Jump to content

vw jetta 1.6 tdi CL


micuzzu_marius

Postare recomandată

Asa ma gandeam eu, dintr un cauciuc vechi sa decupez exact sa intre in capul cricului (in acel spatiu gol) si ar fi foarte ok, sa vad o bucata de cauciuc pe la o vulcanizare.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Azi am surprins momentul regenerarii filtrului de particule, dupa ce a am facut plinul si temperatura uleiului era peste 90 grade(acestea sunt unele din conditii, sa nu fie mai putin de un sfert de rezervor si motorul sa fie la temperatura optima procesului de regenerare) , se vede din imagine turatia la relanti usor crescuta(normal e mai jos la prima linie acul turometrului) si ce e ciudat consumul instantaneu e 0,2l,(nu e prima data cand surprind regenerarea si tot 0,2 litri a fost) fata de normal cand am fara consumatori 0,4-0,5 litri la relanti.....nu ar trebui sa fie un consum mai mare decat normal in timpul regenerarii?

post-97030-0-10073200-1410480540_thumb.j

Modificat de micuzzu_marius
Link către comentariu

In aria "Masina mea" este permisa:

- prezentarea DOAR a masinilor din gama VAG;

- discutarea aspectelor legate de tuning vizual si tehnic. 

Sunt strict interzise discutiile referitoare la problemele tehnice.

 

Multumesc!

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Pe autostrada Cluj - Tg Mures, pacat ca nu ai timp sa te bucuri de ea......la ce lungime are.

post-97030-0-75711500-1412789772_thumb.j

Link către comentariu
  • 1 month later...

Dap, l am schimbat cu cel fara butonul rear, totul ultimul model de climatronic VW, maine pun si o poza.

Link către comentariu

Are cineva un cod exact de climatronic ? Cu incalzire scaune, recirculare auto interior ca sunt modele de climatronic o gramada

Link către comentariu

Poze cu noul panou climatronic.

post-97030-0-48052900-1417639438_thumb.j

post-97030-0-69578700-1417639462_thumb.j

Modificat de micuzzu_marius
Link către comentariu

Arata foarte bine. 20 de grade?  :frigbaitata: Ai nimerit poza cu Jetta alba la OPS sau se poate schimba? Ce inseamna butonul SYNC? 

Link către comentariu

:) toate sunt alb/gri. Sync face temperatura din stanga master si o modifica pe cea din dreapta dupa ea!

Link către comentariu

Tin pe 20 grade pentru ca mi se pare ca se incalzeste putin mai repede motorul, inca testez temperaturile. La OPS am setat optiunea sa arate pictograma via CAN, nu am setat exact pentru Jetta din coloana respectiva si a recunoscut singur masina, referitor la butonul Sync este exact ce facea tasta Dual la precedentul climatronic cum a zis si D@ny

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

70 mii km, masina a depasit 3 ani, deocamdata nicio problema, dar se apropie schimbul placutelor fata si mai tarziu posibil ceva bucse fata-spate(o sa merg sa fac o verificare sa vadem care e treaba pe la articulatii) de la drumurile noastre dragi.

post-97030-0-57970500-1419708565_thumb.j

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

O baita si o verificare generala la articulatii, directie. Singura problema e ca am un amortizor dreapta spate putin curs, dar nu simt nici o problema la mers sa bata sau altceva. Ca parere, cat ar mai merge un amortizor putin curs? E urgenta de schimbat sau mai pot amana pana la primavara?

post-97030-0-27189000-1421852093_thumb.j

Link către comentariu

Mai merge . El este eficient chiar daca e putin curs. Cand o sa simt o bataie o sa stii de unde e. 

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Multumesc, mai las asa o perioada si daca se agraveaza le schimb pe ambele pe spate. Deocamdata nu bate nimic, merge foarte ok.

Link către comentariu
  • 1 month later...
  • GabiB77 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!