Jump to content

passat din 2004 cu 360000km


dutu76
 Share

Postare recomandată

am gasit de cumparat un passat din 2004 la un pretz bunicel dar are 360.000 km in bord reali.Am mers cu masina si pare totul in regula.Voi ce probleme tehnice credeti ca ar putea intervenii la atatia kilometrii si cat credeti ca o mai duce?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multe.....dar depinde ce a schimbat proprietarul, pana acum - turbina, ambreiaj, volant, injectoare... ?

De dus o mai duce, dar cu ce costuri ? depinde foarte mult de pretul la care o iei, daca e rentabil sau nu.

Kilometrii astia sunt multi....dar nu e ceva iesit din comun...multe vin cu atatia de afara si ajung in targ cu pana in 200.000......

Cel mai bine, ii faci o verificare completa, log in mers, test compresie,...suita pe elevator, etc....si vezi daca merita sau nu.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La atatia KM masina deabia isi face rodajul. decat sa iti iei o masina cu KM putini ( dati peste cap ) mai degraba o poti duce la un service si cum zicea Florin ii faci o verificare totala.Anul e bun, totul ramane la aprecierea ta dupa ce vei iesi de la TEST :RO flag:

bft.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi daca nu trebuie platita taxa de poluare-inmatriculare sau cum ii mai zice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La atatia KM masina deabia isi face rodajul. decat sa iti iei o masina cu KM putini ( dati peste cap ) mai degraba o poti duce la un service si cum zicea Florin ii faci o verificare totala.Anul e bun, totul ramane la aprecierea ta dupa ce vei iesi de la TEST :RO flag:

bft.

nu chiar isi face rodajul, sa nu exageram totusi ... sunt masini care la nr ala de km au schimbat deja doua motoare... km sunt cam multi intradevar,dar depinde si ce s-a schimbat pe la masina si cum a fost intretinuta, sau nu, regimul de exploatare, etc...vezi sa fie tabla buna,fara accidente si masina sa mearga bine cand o iei ca la mecanica, e joc de noroc la rulaju asta,fie ea si nemteasca... poate sa mai tina sau poate sa pice la tine si sa bagi bani cat nu face ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

loterie din care poti iesi insa si castigator.daca pretul este bun si verificarea mecanica iese ok merita sa o iei.dar daca pretul este la fel ca pentru un passat 2004 cu 120.000km eu zic ca nu merita. am vazut passat-uri cu 600.000km in bord care mergeau impecabil.daca masina a fost exploatata corespunzator si a primit consumabilele la timp nu are de ce sa nu mearga inca pe atat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

km sunt ok , vezi cum se misca la drum si cum zic si baieti ... un test si vezi mult mai multe .

a mea are in bord 730.000 km iar pe test imi arata 650.000 km .

sincer sa fiu ma lasa toate la ea , acu ce am mai schimbat ceva pe la ea dar tot deageaba . ma gandeam sa schimb injectoarele dar sunt o groaza de bani . in 31.12.2011 ma lasat pompa de ulei si pompa de presiune de vacum ( sau cum io zice )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

costyserbanescu

salut . km pe care ii are masina nu sunt multi pt un vw , dar cu conditia sa fi fost ingrijit schimbat distributia si alte piese uzabile la timp . dai cateva ture cu masina pe strada dai de cateva ori talpa sa vezi cum reactioneaza si daca ai posibilitatea incearca sa mergi cu masina si pe drum accidentat sa vezi ce si cum . oricum prima data trebuei sa ii faci un log in mers si o verificare completa . si daca vrei sa ne spui si pretul ca sa putem sa iti dau un sfat daca merita sau nu . sa ne ti la curent .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Passat-ul meu din '99 are 365.000 km reali si merge impecabil...primii 300.000 au fost facuti in Germania, cu revizii la zi si cu toate schimbate la timpul lor. Sunt sigur ca merge mai bine ca multe masini de 100.000 km de la noi din tara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, care au 100.000 pe bord..... in realitate, nimeni nu stie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

costyserbanescu

pai sunt multe masini aduse din germania de samsari si in bord au 160k km dar in realitate au peste 300k km si atunci romanu zice ca masina lui merge impecabil si ca are doar 160k km si ca a cumparat masina ca are km putini dar daca stia ca are 300k km nu mai o cumpara si nu mai zicea ca e buna . deci oamenii nu stiu sa aprecieze masinile la adevarata lor valoare si se ghideaza dupa niste cifre care de multe ori nu sunt reale :ceuameni:

