Jump to content

Golf 6 1.2 HL Candy white


Master_Blaster

Postare recomandată

E pacat de suspensie acum sa ii pui table. O faci sleeper vorba lui manatee, prea sleeper chiar.

Eu zic totusi sa nu faci pasul la cele de tabla si vara. Anvelope 225/50 r16 dau urat pe golf.

Link către comentariu

Fara suparare.. Un sleeper e altceva cu totul. Sau vorbiti de sleeper la sensul propriu al cuvantului?

Link către comentariu

Sleeper la propriu. Stiu ca in mod normal un sleeper e masina lui teff spre exemplu, nu da de banuit ca se afla 600de cai sub capota :D

Link către comentariu
Master_Blaster

Cand ma fac mare imi iau R si-l fac Golf clasic (cum a facut kadettro dar invers). :P

Maine iau replicile de R32 de la vopsit si le pun la vanzare impreuna cu celelalte jante pe 18 si cauciucurile.

Tablele se intorc pe masina clar, in cazul meu ele sunt form meets function si imi plac. Numai ca le vopsesc (le duc la sablat si vopsit cu pulbere) lucios ca s-au cojit iarna asta si arata jalnic. Cel mult le fac rosii sau portocalii dar nu cred.

Motivul:

2012_04_05_16_41_31.jpg 2012_04_05_16_41_41.jpg 2012_04_05_16_41_53.jpg

2012_04_05_16_42_14.jpg 2012_04_05_16_42_49.jpg 2012_04_05_16_43_04.jpg

Sunt obsedat cu parcatul, si in pozele ale janta spate e la 1mm maxim de muchia bordurii, cauciucul isi face treaba dar e storcit la limita. Asta e motivul principal pt care am renuntat la jantele alea mari pe 18 le-am atins de doua ori ca ieseau f mult in afara.

De masina eu ma bucur mai mult de la volan, ma uit la ea 2 secunde pana ma urc in ea si gata. Doar nu degeaba m-am chinuit sa schimb amaratul ala de buton de la torpedou la ala ma uit zilnic. :)

Link către comentariu

De curiozitate... ce pierzi sau risti daca mai lasi inca 5-10cm de la bordura?

Link către comentariu

Eu nu inteleg cum poti sa renunti la asa jante frumoase, ca sa treci la jante de tabla! Si ce ca ai zgariat una? Se intampla, data viitoare mai multa grija! Lasa si tu masina la 10 cm de bordura ca nu are nimic.

Link către comentariu

HOLY SHIT! Scuzati, dar in viata mea nu am parcat atat de aproape de bordura :))

Nici macar acum, cu table, nu parchez atat de aproape.

Singurul mod in care parcam la mai aproape de o palma de bordura era pe Seat unde aveam Mirror Down si vedeam exact cat mai e pana acolo. Si pana si aia era doar pe dreapta :)

Anyway! Important e sa-ti placa tie, nu altora. Daca tu vrei table ia-ti table. Dar semi-slick-uri pentru strada nu sunt chiar ok...

Link către comentariu

Eu daca am nevoie, fac mirror down "manual" si asta se intampla destul de des :)

Cum zice si Circoloco, nu vad de ce te chinui asa. Daca e sa ti-o atinga sau ceva, o face oricum :)

Link către comentariu
Master_Blaster

Acu recunosc ca m-am enervat ca am zgariat o janta, la cum parchez am atins jantele numai de 4 ori in 4 ani ceea ce nu e chiar asa rau....

Si daca maine iau replicile si arata f bine poate le incalt cu gumele de 18 si le pun asa ca sa vad cum arata, poate arata bine... si raman la ele, cine stie.

Sincer toate opiniile contra table m-au cam pus pe ganduri serioase. Multumesc tuturor pentru pareri. :icon_thumleft:

Ce sa zic si mie mi-ar parea rau pt ca seattle-urile arata intr-un mare fel mai ales ca acum am fost in carrefour orhideea si in luminile din parcare jantele sunt absolut dementiale va trebui intr-o seara sa ies cu aparatul foto sa o pozez.

Hmm ce usor se schimba modul de gandire dupa cateva pahare de vin. :lol:

Link către comentariu

..si eu care speram sa faci full polish la table de 16 ... :(

P.S. : ai zis form meets function. studiezi cumva sau te pasioneaza arhitectura ? :)) nu de alta, dar cred ca am avea in comun si partea asta :icon_thumleft:

P.S. 2 : fiecare om merita un pahar de vin. si dupa un pahar de vin esti alt om... right ? :))

Link către comentariu

Si eu fac de multe ori mirror down manual, mai ales acum cu jantele astea.

Funny este ca PS3 are o protectie de janta foarte serioasa, cam 5mm.

Daca vrei sa pastrezi Seattle, dar sa nu le zgarii ia niste cauciucuri de genul.

Experimenteaza maine cu cele de 18" si vezi rezultatul, cu pozele de rigoare sa ne dam cu parerea :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

@Iceman: Tare faza, "form meets function" zis-o fara sa ma gandesc in mod special la arhitectura... Totusi sunt suficient de pasionat de arhitectura incat la 3 ani dupa ce am terminat prima facultate sa ma apuc de pregatire pt admiterea la Mincu. Din toamna sper sa fiu mai mult decat un simplu pasionat. ;) Poate ne vedem la un pahar de... vorba pe subiectul asta.

