Jump to content

vw jetta 1.6 tdi CL


micuzzu_marius

Postare recomandată

Cele pe care le-am avut eu erau mai puternice dar nu albastre. Le am pe acasa daca vrei sa probezi.

Sent via RCD 510

Link către comentariu

Sunt niste leduri f mici, slabe nu sunt OEM, tre sa pun niste leduri mai serioase, numarul e lipit cu banda dublu adeziva si e pus exact pe locul suportului, poate totusi ca l am pus putin mai jos, nu mai retin

plus ca la ledul din dreapta jumtate din smd uri sunt arse, deci el merge la jumatate din capacitate, fata de cel din dreapta

niste porcarii de leduri oricum....

Link către comentariu

Vezi ca banda aia dublu adeziva ,in timp, face rau. Eu am desfacut numarul zilele trecute si banda era pe margini ruginita(daca pot spune asa), iar numarul oxidat.

E bine sa o schimbi mai des, ea cam sta umeda acolo, se imbiba cu apa si in timp poate sa faca rau tablei.

A mea era de mai bine de un an.

Link către comentariu

Looking good  :icon_thumleft: Nu e cam inchisa folia?

Ai idee daca exista becuri/LED-uri pentru numar, care sa aiba lumina mai puternica decat cea OEM, dar sa nu bata deloc in albastru?

te referi daca e prea inchisa folia pe luneata? E privacy glass din fabrica luneta plus geamurile spate, sau daca te refereai la folia de pe stopuri, da e cam inchisa si urmeaza sa o dau jos

Vezi ca banda aia dublu adeziva ,in timp, face rau. Eu am desfacut numarul zilele trecute si banda era pe margini ruginita(daca pot spune asa), iar numarul oxidat.

E bine sa o schimbi mai des, ea cam sta umeda acolo, se imbiba cu apa si in timp poate sa faca rau tablei.

A mea era de mai bine de un an.

O sa ma uit si eu exact sa vada daca sunt probleme, am pus banda dublu adeziva BISON pentru exterior, nu stiu daca e siliconica precum e Tesa
Link către comentariu

Bravo dar ce plasticaraie acolo, da jos capacul de la motor ca sa vedem agregatul. Motorul e frumos cu matele lui, in opinia mea. 

Link către comentariu

o sa incerc sa vad cum ar da si fara capacul de la motor, merci ca mi ai dat idei :D

Link către comentariu

Nu poate. Capacul ala reduce enorm din zgomotul unui diesel, fara el e un mic tractoras. :)

Link către comentariu

asa ma gandeam si eu ca are rol si de antifonare acel capac, o sa fac un test totusi...

Link către comentariu

ffocus sa stii ca nu face asa multa galagie fara el, in schimb daca el s-a slabit, cum este cazul la mine, aproape ca face mai multa galagie ca si motorul. Eu o sa-l dau jos cand se mai incalzeste, si o sa-l repun cand vine iarna ca sa mai retina din caldura.

Link către comentariu

http://www.jante-originale.ro/jante-originale/audi/145-jante-originale-audi-a3-8p-s-line-6j-x-16-inch-et50

 

http://www.jante-originale.ro/jante-originale/volkswagen/146-jante-originale-volkswagen-model-avingon-75j-x-17-inch-et47

 

Care credeti ca ar da mai bine pe jetta ? Primele sunt de audi dar vanzatorul da capace de vw daca e cazul in pret incluse, gaura la butuc e 57.1mm cum e la vw si merg perfect ,celelalte sunt pe 17 originale vw, ce diferenta de consum e intre jantele de 16 si 17, avantajul ar fi ca am deja cauciucrile pe 16, in schim pe 17 arata mai bine pe masina, va rog niste sfaturi. Multumesc

Link către comentariu

Sunt simplute (adica un picut banale) si f usor de intretinut, evident alea pe 17.  

Link către comentariu

Pe 17" le vad in combinatie cu o garda la sol mai coborata, minim -15 mm. Cele pe 16" mi se par mai frumoase si mai confortabile. 

Link către comentariu

Mergi pe 16 daca nu vrei sa schimbi suspensie (arcuri) + anvelope. Cu 17' si suspensia normala nu arata bine.

Link către comentariu

Cred ca pe 16 o sa merg pt confort(am deja si cauciucurile) plus sa nu ma mai apuc sa o cobor etc, ca nu o fi  un Maseratti ceva de acuma :lol:  intradevar pe 17 cu garda joasa arata f bine dar na....si costurile :RO flag:

Link către comentariu

niste leduri pentru mers inapoi sau DRL super luminoase cu lupa



am gasit ceva de genu, nu stiu daca s chiar la fel:

Putere consumata / emisa: 7 W
- Cantitate luminoasa emisa: aprox 650 lumeni
 sper sa fie la fel de luminoase

post-97030-0-58152400-1361206753_thumb.j

post-97030-0-97650100-1361206753_thumb.j

post-97030-0-41956900-1361206754_thumb.j

post-97030-0-10343000-1361206870_thumb.j

Link către comentariu

nu am cumparat, sunt canbus alea montate pe masina, in ultima poza cele de pe okazii nu sunt canbus desi vanzatorul zice ca nu dau eroare...in schimb au pret bun 25 ron cele de pe okazii

Link către comentariu

Personal as zice nu led-uri pt marsarier. Nu vad rostul sa fie asa intense, nu te ajuta la camera si tot ce fac este sa ii orbeasca pe cei din spatele masinii.

Link către comentariu

nu sunt hotarat inca, cred ca ai dreptate vor deranja camera, vei vedea ecranul alb de la atata lumina...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Azi am montat plasticul de deasupra pedalelor, care intre 2011 si 2012 nu s a pus pe Jetta desi exista in Etka pe masina, panoul e foarte ok cu loc pt mufa de diagnoza, prinderi cu cleme, surburi etc.

post-97030-0-37709200-1361982713_thumb.j

post-97030-0-74650900-1361982719_thumb.j

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!