Jump to content

Golf 6 1.2 HL Candy white


Master_Blaster

Postare recomandată

Master_Blaster

Ce lipseşte? :)

post-2151-13638700536707_thumb.jpg

Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Oglinda cu senzor

 

LE: Bine daca e sa o luam pas cu pas mai lipsesc si:

- jantele de vara

- franele pe 312

- proiectoarele

- farurile cu xenon

- bara mea fata de R

- praguri

 

Mai zic? :))

Modificat de Rave
Link către comentariu

Iconitele de pe oglinda care lipseste???

Modificat de sebip
Link către comentariu
Master_Blaster

Acum trebuie sa gasesc senzorul de lumina/ploaie ca numai ala imi mai lipseste pentru retrofit.

 

E f aiurea sa conduci fara oglinda interioara ca te tot uiti instinctiv in ea. Dar masina pare mult mai mare in interior.

 

@Rave: Ca imi donezi bara ta fata de R o pun cu mare placere. :p

 

BTW am comandat plasticele pentru bara de GTD. 

Modificat de Master_Blaster
Link către comentariu

Imi dai bara de GTD inapoi si-ti dau bara de R :))

Si platesc eu plasticele de la bara de GTD, normal.

Link către comentariu
Master_Blaster

FIY Cat costa schimbatul parbrizului la dealer PBN mai exact: Parbrizul a fost 1445, manopera 434 si maruntisurile gen sarma adeziv degresant bla bla 383 Total 2260lei (cu tot cu tva).

 

Si mi-au schimbat si distributia pe garantie. Asa ca sunt happy. Nu m-au pus sa mai platesc uleiul pt ca l-au schimbat cand mi-au schimbat distributia (mi-au pus ulei la bidon ca mi-au lasat un bidon partial, fara sa le cer asta).  :icon_thumleft:

Link către comentariu
Master_Blaster

Am, ma intereseaza senzor si buton de lumini cu functie auto.

Link către comentariu
Master_Blaster

E f ciudat sa circuli fără oglinda interioara ca mă tot uit după ea. Şi cum am oglinzile orientate f în exterior ca sa îmi acopere unghiul mort.

post-2151-0-82925100-1363949800_thumb.jp

Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2

Modificat de Master_Blaster
Link către comentariu

Cat te.a costat ? Daca eate cineva intereat pm. (scz pt offtopic). Eu vreau sa o vand pe a mea care este in perfecta stare avand 1an de zile vechime.a venit cu masina( nu este oglinda chibezeasca ). Vreau sa.mi pun light assist

Link către comentariu
Master_Blaster

Nu mai stiu o am de prin vara trecuta sau ceva.

Link către comentariu

Atunci hai o luam altfel: daca m-ar apuca o nebunie si as vrea pun asa ceva pe masina mea si sa rezulte ceva 100% functional, pe langa oglinda in sine, de ce as mai avea nevoie?

Link către comentariu
Master_Blaster

Daca vrei sa fie oem, iti trebuie, oglinda, senzor, parbriz, comutator lumini, cabluri, mufe, niste plastice de la oglinda si codarea.

Link către comentariu

Parca pe Polo nu merge, nu? Ca el vine din fabrica doar cu senzor de ploaie, nu exista senzor de lumini, asa ca s-ar putea sa nu mearga codat...

Link către comentariu
Master_Blaster

Ce frumos e afara cu zapada... si cauciucuri de iarna. :D  :P

 

Sambata noaptea m-a mancat sa incerc o trecere la viteza peste separatoarele de sens alea flexibile cauciuc. La viteza mica nu ai probleme masina nu sufera am trecut de multe ori peste ele din diverse motive desi este ilegal si sunt puse acolo ca sa nu treci peste ele. Problema e ca sambata noaptea am trecut la viteza f mare si in afara de zgomot am spart grila fata si am rupt cele 2 aparatori de noroi care erau crapate de la urcarea si coborarea pe parcarea klaus. Beleaua e ca aparatoarea de pe drepata fata a agatat si scutuletul de sub masina de care era fixata si care acum atarna sub masina. :( A si da evident nu aveam scutul la motor asa ca baia de ulei a fost stearsa de separatoarele de cuciuc, iar bara fata si toata partea dreapta a masinii are urme negre de cauciuc de la separatoare. :P O sa lipesc grila fata pt ca nu e rupta complet si nu merita sa dau banii pe una noua. 

post-2151-0-59335000-1364296240_thumb.jp

 

Azi m-am distrat prin zapada pufoasa din bucuresti si multumita apratorii de noroi rupte pot sa va arat ca aparatorile sunt in mod clar si vizibil eficiente:

Cu aparatoare intreaga:

post-2151-0-12326800-1364295968_thumb.jp

Cu aparatoare rupta:

post-2151-0-13659500-1364296001_thumb.jp

 

BTW, 288 pawa :P Sunt franele uzate de la Jonny Bravo.

post-2151-0-38275800-1364296049_thumb.jp post-2151-0-92434900-1364296176_thumb.jp

Daca imi cumpar si amortizoare le pot monta. Dupa aia trecem la 312 si imi iau discuri si placute de calitate, posibil sa strang si de frane mai mari si pe spate, dar daca trec la amortizoare de 55 lucrurile se simplifica pe fata.

 

Link către comentariu
Master_Blaster

Am dat deja 600lei pe spoilerul de GTD si ochii de pisica, evident la reprezentanta. Si fara capacelul de la carlig care am inteles ca e si ala 100lei. :p

 

La intalniri o sa vin cand se face cald seara, ca duminica nu am cum. 

 

Si in afara de faptul ca bara fata e atinsa pe toate partile si cele 4 aparatori de noroi sparte sau rupte, masina nu a suferit schimbari.

Link către comentariu

Valeu. Mai bine luai AM cu 58euro spoiler cum e cel de sus.

Pregatesti bara fata de inlocuire cu una de GTI?:))

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Master_Blaster

Niste poze de ieri. Si probabil ultimele poze cu rotile de iarna pana in noiembrie. :D

post-2151-0-48135700-1365805893_thumb.jp post-2151-0-11343800-1365806038_thumb.jp

 

In poze se vede si ce a mai ramas din aparatorile de noroi. Nu sunt o idee prea buna pe o masina asa de joasa si pe langa rodurile din bucuresti.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!