@ego: Evident pozele or sa fie obligatorii, si turanzele au buza de protectie, se si vede in poze dar are niste limite si buza asta.

Modificat de Master_Blaster
Link către comentariu
Master_Blaster

Opa hai ca-mi place, sa gasesc niste capace centrale mici - cromate si o sa fie super. Stiu buza aia alba se pune pe cauciuc, sub janta. Mai stiu un g5 roz cu jante pe 16 buza alba si capace de crafter rotunde vopsite alb sa vad daca mai gasesc poze cu el.

Link către comentariu
Master_Blaster
Master_Blaster

A fost o zi f interesanta cu un final total neasteptat...

Am recuperat amaratele de replici de R32 de la vopsit, le-am luat pe la 12 (arata de milioane sunt argintiu perlat) si le-am plimbat cateva ore bune prin tot bucurestiul, abia la 4 am ajuns la tara, am luat si celalte jante pe 18 si m-am dus la vulcanizare. Ca sa trec cauciucurile pe jantele proaspat vopsite. Am mers la auto-ram unde le-am si indreptat si sudat. Evident cum le-au vazut au inceput cu comentariile: sunt indoite de la vopseau electrostatica, nu ar trebui sa le schimb ca alea negre sunt mai frumoase, sunt vopsite prost, :icon_confused: etc. Nu m-am lasat si i-am pus sa le schimbe, nici nu am vorbit de montat, ca aia e placerea mea. 2 s-au echilibart cu mult plumb aproape 90grame si faceau destul de urat pe masina de echilibrat.

Acu si mie mi s-au parut naspa cand erau pe masina de echilibrat, dar am zis asta e, le incalt si oi vedea eu, worst case scenario le fac masute de cafea ca vopseaua e super si tot imi scot banii :P Am platit si m-am intors la tara unde am avut alte treburi pana pe la 7.30 cand m-am apucat sa le schimb by night. Au fost dificil de montat si a trebuit sa curat gaura butucului de vopsea ca sa le pot monta, abia la 9 am terminat.

Cu ele pe masina am iesit la o plimbare sa vad cat de groaznice sunt, ies din sat si-i dau ...40-50-60-70-80-90-... (restul nu e voie pe forum) cu atentie maxima la volan si la posterior sa vad cand incep sa bata rotile si... si... Culmea nesimtirii NU bat :alien: sunt super ok, evident nu mi-a venit sa cred, le-am vazut cum se invarteau pe masina de echilibrat... Acum in plan era sa fac cateva poze si sa ma apuc sa pun la loc seattle-urile, dar cum astea sunt super ok mai arat si super, et-ul e perfect.

Asa ca am montat capacelele de la prezoane (cele de audi) si am pus la pastrare seattle-urile.

Si uite asa am ajuns in cateva zile de la planuri pt table pe 16 la aliaje pe 18.... :lol:

Sa vad cum se comporta in viitor, dar la drum lung tot cu Seattle-urile merg.

Cateva poze de azi, maine o spal si poze pe zi.

2012_04_07_21_20_03.jpg 2012_04_07_21_20_18.jpg 2012_04_07_21_20_32.jpg

2012_04_07_21_21_28.jpg 2012_04_07_21_21_40.jpg

Evacuare luni, sper, e aglomerat la TopGear... :sly:

Link către comentariu

:emthup: :emthup: :emthup: arata bine,chiar daca pozele sunt facute noaptea. te rog sa faci si tu un clip cu sound-ul evacuarii ca vreau sa ii arat cuiva cat de bine se aude...asa ca idee...

Modificat de alecsutzyu
Link către comentariu

Opa, dar ce ET au? Stau foarte bine, ies exact cat trebuie. Daily driver in Bucuresti merg daca le conduci cu mare grija pentru ca nu cred sa reziste la prea multe gropi luate in viteza. In exterior clar nu pentru ca riscul creste exponential cu viteza.

Marti e posibil sa trec si eu pe la topgear ;) stai tuned.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Tada!!!

P1010354.jpg P1010357.jpg P1010366.jpg

P1010369.jpg P1010373.jpg P1010377.jpg

P1010380.jpg

Sunt super jantele imi plac la nebunie, si ceea ce nu se vede in poze e ca sunt argintiu perlat si arata intr-un mare fel.

Link către comentariu

Arata foarte bine! Sunt 8J? Mi se pare roata mai lata decat la mine, probabil e si din cauza suspensiei mai joase.

Cat de mult plumb are stanga fata :D. Mai incape o masina intre bordura si albus :)).

PS: Ai vandut suspensia OEM?

Modificat de mike.
Link către comentariu

Bravo, Mihnea ! Sa le stapanesti sanatos prin cat mai putine gropi :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Arata super! :icon_thumleft: Au trecut testul curbelor? :))

L.E.: Ce inseamna replicile, un set avea un ET, asta alt ET .

Ma faci si mai curios cum imi va statea cu Pro kit pt ca am vazut masina lui kadettro, iar el cu pro kit este cu foarte putin mai sus decat esti tu sportline.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Arata mult mai bine decat cele negre. Si masina sta perfect! Pune-le capace si tine-le!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!