Jump to content

My shadow blue Bora


Ciprian Ciobanu

Postare recomandată

Ciprian Ciobanu

Radu mi-a zis sa vorbesc cu Iulian, ca ma rezolva el cu switch-ul, ca ar fi specialitatea lui... :lol: Nu am mai avut timp sa stau si pt schimbarea lui, dureaza cateva ore bune din ce stiu, am mai avut una alta de facut prin Iasi.. Poate data viitoare!

Multumesc pentru aprecieri, nick_n! Bine ca nu ai vazut-o azi, e in ultimul hal de murdara!

Modificat de Ciprian Ciobanu
Link către comentariu
  • Replies 265
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ciprian Ciobanu

    119

  • Muale

    18

  • Cosmin ZKG

    18

  • Laurentiu_LWR

    17

Poate cateva ore tia zis ala care vroia 100€...sa nu para ca iti ia banii prea usor...

Eu l-am schimbat la a mea...si mai mult de o ora nu prea ai ce sa ii faci...:-)

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

salut,foarte frumoasa bora....mai ales ca motorul e aproape nou :D

nu ti se pare cam inalta masina ?

Link către comentariu

In legatura cu switch-ul daca vrei este cineva in piatra care le rezolva, 50 de lei a fost la mine, daca esti interesat lasa-mi un pm sa-ti dau numatul.

Link către comentariu

Salut!

Frumoasa masina! Sa o stapanesti sanatos si fara incidente!

Ca si fost posesor de Vw Bora (exact acelasi model, motorizare, dotari, culoarea era alta) pot spune ca ai facut o alegere exceptionala! Cand am luat-o eu avea 35k km, iar in prezent are in jur de 130k km, fara niciun fel de probleme!

Ai grija de ea si ea va avea de tine!

Link către comentariu
Ciprian Ciobanu

@Lawrentzyu_86 Posibil sa ai dreptate, dar totusi nu e putin 1 ora? Aici te referi cu demontat fata de usa si pusa la loc?

@redline1619 Multumesc, si a ta este super! Da, este inalta datorita PDG-ului caruia trebuia sa-i multumesc ca m-a scos din mai multe situatii limita cu zapada asta de pe la noi! Si-asa am atins-o de vreo cateva ori pe dedesubt, noroc cu scutul de metal......

@bullibutton Da, multumesc, chiar as vrea! Iti las un pm.

@Florin99 Multumesc, Florin, intr-adevar este o masina robusta care ma multumeste pe deplin. Incerc sa am grija de ea cat se poate de bine!

@nicusor_pintilie Saru'mana, Nicu!

Modificat de Ciprian Ciobanu
Link către comentariu

Ai sa vezi si tu despre ce este vorba daca te duci la acel baiat...daca ai mai facut asta...si stii despre ce este vorba...si unde sunt suruburile....si nu o faci pentru prima data...cam o ora iti ia...

La 50 ron nu o sa traga de timp sa iti dea impresia ca munceste prea mult de banii aia...

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu
Ciprian Ciobanu

O sa fac tot posibilul sa ajung in Piatra la acel baiat sa rezolv problema. Sper sa reusesc curand si sa am timp, pe la sf lunii plec din tara, ma intorc in Italia, iar acolo nici pe-atat nu gasesc sa o fac cu aceste costuri. Multumesc tuturor pentru sfaturile voastre!

Link către comentariu
  • 1 month later...
Ciprian Ciobanu

O mica baie la inceput de primavara, cam ineficienta totusi la praful de afara..

Si o intrebare intrebatoare : trecem la anvelopele de vara sau mai asteptam? Mi-e cam dor de jante.. :icon_bounce:

 

              post-85630-0-11786900-1362577855_thumb.j

Link către comentariu
Ciprian Ciobanu

Nu stiu ce sa zic, tot ce e posibil.. :D  Nu-ti cunosc masina ca sa-ti confirm! Toata stima!

Link către comentariu

Grila a fost de vina!  :icon_bounce:  altfel nu te observam!

Modificat de czsilviu
Link către comentariu
  • 4 weeks later...
dumitrualexander

Foarte frumoasa masina.Sa o stapanesti sanatos.La cati km ai ajuns acum cu ea?

Link către comentariu
Ciprian Ciobanu

Foarte frumoasa masina.Sa o stapanesti sanatos.La cati km ai ajuns acum cu ea?

 

Salut. Multumesc,  Alex. Momentan am vreo 47 mii km.

Link către comentariu
Ciprian Ciobanu

Ma poate ajuta cineva cu o informatie? As fi interesat sa cumpar 1 set complet de capace pentru prezoane, ma refer la acele ornamente din cauciuc care mascheaza prezoanele la jantele din aliaj. Nu stiu exact ce denumire au si unde sa le caut.. Multumesc si astept niste indicatii de unde as putea sa le cumpar, daca stie cineva.

Link către comentariu
Ciprian Ciobanu

Multumesc, nick_n! I-am scris in topic, sa vad daca mi se potrivesc la jantele mele.

Link către comentariu

Cu placere...in principiu ar trebui sa se potrivesca doar sunt aceleasi prezoane...numai diametrul lor total sa nu fie mai mare decat diametrul gaurii de la jantele tale dar ma indoiesc ca e cazul :icon_thumleft:  

Link către comentariu

Esti din roman! Il cunosti pe Dan Braescu?! El are, tocmai azi am schimbat jantele si mai aveam nevoie de cateva!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Ciprian Ciobanu

Da, il cunosc. Lasa-mi te rog nr lui de telefon pe privat, daca il ai. Eu l-am avut mai demult dar s-a pierdut.

Link către comentariu
Ciprian Ciobanu

Intampin o problema dupa trecerea la rotile de vara, jante aliaj si anvelope : trage stanga. In prima faza nu am mai echilibrat rotile, am crezut ca nu este necesar. Am fost dupa-amiaza aceasta si am echilibrat numai cele de pe fata si am constatat ca tot trage spre stanga. Ciudat, pentru ca in toamna cand le-am dat jos si am trecut la rotile de iarna, nu tragea deloc, nici stanga si nici dreapta. Presiunea s-a verificat si este ok. Habar nu am ce sa-i fac, sa merg si sa fac echilibrarea si la cele de pe spate? Cu jantele de iarna nu am avut nicio problema. Astept o parere. Multumesc!

 
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!