si ieftin nu o sa fie usor de gasit in ro. Cel mai probabil un G3 1.4 cu fffff multi km dati inapoi, adus din Germania recent.

In sepembrie sper sa ajung prin Germania si poate ma intorc pe 4 roti ieftine :D.

Link către comentariu

Vezi ca taxa de mediu rupe la G2 si 3. Asta daca nu vrei sa umbli BG-style.

G2 cu cutie automata, n-as avea incredere in functionarea ei prea buna. Sub 200k km? Hmm

Link către comentariu
Master_Blaster

Taxa rupe la non euro dar la 1.4 nu e asa mare. La vechimea aia km sunt vax...

Golf-ul ala e prea frumos indiferent de pret, nu trebuie sa concureze cu iepurasul meu, vreau ca masina aia sa nu ma deranjeze daca o indoi pe gheata sau daca o indoaie altul.

Link către comentariu

Vezi ca e o Jetta frumoasa la noi pe forum de vanzare. Intretinuta, arata bine, ieftina...

Link către comentariu
Master_Blaster

Ieri dupa un drum scurt prin oras, cu condus obisnuit nu mai intra in treapta 1. :(

Asa ca am tarait-o pana acasa pe seara cu putin trafic ca sa nu chinui prea mult ambreiajul cu plecatul in a 2-a.

Viitorul nu suna bine pt ca mai mult ca sigur ceva (sincronul de la 1-a :P mai mult ca sigur) s-a dus draq in cutie si va trebui desfacuta presimt ca nici ieftin nu va fi.

Link către comentariu

Pai si ... ce, ai de gand sa platesti costurile reparatiei ?

Link către comentariu
Master_Blaster

Sa vad, habar n-am daca am vreo sansa la garantie sau casco. Masina are niste mici modificari si sincronul de la 1-a e greu de motivat ca a picat subit, la condus normal... (definitia de normal e cam complicata pt mine).

Link către comentariu

Pe casco in veci nu o poti repara :lol: Doar daca spargi cutia de ceva bolovani :)

Am avut un Polo 1.2 si a ramas fara treapta 5, masina a fost reparata in garantie cu toate ca avea mici modificari care oricum nu aveau nicio legatura cu cutia de viteze.

Modificat de Bebeee
Link către comentariu

Sunt varza G6-le astea :P tot G5 e mai tanc :))

Glumesc, nasoala situatia, daca e in garantie cred ca poti sa o faci, in garantie nu intra orice fel de defectiune aparuta in conditii de folosire normala? Numai daca sunt neseriosi tipii de la VW si sa dea vina pe tine ca ai forjat-o si ai mers ca descreieratul cu ea.

Link către comentariu

Pai si nu poti sa aduci masina la starea initiala inainte sa mergi cu ea in service ?

Link către comentariu

Adica cum sa ii zica ca a forjat masina? Daca eu vreau sa schimb la 5000 rmp unde e o zona safe pt un benzinar si face poc motorul din anumite cauze eu sunt de vine? hai ca asta e tare.

Link către comentariu

Ziceam asa, ca pot sa te scoata pe tine vinovat pt utilizare necorespunzatoare. De ce le-ar conveni sa schimbe pe garantie si sa piarda niste bani cand pot sa te scoata pe tine vinovat sa platesti reparatia?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!