Jump to content

vw jetta 1.6 tdi CL


micuzzu_marius

Postare recomandată

Poti folosi roata ce o dai jos sau cea de rezerva pe post de capra pt mai multa siguranta. 

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

De cand ai facut update iti mai apare limitarea de viteza pe sectiunea de drum pe care circuli ?

Link către comentariu
micuzzu_marius

chiar nu m am uitat la aspectul asta, m ai facut curios, o sa ma uit

Link către comentariu
micuzzu_marius

Am efectuat azi a 4 a revizie la 60 mii km, schimbat absolut toate filtrele, ulei LL Castrol 504.00-507.00 pentru motoare cu filtru de particule. Revizia a fost facuta de mine ca toate celelalte :D , deocamdata masina se comporta excelent, nicio problema tehnica, sper sa nici nu fie de acum in colo.

Link către comentariu

Referitor la ultimele harti nu stiu daca a observat cineva, mie in Grecia mi-a aprins farurile automat chiar daca era soare pe autostrada.

Modificat de B80DUC
Link către comentariu

nu are treaba cu navigatia, daca mergi cateva minute cu peste 120 km/h (sau la cat e setata valoarea) si ai comutatorul pe Auto, aprinde faza scurta singura..

Link către comentariu
micuzzu_marius

Intradevar este functia asta pe RLS in vag com , la mine e setat pe 140 km pe ora sa se aprinda farurile(din cate imi amintesc).

Link către comentariu

o mica jucarie: compresor OEM VAG

 

nu ti-ai luat si sticla cu solutie ? ... eu am luat-o si pe aia.

Link către comentariu

 

o mica jucarie: compresor OEM VAG

 

nu ti-ai luat si sticla cu solutie ? ... eu am luat-o si pe aia.

 

nop, despre ce solutie este vorba?

Link către comentariu

solutia de vulcanizat.... ai pana, bagi sticla cu solutie in compresor - si o baga in cauciuc - ca sa vulcanizeze.

Link către comentariu

Exact, da, ca vazusem sticluta aia pe instructiuni si nu stiam pentru ce e. Nu am luat, dar e bine de avut asa ceva la drum. De unde ti ai cumparat?

Link către comentariu

vb si daca mai are, incerc sa iti fac rost... altfel e destul de scumpa, parca 250-300 lei, una noua.

Link către comentariu

300 lei? In banii astia nu-ti da cumva si un pneu de rezerva? :)

 

Mariuse, ti-ai luat protectie de cauciuc la crocodil? 

Link către comentariu

Inca nu, dar fara protectia aia de cauciuc e cam aiurea, nu stiu unde pot gasi sa cumpar ca sa protejez suportul pragului si sa aiba aderenta mai buna. sa nu alunece cricul.

Link către comentariu

Pai nu baga cricul sub prag, daca te uiti pe dedesupt il poti pune sub orice element de suspensie care se prinde de caroserie. Iar pe spate sunt suporturi de ridicare la vedere chiar langa prag.

 

Uite aici pozitiile pe care le folosesc si eu, sunt aceleasi pentru toate modelele facute pe platforma pq35.

http://www.r32oc.com/topic/44159-mkv-jack-axle-stand-points/

 

Protectii rotunde pt capul cricului se pot gasi la Norauto.

Modificat de Master_Blaster
Link către comentariu

Multumesc, e bine de stiut cand voi avea din nou de ridicat cu crocodilul ca sunt acele suporturi . Le am identificat in link :icon_thumleft:

Link către comentariu

Eu acolo pun capra, ca are talpa in forma de semicerc, vine perfect pe articulatia aia de la brat

 

Pentru cric mi-am facut doua lemne cu taietura pe mijloc pe care le pun exact in locul celui oem, sub prag

Link către comentariu

Nu recomand protectiile pt capul cricului de la norauto. Mie mi s-a rupt de la prima ridicare. Mi am facut ceva home made dintr-o veche camera de bicicleta, merge fara probleme.

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!