Modificat de costyserbanescu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si passatul meu are 350000 km si merge impecabil! Este important si unde au fost facuti km acestia, in oras sau la drum intins, pe sosele romanesti sau pe autostrazi nemtesti.

Modificat de cornel4575
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur ca da. Plus ca e foarte important cum a fost intretinuta. Daca nu a fost intretinuta corespunzator, la nr astia de km isi da duhul... sau chiar mai devreme. Daca s-au schimbat consumabilele la timp, remediate problemele cand au aparut, cu piese de calitate.....totul e ok. Platforma B5 a fost una extraordinara.....lucrata bine, cand inca se punea accent pe fiabilitate, nu doar pe costuri scazute de productie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La 360 de mi de km daca turbina nu a fost schimbata vreoadata o sa pice sigur dupa putin timp!

De curiozitate ce model de passat e? diesel/benzina, Pd sau V6?

Daca e Pd motorul si daca sa schimbat la timp consumabilele nu are ce sa aiba!

Multe masini cu km multi si reali merg muuuuuuult mai bine decat unele cu km ''putini''

Are un vecin un Golf4 din 2002 1.9 TDI PD 101 CP cu 398 de mii de Km dus din Germany si motorul merge perfect...mai putin volant care se aude ca e cam gata...deci se poate!

La prima vedere totul poate parea in regula cum a fost si la mine cu doar o zi inainte sa imi crape turbina....mergea perfect si tragea de numa...faceam si pariu pe 1000 de euro ca turbina nu o sa imi cada curand...dar nu am avut noroc!

Pune niste poze cu masina sa vedem si noi...da-ne mai multe detalii!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vand eu un Passat Limuzina cu tractiune integrala din 2003.Masina are dotari super si face toti banii.L-am postat aici:http://www.auto.ro/vw-passat/1227207.html sau aici:http://www.tocmai.ro/trendline-volkswagen-passat-2602743.html.Are taxa de poluare platita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista o arie dedicata pentru vanzari......nu se promoveaza pe ariile tehnice...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

costyserbanescu

si cat cere pe passat ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca relevant era sa aflam initial un pret solicitat si dupa sa discutam daca merita sau ba....ca daca nenea cere pe el 6000 euro....ajungem la concluzia ca tastam degeaba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

costyserbanescu

eu zic ca 4000 euro renteaza sa dai , sau sa se invarta pe langa suma asta :D ( asta este doar parerea mea pt masina asta si sper sa nu supar p nimeni cu acest comentariu ) . dac amoderatorii considera ca am postat aiurea imi cer scuze si rog sa stearga postul . o zi buna :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

costyserbanescu

nu se mai stie nimic ??? ai luat masina ??:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inteleg de unde atata secretomanie legata de pret. Sa ne spuna odata care e pretul masinii....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil ca se afla in negocieri acum. adevarul e ca pretul corect este in jur de 4000, dar nu mai mult de 4500.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca tot discutam ipotetic - colegul ne-a aruncat o momeala si noi am muscat-o, nu cred ca ii da nimeni cu 4000euro, un B5,5 din 2004.....indiferent de km. Poate doar sa fie vreun prieten, ceva.... altul, stie bine ca ii da km inapoi - cum se practica la noi - si il da cu 6000 euro - lejer - asta presupunand ca are taxa platita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel care o vinde clar nu a dat km inapoi, ca daca o facea, acest topic nici nu mai exista.prieten sau cunostinta omul a fost cinstit. sau poate masina are vreo 600.000 km in bord de fapt :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!