Jump to content

Instalare ulterioara de pachete optionale - Passat B7


vtdesign
 Share

Postare recomandată

no, se poate adapta dar mai greu - daca are CP. 

Acum, la unele difera si mufa parca. Sigur la navigatie difera, am incercat eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

13 hours ago, dragos_u said:

M-ar interesa un retrofit la rcd 330 mib2 plus. Este plug & play? Se poate coda in functie de dotarile masinii sau inca nu, este aceeasi poveste ca la noul rns? 

acum mi-am adus aminte - vorbesti de varianta produsa in China ? RCD330G ? daca da, merge direct, am montat cateva pana acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am stiut ca sunt chinezisme. Oare merge mirrorlink cu iphone pe ele? Calitatea este ca cea a navigatiilor chinezesti? 

Multumesc Florin!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur este peste, calitativ vorbind. mirrorlink cu android merge, am incercat.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Vreau sa instalez alarma si senzor de monitorizare, dar am constatat ca nu am pinul 36 in T52b BCM.

Se poate lipi acest pin ?

 

20161228_134152.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adicatele.... trebuie alt BCM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe un Passat din 2013 pot fi montate luminile de interior (picioare)? Ce piese trebuie achiziționate , unde as putea sa fac modificările necesare si cam care ar fi costurile? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca masina are camera pentru Line Asist si Sign Asist pot activa cu vcds High Beam Asist? Nu am xenon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 12/28/2016 at 2:06 PM, asytrust said:

Salut.

Vreau sa instalez alarma si senzor de monitorizare, dar am constatat ca nu am pinul 36 in T52b BCM.

Se poate lipi acest pin ?

 

20161228_134152.jpg

La masina din profilul tau ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da B7 2012 echipare highline.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se leaga la BCM la masina ta ci la modulul de confort. Ca la masinile fara BCM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un pin si o mufa te rog.

Multumesc.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua, incerc sa fac un retrofit PLA 2.0 la passatul meu B7 variant an 2013. Am nevoie de ajutor va rog cine poate si doreste sa ma ajute as fi foarte recunoscator

Am facut rost de modulul de parkassist 3AA919475L am montat 2 senzori fata si 2 senzori spate plus am schimbat 2 senzori ABS dar tot nu merge, nu merg deloc senzori de parcare plus alte errori. L-am progamat pentru passat 365. dar tot nu este functional. am codat si in steer assist dar am o problema la modulul ABS(3AA 907 044 AG) habar nu am ce trebui sa adaug la ce am in momentul acesta. Am incercat cu +256 cum am gasit pe alte forumuri si nu merge, se face pom de craciun masina.

Ca dotari am (ACC, front assist, Auto hold, DSG, lane assist, mentinera benzi de mers dar nu am si side assist) as dori sa stiu ce trebui sa fac pentu PLA 2.0 si TMPS indirect.

Am montat acel modul si am destule erori inclusiv la front assist. Va rog daca se poate sa ma ajutati. Daca e poate sa imi spuna cineva pasi care trebuie urmati si unde trebui modificat, masina a avut inainte decat 8 senzori. Eu unde m-am jucat cu vcds-ul a fost la CAN, Park assist si steer assist.

Va multumesc. HEEEEELP

 

PLA 2.0.txt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand debifeaza de pe CAN adresa 76-Park Assist.

Modificat de Hayate
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 minute ago, Hayate said:

In primul rand debifeaza de pa CAN adresa 76-Park Assist.

Am incercat si cu 76-Park Assist debifat

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ala nu are de ce sa fie bifat, asta spuneam. Ca nu merge cu el debifat, e altceva, insa nu are ce cauta adresa 76 bifata pe CAN.

Din scanarea ta se vede ca nu ai nicio eroare pe 03-ABS, 10-Park Steer Assist si nici pe 44-Steering Assist. Ce se intampla cand vrei sa folosesti Park Assist? Adica cand apesi pe butonul de pe consola cu butoane?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema e ca nu merge sa foloses nici macar senzori de parcare, cand bag in marsarier se aude un bip lung si daca activez se aude un bip lung si atat. si nu merge nimic

Modificat de polyy88
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Debifeaza adresa 76 de pe scan, sterge erorile si vezi daca persista eroarea de pe adresa 19-CAN Gateway.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am codat nimic la ABS pentru ca nu stiu ce sa codez :)

1 minute ago, Hayate said:

Debifeaza adresa 76 de pe scan, sterge erorile si vezi daca persista eroarea de pe adresa 19-CAN Gateway.

Ok in 2 ore o sa ajung si la masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina e 4Motion? Ce cod au senzorii ABS pe care ii ai acum pe masina?

Daca codul original al pompei ABS este 0121267, adaugand 256, noul coding este: 0121523

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina nu este 4 motion. si am incercat sa adaug 256 si se ace pom de craciun nu mai merge acc, front assist si auto holdul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce cod au senzorii ABS pe care ii ai acum pe masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu ajutorul lui iobau998 care ma ajutat cu codarea modulului ABS functioneaza PLA 2.0 atat parcarea laterala cat si cu spatele. Pacat ca este banat pe acest forum parerea mea este ca incepatori ca mine sau cei care vor sa testeze lucruri au nevoie de oameni ca el poate un moderator ne ajuta si pe noi si ii ridica restrictia. Multumesc inca o data.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!