Jump to content

Golf 6 1.2 HL Candy white


Master_Blaster

Postare recomandată

Tu erai pe la 5 pe langa afi? Golf 6 alb, lasat bine, jante mari (n-am vazut modelul, erau in miscare :)) )

Link către comentariu
Master_Blaster

Hmm, nu cred, ieri am fost velo-pawa. Dar acum stau si ma gandesc, ca aseara cand am ajuns acasa, am uitat sa ma uit la ea in parcare, ca deh de cand ma dau cu bicla am lasat-o mai moale cu sucul prin oras, bauturile naturale din hamei sunt mult mai bune pe caldura si perfect legale. ;)

Link către comentariu

Hameiul se gaseste din abundenta pe lipscani incepand cu ora 5 beer o'clock. Am inteles ca unele soiuri de hamei sunt chiar nefiltrate

Deci.. cand ne bagam ? :D

Link către comentariu
Master_Blaster

La 5 sunt la job, sau la desen :D dar pe la 8 sunt liber. Man, cand ai chef eu sunt pt, mai ales ca tre sa ard pe ceva banii de benzina. :P

Link către comentariu
  • 4 weeks later...
Master_Blaster

E cam liniste p' aici dar masina cam sta pe dreapta de o luna, numai acum cu ploile am mai miscat-o nitel. Prin bucuresti e mult mai distractiv cu bicla, cand e uscat.

Masina nu a mai fost spalata de 5 saptamani si totusi arata curata, avantajul culorii albe. :D

2012_05_30_11_51_28.jpg 2012_05_30_11_51_32.jpg

Amandoua sunt nemtoaice dar bicla are cam 30 de ani :lol: De fapt cadrul pt ca si ea e modificata destul de mult

Link către comentariu

oau...ce bicicleta frumoasa ai!! cam ce viteza de croaziera maxima are?

Link către comentariu

Chiar faina bicicleta. Se vede ca e vintage, dar bine intretinuta, rotile arata de exceptie.

Merita sa mai dai detalii despre ea :icon_thumleft:

Link către comentariu
Master_Blaster

Azi o sa spla masina si am sa si curat filtrul de aer.

Bicla e la origine o semicursiera Hercules (cu cadrul din fier) din anii '80 pe care am luat-o super ieftin dar cu destule probleme. Asa ca pt simplitate maxima am transformat-o in fixa, adica are o singura viteza (cu raport mare 48/13) iar butucul e fix, pedalele sunt conectate permanent la roata spate, cum e la bicicletele de velodrom. Am pastrat numai frana fata pe care o folosesc f putin, pt ca avand butucul fix si ratrape pot sa franez punand rezistenta in pedale. SI are ghidonul taiat ca sa ma pot strecura mai usor printre masini. Nu am idee de viteza pt ca nu am ciclocomputer si nici nu ma interesaza dar cu raportul f mare probabil viteza maxima e respectabila.

Link către comentariu
Master_Blaster

Stie cineva care e terminatia codului de la capacele de janta cu diametrul de 55mm, ca toate diametrele au acelasi cod 1J0 601 171 iar pe capac nu e trecuta terminatia.

Asta e capacul care imi trebuie dar am nevoie de terminatie ca sa-l pot comanda.

2012_03_18_08_51_09.jpg

Si o poza cu masina curata by night.

P1010717.jpg

Link către comentariu

Ai avut o incercare de a veni la junior aseara? Eram cu alecsutzyu si araym si parca te-am zarit.

Cu capacele ai rezolvat? Am gasit codul 1j0 601 171 bxf care vine pe jantele zolder originale

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Dap am trecut pe acolo dar am crezut ca nu sunte-ti, am vazut masina lui alex dar cand m-am apropiat am crezut ca e o cupra nu ti-am vazut ego-ul. :( Culmea e ca m-am intersectat mai tarziu cu Alex la pasajul de langa Cora Orhideea (chiar unde ne-am intalnit pe la pranz, eu pieton) de data asta eram in masina, pe pod si el a trecut prin fata mea, i-am dat flash + goarna dar era incurcat de o masina si nu m-a vazut. :P

Cu capacele urmeaza, am fost le PBN joi si am facut o comanda de maruntisuri inclusiv capace pt jante, sper sa se potriveasca. Si urmeaza sa-mi personalizez haionul cu embleme oem. ;)

Link către comentariu

Banuiesc ca le scoti ca nu-mi imaginez ce se mai poate pune oem pe haion :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Le scot si pun embleme oem, de pe alte modele vag. Ia gandestete tu bine. ;) Si ramane si modelul si motorizarea, doar ca or sa arate "un pic" altfel. :lol:

Si imi place f mult cu arata spatele noului tiguan alb. Ma gandesc sa-mi cumpar un set de faruri rosii oem si sa le pun folie rosie ca sa replic look-ul.

38522_212196.jpg

Ca stopurile fumurii sau cu led parca sunt prea comune.

Link către comentariu

1.2 si TSI de la Audi? Ca Golf nu ai de unde sa iei din alta parte :))

Link către comentariu

Poti sa pui si TFSI de la audi.

Golf din bucati, un O si L de la Allroad, F de la Freetrack, dar G nu prea ai de unde din VAG.

Inainte ziceai ca astea fumurii sunt mai rare si exclusiviste ca vin doar pe HL, acu vrei sa le faci ca niste ochi rosii :)) (tu si cu Rave parca sunteti vorbiti in privinta acestei modificari :P ). Ce zici sa iei led-uri cherry si sa le infoliezi rosu?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

De la albus acum este iepure :D , dar vezi ca are tractiune fata, spre deosebire de animal :)). Ochii ar fi farurile, stopurile vin posterior, vezi animalul cu posteriorul inrosit

Hint: (mai adaugati rosu din photoshop )

122829_x800.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

:)) nu te-ai prins.

Si nici nu am facut-o in photoshop. :P

123061_x600.jpg

Link către comentariu

Acum mi-a picat fisa :D

Rabbit_badge_1.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

alo! colegu! furi idei?

dscn6797r.jpg

in plus, verifica postul 173 de pe pagina asta:

Modificat de cip12cip12
Link către comentariu

ma simt flatat cand spui ca mi-ai confundat masina cu o cupra :lol: . scuze nu te-am vazut la orhideea, nu stiu la ce visam :icon_cheesygrin:

vrei sa iti iei stopuri de america?

Modificat de alecsutzyu
Link către comentariu
Master_Blaster

@cip: Te rog, tu ai golf 5, eu am 6... :)) Si o sa arate diferit spatele eu renunt la "GOLF" si pun motorizarea la vedere ca sa vad oamenii ce pocnitoare ii depaseste.

Cu stopurile ma mai gandesc, tiguanul are luminile de march-arrier-ul pe bara la golf e mai complicat.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
Master_Blaster

1.2T pawa :)

Azi maşina face un an, aşa ca o spăl şi fac poze, de cadou. :P

Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Sa ai nroc la ea in continuare si asteptam poze noi.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!