Jump to content

Golf 6 1.2 HL Candy white


Master_Blaster

Postare recomandată

De ce n-ai pus niste tips-uri mai frumoase daca tot ai schimbat-o?

Sau vrei sa pastrezi look-ul OEM peste tot?

Link către comentariu

Ce diametru au, cumva 76mm?

Imi place ca nu ies in evidenta ostentativ, putin crom nu ar fi stricat insa era mai greu de intretinut.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Diametrul e cel care e stock. Si evident vreau un look oem+.

Erau multe tips-uri cromate si f frumoase acolo dar ma uitam la ele si parca nu le-ar sta bine afumate.

Ca sa nu mai spun ca astea sunt cele mai usoare. :D

Link către comentariu

In prima poza este evacuarea originala? Daca nu se aseamana foarte mult finala cu cea stock :))

Diametrul stock este de 70mm din cate stiu eu, 76mm la GTD pt ca are acele tips-uri cromate.

Ai mai scapat de ceva greutate in felul acesta ;) .

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Da aia e cea originala iar langa ea e prima toba inainte sa inceapa asamblarea. Diametrul e 76mm sau ceva de genu'.

Eu am 2 tobe montate si chiar asa e destul de zgomotoasa.

Link către comentariu
Master_Blaster

In seara asta am facut o plimbare mai lunga si am iesit din Buc ca sa pot vedea cum se comporta. Rezultaul nu e f ok, rezoneaza puternic peste 2000 rpm si la viteze de croaziera (pe la 2000-3000rpm) in a 6-a e destul de enervant. Va trebui sa vad ce se poate face, cum e acum nu poate ramane... Eu am o banuiala care ar fi cauza dar mai intai o sa vorbesc cu Gabi.

Masina e o placere de condus acum, e mult mai vioaie si urca mai usor in ture, nu cred ca am castigat cp sau nm dar in mod clar s-a schimbat modul in care e livrata puterea.

Link către comentariu

Mai degraba gazele evacuate :P.

La motoare pe benzina e delciata treaba cu evacuarea si aici ma refer strict la sunet pentru ca mai mult nu ma pricep. :D

Link către comentariu

inainte sa o modifici sa faci o mica filmare sa auzim si noi evacuarea :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Foarte tare ! Acum chiar vreau sa vad si eu masina .... Evacuarea este rezonata?

Dap eu eram cu golful cu praguri de G5

Cand mai treci pe la intalnire?Poate ne vedem in seara asta ...

Eu v-am vazut cand ati plecat .Un golf alb si pe urma un golf cu stopuri pe led-uri ... atunci m-am gandit ca sunteti voi.

Modificat de manatee
Link către comentariu
Master_Blaster

Manatee, daca vii la junior in seara asta ma prezint si eu cu tot cu evacuarea actuala, chiar vreau sa aud povestile tale cu 1.2tsi. :P

Nu prea am cum sa o inregistrez pt ca zgomotul e anulat de camera si ce iese nu seamana cu zgomotul live.

Link către comentariu

Hai ca dau o fuga , chiar vreau sa vad evacuarea...

@The_Ego : stiu , stiu , stiu ...

Chiar..... pana la urma ai evacuare turo-back?

Modificat de manatee
Link către comentariu

Am citit in dimineata asta despre albusul tau desi sunt mort de somn ca lucrez de noapte saptamana asta.

Pentru inceput ma declar socat ca un dealer aduce pe stock o masina in configuratia asta. Nu am verificat configuratorul, dar mai mult ca sigur optionalele de pe masina ta sar de 2K E.

Nu ai mai spus nimic despre update-ul de soft si de corectia turbinei. M-au chemat si pe mine sa o fac, dar sunt cam indoit deocamdata. Mi-e frica sa nu apara probleme, sau sa pierd din putere - stiu doua Fabii care dupa update trag mai prost si motorul se comporta mai ciudat decat inainte.

Sper ca pana la sfarsitul anului sa pot sa umblu si eu la suspensie si sper sa pot gasi sfaturi in directia asta la tine.

Nu ti-au aparut nici un fel de greierasi prin masina dupa operatiune cu bordul ? Sau dupa trecerea la actuala suspensie?

Nu ai mai spus nimic legat de modul in care ai rezolvat pragul. Problemele cu vopseaua unde ai de gand sa le rezolvi ?

Abia astept sa vad ce vei face cu motorul.

Link către comentariu
Master_Blaster

Am cat-back, turbo back fac cand ii fac soft, daca ii fac...

@Dun: Si eu si Ego avem masini f dotate aduse de dealer, nu stiu care e motivul pt care sunt aduse asa...

Nu am ce sa zic de soft sau saiba masina nu e stock, admisie, evacuare greu de zis ceva clar. Eu sunt multumit...

Suspensia e mai rigida si caroseria se torsioneaza mai mult se aude numai daca merg fara muzica. Nu am greierasi dupa ce am dat jos torpedoul pt ca eu am facut lucrarea si am pus totul la loc cu simt de raspundere.

Pragul e in continuare infundat, o sa ma duc sa-l remediez si atunci o sa fac un detailing exterior complet pt ca vopseaua are multe pete dupa iarna asta.

Modificat de Master_Blaster
Link către comentariu

Master_Blaster la ce ora esti la Junior ca as veni si eu sa vad cum se aude masinuta :bom:

Link către comentariu

Se anunta such a happy bunch o sa incerc sa ajung, nu promit :(

E deja coada la evacuarea ta :D de s-a transformat putin topicul in cel de intalniri.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Diseara cred ca ma prezint si eu si iti capturez sound-ul de la exhaust :D

Link către comentariu
Master_Blaster

Evident ca stiu unde sa vin, daca stiam cu tu erai cu golful ala veneam la tine cand ai mutat-o ca eram la juma de metru de masina in p.... mea :icon_confused:

Link către comentariu

True story :(. Lasa ca in seara asta vor fi mult mai putini asa ca ne vom recunoaste, in plus vom putea auzi mai bine evacuarea :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Stii ce ma mira,am masurat si eu la Polo distanta de la asfalt la aripa si am 650 mm pe fata si 665 mm pe spate,neavand arcuri sport inca.

Link către comentariu

Foarte tare masinuta!Chiar am ramas placut surprins de cum se aude admisia.

Evacuarea .... aici mai trebuie putin lucrat.Din exterior se aude foarte ok dar la interior , mai ales la drum lung este usor obositoare.

Look-ul dat de B12-uri este foarte tare.

Acum ce urmeaza ... soft?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!