Jump to content

vw jetta 1.6 tdi CL


micuzzu_marius

Postare recomandată

micuzzu_marius

Multumesc mult Teo si golful tau arata deosebit, imi pare rau de problema ta cu tempomatul, acum am citit ce ti a zis Bundy ca e de la cutia de viteze cauza, sincer cand mi ai zis ca a fost schimbata(cutia) si eu am gandit la fel ca asta e problema, dar mi ai zis ca cei de la reprezentnta ti au zis ca nu e de la cutie.......

Link către comentariu

Noroc ca avem și oameni cu experiență pe forum și cu interes în a-i ajuta și pe ceilalți. multumesc, stai liniștit, asta e, sa lăsăm acest topic despre bijuteria ta ca e mai interesanta :) ar trebui sa faci și o lista cu tot ce ai adăugat în timp de când ai mașina după ce finalizezi cât de cât ce ti-ai propus

Link către comentariu

antena care vine pe masinile care nu sunt echipate din fabrica cu RNS510, e doar o antena de forma

.

.

Cum adica de forma (dummy)? Nu este antena radio?

Link către comentariu
micuzzu_marius
Publicat (modificat)

Nu e radio cea de pe plafon, ai vazut ca nu are nici un fir antena e dummy. Antena radio e pe luneta spate si are doua amplificatoare de semnal pe fiecare stalp din spate, plus filtre de paraziti. Am pus poze cu ambii stalpi. Antena shark de pe plafon, poate fi pentru GPS, GSM, Webasto. Toate 3 functiile intr o antena sau fiecare in parte, depinde cu ce e dotata masina din fabrica

post-97030-0-07174300-1399667535_thumb.j

post-97030-0-54108600-1399667558_thumb.j

Modificat de micuzzu_marius
Link către comentariu
micuzzu_marius
Publicat (modificat)

Noroc ca avem și oameni cu experiență pe forum și cu interes în a-i ajuta și pe ceilalți. multumesc, stai liniștit, asta e, sa lăsăm acest topic despre bijuteria ta ca e mai interesanta :) ar trebui sa faci și o lista cu tot ce ai adăugat în timp de când ai mașina după ce finalizezi cât de cât ce ti-ai propus

Am cam finalizat ce mi am propus :D deja e nebunie curata daca mai continui, daca fac o lista imi pun mainile in cap, ma enervez si mi zic de ce am bagat atatia bani intr un fier :lol: , dar cum toti avem cate un hoby(sau mai multe) ma consolez si mi zic ca mi a facut mare placere sa fac eu modificarile astea pe masina sa ma informez zile/nopti sa ma ambitionez si sa le dau de capat (stim cu totii ca unele retrofituri dau mari batai de cap) :D

Modificat de micuzzu_marius
Link către comentariu

Bravo marius ! E bine ca ti.ai terminat pana la urma treaba ! Cum e cu semnalul la navi acum ? Si eu am probleme cu chinezaria aia de antena si trebuie neaparat sa cumpar una pentru asa ceva! Cu jantele ce ai mai facut?

Link către comentariu
micuzzu_marius
Publicat (modificat)

pai nu ai vazut poza cu semnalul navi? Jantele le am vandut unui prieten cu passat b6

Modificat de micuzzu_marius
Link către comentariu
micuzzu_marius

depinde de zona, imi arata si 10/11 sau 11/11 in afara orasului, 8/8 era in oras

Link către comentariu
  • 4 weeks later...
micuzzu_marius

sau asa, prinde si 11/11 dar nu tot timpul, trebuie sa fie zona de campie foarte larga

post-97030-0-05133000-1402347580_thumb.j

Link către comentariu
micuzzu_marius

Din concediu pe tronsonul  de autostrada care ocoleste Sebes-Deva, daca ar fi cateva autostrazi complete(nu bucatele) sa traverseze tara ar fi mult mai placute si putin obositoare calatoriile.

post-97030-0-49946400-1402928657_thumb.j

post-97030-0-81046400-1402928658_thumb.j

Link către comentariu

Foarte bun raport viteza/rpm are pentru un motor de 1.6TDI. 

Link către comentariu

Si daca avea 6 tot acolo era. Ex Passat-ul meu 1.9TDI 130 4motion avea la 130kmh 2500rpm, in a 6-a. Deci depinde daca sunt 5 lungi sau 6 scurte....

Link către comentariu
micuzzu_marius

Asa este, fiind in 5 trepte sunt mai lungi, cel putin incepand cu viteza a 3 a sunt chiar lungi treptele

Link către comentariu
micuzzu_marius

Am facut o lista cu toate retrofiturile facute pana acum in ideea de a se inspira si alti colegi de forum:

 

Lumini usi

Lumini picioare

Butoane geamuri + reglaj oglinzi cromate

Buton ESP Off

Buton SET presiune pneuri

Senozr ploaie-lumina

Oglinda electrocromata cu camera Light Assist

Cutie plastic baterie

Lampi led numar OEM

Volan sport GTD cu comenzi

RNS 510 + camera rear +modul BT +antenna GPS Shark Fin pe plafon OEM

Ornament inox toba OEM

Ornamente pedale GTI +footrest

Climatronic golf 7

Pudle lights (lumini oglinzi)

Sensor nivel lichid parbriz

Incalzire scaune OEM

Ceasuri bord Premium color

Park Assit PLA V2

Resoftare motor la 140 cp

Modificat de micuzzu_marius
Link către comentariu
micuzzu_marius

Legat de resoftare, atasez o fisa Dyno cu exact acelasi soft care il am si eu, dar pe alta masina cu motor 1.6 tdi, remapat de acelasi tuner care mi a facut si mie resoftarea, pot aparea mici diferente de la motor la motor. Au rezultat 147CP si 313 Nm.

post-97030-0-36151400-1403002248_thumb.j

Modificat de micuzzu_marius
Link către comentariu

Am facut o lista cu toate retrofiturile facute pana acum in ideea de a se inspira si alti colegi de forum:

 

Lumini usi

Lumini picioare

Butoane geamuri + reglaj oglinzi cromate

Buton ESP Off

Buton SET presiune pneuri

Senozr ploaie-lumina

Oglinda electrocromata cu camera Light Assist

Cutie plastic baterie

Lampi led numar OEM

Volan sport GTD cu comenzi

RNS 510 + camera rear +modul BT +antenna GPS Shark Fin pe plafon OEM

Ornament inox toba OEM

Ornamente pedale GTI +footrest

Climatronic golf 7

Pudle lights (lumini oglinzi)

Sensor nivel lichid parbriz

Incalzire scaune OEM

Ceasuri bord Premium color

Park Assit PLA V2

Resoftare motor la 140 cp

 

ce-ti mai place, shawarma with all.....  :lol:  :icon_thumleft:

 

Felicitari pentru munca depusa !

Link către comentariu
micuzzu_marius

Multumesc, place place cu de toate :D , dar e timpul sa ne cam oprim cu retrofiturile :RO flag:

Link către comentariu

nu exista asa ceva.... daca ai in sange acest hobby, nu te opresti niciodata.... o sa vezi.

Link către comentariu

Din toata lista aia eu cred ca cel mai de efect este softul care arata senzational de bine, curba de cuplu fiind aproape orizontala in mare parte din gama de ture. Jos palaria pentru furnizorul softului pentru ca valorile alea dintr-un 1.6 sunt foarte bune. Teoretic ai performante de 2.0 tdi cr.

 

De curiozitate, te-ai "intins" cu vreo jetta 2.0 tdi?

 

Felicitari si spor la treaba in continuare:)))

Modificat de cristi511
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!