Jump to content

Dezaburire luneta


r.ovi
 Share

Postare recomandată

nu cred ca se potriveste, la passat e vertical butonul si pare mai lung.

din cate stiu difera codul pe buton, vezi ce cod ai tu pe al tau . 

Parca cel cu C la final e cu temporizare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    8

  • darin

    8

  • marius1982.11

    7

  • Muale

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 hours ago, darin said:

Salut, din câte am citit, butonul de passat b 5.5 are temporizare in el fata de actualul care îl am pe g4, as putea sa cumpăr unul de passat și sa îl pun la golful meu pentru a putea avea aceasta temporizare? 

Sau mai este nevoie de alte detalii? 

Mulțumesc 

da, doar ca ii scoti capacelul *fata ... si sa o pui pe cea de Golf la  butonul de Passat 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, mulțumesc, exact la asta ma gândeam, sa folosesc actualul capac pe butonul de passat. 

Mulțumesc pentru informații!! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, puteți sa îmi spuneți un cod al acestui buton cu temporizare? 

Mulțumesc anticipat! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca asta 1J0 959 621D 01C

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc! 

Am cautat pe acest cod acum și pe un forum din UK parca am găsit ca ar mai fi o varianta similara 1J0 959 621 C 01 C

Tot găsesc 1J0 959 621 C, sau B la final, îmi spun vânzătorii ca este cu revenire, dar nu știu daca are și temporizare, ma puteți ajuta? 

Modificat de darin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, din ce stiu litera aia face diferenta intre temporizare.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact. D ul este cel cu temporizare si fara reținere. Restul sunt cu retinere, deci fara temporizare

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adică dacă este doar 1J0 959 621, fără nici o litera înseamnă că nu este cu temporizare? 

Scuze pt insistenta, am deja 2 cu revenire și nu îl vreau și pe al 3 lea. 

Din ce ați spus eu am înțeles ca doar cu D este temporizat. 

În poza este ce vrea cineva sa îmi vândă și nu pot proba ca este din alt oraș 

IMG-20200403-WA0002.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Roaga-l sa filmeze din lateral,cum lucreaza si se va vedea daca e cu retinere ssu impuls

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar te întreb Florin pt ca ai multa experienta, dacă butonul este cu revenire, chiar dacă difera codul, terminația, poate fi temporizat? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Darin, am din ce in ce mai putin contact cu Golf 4...etc...acum, Golf 7, MQB, B9, C7,etc..generatiile mai noi lucrez preponderent, am codurile in cap.

De acum mai bine de 10 ani, imi aduc aminte ca numai cel cu D , era cu temporizare. Cauta codul pe net...acum eu sunt in pat...si vezi ce referinte gasesti .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca e buton cu retinere nu are cum sa fie cu temporizare, doar nu sare ca bricheta,

daca e cu impuls,logica imi spune ca are temporizare, altfel cum sa functioneze?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, aștept unul sa îmi ajungă mâine, este 1j0 959 621 D, cu impuls, mi a trimis vânzătorul filmare cu el când îl apasa, acesta revenind la poziția inițială odată cu ridicarea degetului. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata, am montat acest buton cu codul din postarea anterioara, are releul de temporizare incorporat,, dar fiind de passat nu se potrivește cu celelalte, stand și mai in afara, am decupat capacul vechiului buton de golf 4 și apoi introdus în acesta, este perfect aliniat cu celelalte și funcționează prin push și temporizat. 

Mulțumesc celor care m-au ajutat! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bravo....functie....?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Mă poate ajuta și pe mine careva va rog 😔😔😑 Am un golf 4 1.4 benzina și nu îmi merghe nici mie dezaburire pe luneta și dacă îmi puteți spune care este siguranța pentru dezaburire va rog .... Sunt începător ..și nu înțeleg panoul ăla 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!