Jump to content

Golf 6 1.2 HL Candy white


Master_Blaster

Postare recomandată

micuzzu_marius

Salutare, foarte tare "albusul" tau :icon_cheesygrin: , de unde ai cumparat sscutul motor ca s interesat si eu, la mine in oras se pare ca va fi santier anul asta, toate strazile sunt bombardate si mi ar prinde bine o protectie pt motor :icon_thumleft:

Link către comentariu

Un clip in care Adrian ti-a botezat masina si a mai adaugat putini cai, dar ai fost vedeta serii. Dupa ce iti pui soft clar stau in fata daca se mai iveste ocazia! :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nu l-am botezat eu,numele e luat din semnatura lui :)

Gata,am modificat si cu calutii,am ramas cu impresia ca era 1,4 al lui :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Nu ziceam de Albus, ci de faptul ca l-ai trecut G5 si 1.4. Va avea chiar peste 122 de cai dupa un soft, deja are sunet peste orice 1.4 stock.

Nu-i bai ca fara tine nu aveam nici poze, nici filmulete :D. Sa ne vedem si pe lumina, sa facem atunci poze frumoase.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Da,aseara cand am ajuns acasa eram super-mega-obosit,dupa 8 ore de facultate si aproape inca una de condus dupa ce am plecat de la Junior :)

Dupa ce ai pus tu link am vazut ca de fapt scrisesem Golf 5 si 1,4 :))))

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu
Master_Blaster

Merci pt video si poze, pacat ca nu ai un film din spate, cu evacuarea.

@Ego: Mda plimbarea cu tine si cu Alex a fost dementiala, mai les cand ai disparut din oglinda cu un BUFF!!! Ar trebui sa am un stiker cu: Get in, sit down, buckle up and... hang on! :D

Acum ma gandeam ca eu nu m-am dat pana acum intr-un 1.4tsi, macar in dreapta.... sau pe bancheta ;)

Dupa ce ca eram pe rezerva si am mai si dat 2 ture for fun aseara cand am ajuns acasa aveam consumul mediu 13,7 si range 0km. :P

Back on topic mi-au venit capacele pt prezoane si cele doua capacele de scut. Mi-am luat si 4 prezoane oem ca sa le inlocuiesc pe cele cu antifurt.

Link către comentariu

Data viitoare facem si un clip cu evacuarea :) Atunci am filmat spontan,am zis sa imortalizez momentul :icon_cheesygrin:

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu
Master_Blaster

Salutare, foarte tare "albusul" tau :icon_cheesygrin: , de unde ai cumparat sscutul motor ca s interesat si eu, la mine in oras se pare ca va fi santier anul asta, toate strazile sunt bombardate si mi ar prinde bine o protectie pt motor :icon_thumleft:

Stiam ca m-a intrebat careva de scut dar, nu mai gaseam postul tau LOL.

Scutul l-am luat de aici:

Link către comentariu

Clar buckle up, dar a fost fun :)). Daca vrei la urmatoare intalnire te dau o tura, sa vezi daca e vreo diferenta, 17 cai mi se pare putin pt a se simti cu adevarat.

Pune o poza sa vedem cum ii sta cu capacele de Audi.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Capacelele de la prezoane, desi nu ii da idei cu jante 18" oem Audi :P

Am calcat si eu masina pe coada azi, am ajuns acasa cu 12.4, conditiile in care nu imi sare de 10.5%. Oricum se simte diferenta la consum intre iarna pe 16" si vara pe 18", dupa ce o cobor va fi mai aerodinamica putin :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Deci recunoaste, ca te-ai molipsit dupa ce te-ai dat cu mine... :P Vezi ca tu ai numai roti pe 18 nu si suspensie, inca.

@Rave: Da, sunt capace pt prezoane gri, dar parca nu dau asa bine pe masina...

2012_03_29_14_18_05.jpg 2012_03_29_14_18_12.jpg

Totusi, e un set de jante de audi pe 18 la vanzare acum... Poate.... ;)

Link către comentariu

In Bucuresti nu mai conteaza aerodinamica :lol:

Mie imi plac capacele gri la prezoane :-)

Link către comentariu
Master_Blaster

Bebe, voi ce capace de prezoane aveti oem la Seat?

Link către comentariu

Frumos arata capacele, dau bine pe Seattle.

Acum vad ca tu ai anvelope Bridgestone Turanza, a mea a venit cu Potenza.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Si care sunt mai bune? Astea sunt silentioase.... Dar marti noapte am derapat cu toate patru rotile la piata alba iulia, nu eram atent la viteza... dar era maricica

Hmm ia zi ale tale stii unde erau facute pt ca in mod f interesant al mele sunt made in poland, si tot made in poland, by Ronal sunt si jantele... :dry:

Link către comentariu

Tot in Polonia. Teoretic Potenza sunt mai bune, gama Potenza fiind orientata spre performanta, dar sunt mai zgomotoase.

Michelinurile sunt facute in Ungaria :))

Cand nu iti vor mai placea capacelele, da-mi de veste :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
micuzzu_marius

Salutare, foarte tare "albusul" tau :icon_cheesygrin: , de unde ai cumparat sscutul motor ca s interesat si eu, la mine in oras se pare ca va fi santier anul asta, toate strazile sunt bombardate si mi ar prinde bine o protectie pt motor :icon_thumleft:

Stiam ca m-a intrebat careva de scut dar, nu mai gaseam postul tau LOL.

Scutul l-am luat de aici: http://vwforum.vwfor...o/page__st__360

multumesc, urmeaza sa mi comand si eu un scut sa nu mai stau stresat ca agat ceva pe sub masina :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Master_Blaster

Merci, vad ca sunt modelul cu gaura in mijloc, probabil sunt identice cu cele de VW numai ca nu au scrisul.

Azi am vazut un Seat leon su jante de aliaj argintii si avea capace argintii care pareau pline, era un model pre-facelift l-am vazut cand stateam la stop deci nu am investigat sau pozat. Daca o spal in w-e imi pun toate prezoanele, acum am numai la stanga fata. :P

E uimitor cat de rigida e suspensia, in mers e f confortabila dar la viteza mica in curbe chiar si orizontale se aude (cand e liniste totala) cum torsioneaza caroseria. Sunt curios daca o sa-mi crape parbrizul pt ca e ciupit f adanc din noiembrie si a rezistat chiar si la inghet. E cea mai importanta modificare a masinii pana acum si merita fiecare banut din cei 3200lei cat m-a costat.

Link către comentariu

Parbrizul daca nu s-a crapat mai mult pana acum, slabe sanse sa crape. Tocmai ca fiind ciobit adanc s-a localizat, daca era superficial se putea propaga mai repede. Stii urmatoare investitie ca sa nu se torsioneze caroseria: sway bars :))

Link către comentariu
Master_Blaster

In seara asta, la numai 500m de casa. :P

2012_03_30_22_58_02.jpg

S-a terminat cu "bine" doar o sa cotizez la buget... Nu vreu sa dau mai multe detalii in public.

George, sa stii ca se simte nevoie, sunt pe lista si sway bars.

Si datele din cb "2":

2012_03_30_22_55_35.jpg 2012_03_30_22_55_55.jpg 2012_03_30_22_56_09.jpg 2012_03_30_22_56_16.jpg

Link către comentariu

Banuiesc ca daca ai avut consum 10.6% si distanta totala a fost atat de mare, ai noroc ca doar ai cotizat la buget si nu te-au facut pieton, as zice :D. Eh, trebuia sa-l pui pe el la volan, sa vedem daca poate merge legal :)). Sper ca ai cotizat cu o suma modica :P.

Modificat de mike.
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!