Jump to content

Tempomat Golf1


Vizitator
 Share

Postare recomandată

Salut,

Am inceput proiectul meu cu Mk1, si asa cum e normal, au inceput si problemele. Golful meu 1 cabrio, cod motor JH. De cand am cumparat masina, optiunea nu functiona. am verificat partea electrica si pare ok. singura concluzie la care am ajuns pana in prezent, de vina este cablu de kilometraj, care este din 2 buc: 1 parte intra pana in cutia din imaginea de mai jos, iar din ea iese si intra in habitaclu in ceasuri.

Va rog sa ma ajutati cu o schema tehnica, sau cel si cel mai mult m-ar ajuta cineva cine are aceasta optiune oem pe un mk1, deoarece in acelasi timp am observat faptul ca cateva furtunase de vacum cred este posibil sa lipseasca, sau sa fie rupte sau eu stiu ce altceva; din pacate, fostul proprietar a lasat masina la ceva mesteri romani, care au "inginerit" ei ceva "inteligent".

Va multumesc.

post-13173-0-02231000-1325623358_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi, ceva mai odihnit, am studiat piesele si am concluzionat ca tempomatul nu imi functioneaza datorita cablului de kilometraj. daca stie cineva de unde pot comanda pe original asa ceva, dau de pe acum o bere rece.

rog sa ramana topicul deschis, daca poate sa ma ajute cineva cu poze sau info despre tempomat oem pt mk1.

multumesc.

post-13173-0-66335700-1325712586_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

da-mi o lungime, ceva cod oem nu se vede pe ea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur, cum ajung la garaj. pe cablu m-am uitat, dar nu am gasit nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

sita si GVP m-au ajutat foarte mult, iar astfel am gasit codul de piesa si l am si comandat.

codul este: 161957809.

acum, sa vedem si la montaj :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!