Jump to content

vw jetta 1.6 tdi CL


micuzzu_marius

Postare recomandată

Bun, felicitari pentru camera!

Hai si cu plasticele de la portbagaj!

Modificat de danny2012
Link către comentariu

azi am comandat ornamentele portbagaj, ulei plus filtrele de ulei, aer, combustibil si polen, mai am cateva sute de km si ajung la 30 mii km

Link către comentariu

Ma cam mananca de ceva jante si asta imi plac la culme, sunt pe 16 de Audi(bine ca se schimba emblema nu i probl), aveti idee cum se numeste modelul si unde gasesc la un pret bun? Multumesc

banuiesc ca se potrivesc la golf/jetta VI

Felicitari pt. camera :icon_thumleft:

Multumesc

post-97030-0-73285100-1360179993_thumb.j

post-97030-0-00717100-1360179994_thumb.j

Link către comentariu

Nu sunt cumva de A4 B8? In cazul asta diametrul la butuc e mai mare si ai nevoie de inele de centrare.

LE:Scrie si in anunt :D

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

da sunt de A4 B8, ma gandeam ca merg si la vw, merci mult

cu inele de centrare da

Link către comentariu

azi am comandat ornamentele portbagaj, ulei plus filtrele de ulei, aer, combustibil si polen, mai am cateva sute de km si ajung la 30 mii km

 

salut,

 

spune-mi te rog,cum ti se pare jetta ,avand in vedere ca o ai de ceva vreme si ai facut niste km cu ea..

 

as dori sa iau si eu una,tot 1.6 diesel si as vrea sa stiu,in primul rand cum ti se pare ca fiabilitate,cost al pieselor/reviziilor.

 

si in al doilea rand,cum ti se pare calitatea materialelor,in sensul ca-desi inca n-am apucat sa merg la un test drive-am vazut pe net diferite review-uri in care era remarcat aspectul slab dpdv al calitatii bordului,adica acesta nu mai este facut din materialul "vechi" ci a fost inlocuit cu plastic ,la fel si in cazul fetelor de usi. 

 

in ceea ce priveste materialele la interior,mi-e frica sa nu troncane dupa o vreme...

 

multumesc anticipat !

Link către comentariu

salut, ce pot sa ti spun, am 30 mii km ,f multumit deocamdata, sunt kmputini deocamdata totusi, pana acum chiar nu am greierasi sau troncaneli, se aseaza f bine, ca motor desi nu e sportiv (105 cp la 1400kg) e f silentios, economic, taxe mici, despre bord e din acel material moale,cum e si la golf, fetele de usi sunt intradevar din plastic, daca vrei ceva cai in plus mergi pe 2.0 tdi, daca vrei pt un condus normal 1.6 tdi e excelent, ca si cost al consumabilelor iti spun cat am dat ieri pe filtre la un magazin normal de piese auto: filtru aer 33 ron, filtru ulei 30 ron, filtru polen carbon activ 40 ron si cel de motorina 90 ron parca, toate de la firme consacrate, eu zic ca e ok ca si costuri consumabile

Link către comentariu

mersi mult pentru promptitudine.

 

ma bucur foarte mult ca bordul masinii este in continuare din acelasi material ca si la modele mai vechi pentru ca,sincer,eram chiar dezamagit cand ma gandeam ca au facut chiar asa mari compromisuri in ceea ce priveste calitatea materialelor.

 

eu ,ma gandesc la motorul de 1.6tdi-mi se pare unul absolut decent dpdv al performantelor si mai mult decat reusit in ceea ce priveste consumul. 

 

eventual daca poti sa imi mai dai tu niste pareri/sfaturi legat de acest model(optiuni esentiale,aspecte pro/contra,etc.),le primesc cu mare placer. :idea:

 

multumesc.

Link către comentariu

daca ai putea merge din start pe versiunea high line ar fi excelent, ai cam tot ce ti trebuie pe masina, trendline e cam chel, mai ales fara sa i adaugi nimic, acuma e si in functie de ce suma dispui, oricum e clar cu cat ai mai multe pe ea ai sa te bucuri mai mult de masina, la unele se mai poate face retrofit OEM si dupa ce ai achizitionat autoturismul si va fi la fel ca de fabrica

Link către comentariu

am zis ca vreau neaparat sa aiba volan,schimbator din piele,climatronic,scaune incalzite,cotiera,senzori de parcare si radio cd-ul acela de nivel mediu,adica nu cel mic sub care este spatiu de depozitare si nici nu vreau touchscreen.

 

cam astea ar fi must have-ul meu...

Link către comentariu

poza 6 din postarea nr. 19

As avea si o intrebare: eu am la fel la Yeti. Ce reprezinta cele 2 leduri... poate cu grila neagra si la mijloc ceva semanator dar putin mai mare in diametru si cu grila de alta culoare. Ce rol/scop au? Nu se aprind, nu stiu ce sunt...

Link către comentariu

sunt senzori de miscare de la alarma , in mod sigur ai si tu alarma de fabrica, daca spui ca ai senzorii aia pe plafoniera

Link către comentariu

au sosit ornamentele portbagaj, gaura aia alungita pe brat nu e chiar intamplatoare, daca ne uitam la ornamente acolo vine un clips metalic(o clema din tabla) ca si la alte ornamente, dar stau f bine prinse si asa in clema de plastic din capatul ornamentului care intra in capatul bratului plus cele patru care se vad in poze, oricum arata mult mai ok acum

post-97030-0-55526300-1360752259_thumb.j

post-97030-0-38966800-1360752260_thumb.j

post-97030-0-13667700-1360752261_thumb.j

post-97030-0-21232700-1360752262_thumb.j

Link către comentariu

cele din 2011 cum e a mea au un ornament mai scurt care inveleste cablajul, abia pe la sfarsitul lui 2012 au remediat problema si au pus aceste ornamente la ambele brate

Link către comentariu

gasesti la orice magazin de piese auto import , astea sunt codurile: 5C6877363 82V ,

5C6877364 82V

Link către comentariu

Looking good  :icon_thumleft: Nu e cam inchisa folia?

Ai idee daca exista becuri/LED-uri pentru numar, care sa aiba lumina mai puternica decat cea OEM, dar sa nu bata deloc in albastru?

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!