Jump to content

Pun pozitia si se aprind becurile in bord


Chychy
 Share

Postare recomandată

Astazi dupa ce am aranjat una alta pe la masina am observat ca daca pun pozitia se aprind becurile de semnalizare, incarcare si faza lunga dar cu intensitate slaba. banuiesc ca e vreo masa care isi face de cap. Are cineva vreo idee de unde sa incep? ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undertacher2001

incearca la stopurile din spate,acolo a avut si un prieten probleme a curatat oxidul si a scapat de probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

scuze daca am postat gresit stie cineva ce sa fac sa se aprinda becurile de semnalizare in locul celor de pozitie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tu vrei sa faci in asa fel, incat sa ramana aprinse becurile de semnalizare, iar in timpul semnalizarii sa functioneze normal, acest lucru poate face un electrician foarte usor, altceva ce poti face, sa, cauti socluri de pozitie, faci o gaura in corpul semnalizatorului, si tragi fire de la pozitie, asa e facut mie :P

Modificat de GVP
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dap exact cum sunt la masinile americane :D zici ca se face usor ai cumva din intamplare vreo schita ? sau ce fire trebuie sa tai :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

La passat se poate face altfel. Cu un soclu de semnal de state si cu bec special galben cu doua filamente. Presupun ca este aceeasi solutie si ptr tine

Modificat de Mihai.Nechifor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!