Jump to content

OZ Racing Palladio


alxrro
 Share

Postare recomandată

Salutari!

As vrea sa trec la jante pe 17" pentru masina din semnatura si ma gandeam la niste jante OZ Racing Palladio.

Ele arata ca in poza de mai jos.

Voiam sa va intreb ce parere aveti, se potrivesc pe Passat B6 si, mai ales, ce stiti despre calitatea lor. Ar putea sa imi spuna cineva ce greutate au si daca sunt forjate? Sunt rezistente?

Astept pareri si impresii de la cei ce au avut vreo experienta cu astfel de jante.

Multumesc!

post-6389-0-85116100-1327577983_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt turnate, 10.2 kg / janta la dimensiunea asta. Parerea mea ca nu se potrivesc deloc la Passat, care e torusi o masina de familie, nu bolid sport. Ar arata ca un Logan cu sigla M5 pe spate :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eeee, nu mai e nici ea chiar asa de "familie" :lol:

I-am pus pleoape faruri, eleron (discret), vopsit etrierii in rosu, discuri perforate pe fata, schimbat turbina si resoftata, dusa pe la 160 CP, folie pe lateral spate si luneta ... ma gandeam ca jantele astea sunt destul de "cuminti" si s-ar incadra bine in aspectul lejer sportiv pe care am incercat sa i-l imprim :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre jantele din gama Oz si pot sa zic ca sunt f ok, putin cam grele comparativ cu alte modele, dar destul de rezistente pt drumurile patriei.

Acum daca se potrivesc pe o masina gen Passat, depinde de gusturi. Sunt unii care au pus si 35 Anniversary care au un look mult mai sportiv ca Palladio.

Modificat de forceturbo
Reclama
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intre Palladio si Adrenalina (care arata foarte asemanator) ce ai recomanda ca si greutate si calitate?

Modificat de forceturbo
Cerere oferta
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma gandeam ... intre OZ Palladio si cele OEM tip Monte-Carlo, care ar fi mai potrivite? :dry:

Are cineva idee si cam cat costa cele OEM?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie imi plac Monte Carlo, dar eu sunt fan OEM de obicei. Pretul e posibil sa fie mai mare ca Palladio, dar sunt mult mai potrivite pe un Passat, dau si sportivitate si eleganta.

http://www.4130-prod...onte-Carlo.html

Parca vindea cineva pe forum.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vorbit cu Volksman, pretul e cam acelasi ca la Palladio, diferenta e nesemnificativa. Singura mea intrebare referitoare la Monte Carlo ar fi la greutate, daca nu sunt prea grele sau daca nu sunt mai grele decat Palladio. In rest si mie imi plac foarte mult si se potrivesc foarte bine pe Passat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.100 RON / buc. Iar palladio stiu ca sunt cam la 250 EUR / buc.

Modificat de alxrro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Go for OEM, mai ales ca stai in Bucuresti si sunt mai rezistente, de unde probabil si o greutate mai mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am mers pe mana ta, tocmai am achizitionat jantele Monte Carlo. Sper sa fie OK. Dupa ce imi iau si cauciucuri si le montez revin cu poze si pareri.

Modificat de alxrro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!