Jump to content

vw jetta 1.6 tdi CL


micuzzu_marius

Postare recomandată

..pai nici nu mai ai ce altceva sa-i pui..... :winter:

Link către comentariu

Imaginea de pe display (pictograma cu usile deschise / inchise) o sa ramana de Golf?

Link către comentariu

Eu zic ca ramane de golf, dar pana la urma si trabant sa ramana si tot arata demential.

Link către comentariu
micuzzu_marius

e cluster premium de tiguan, nu ma deranjeaza pictograma, poate in timp o sa reusesc sa o schimb cu cea de sedan

Link către comentariu

am vazut totusi ca ala din brazili a reusit sa o schimbe ! ce functii mai ai in plus acum ? :D

Link către comentariu
micuzzu_marius

SH, foarte greu am gasit, oricum e de pe un tiguan din 2012 cu 12 000 km, deci aproape nou. In reprezentanta astea premium(si nu numai) costa exagerat de mult pt niste ceasuri

Modificat de micuzzu_marius
Link către comentariu

Ce stii ? Se poate schimba pictograma ? In mod normal ar trebui sa mearga, daca la rns merge ar trebui sa mearga si la asta !

Link către comentariu

Pana la urma inteleg ca merge fara nicio problema codat un cluster SH, contrar a ceea ce zic unii de la reprezentanta.

Link către comentariu
micuzzu_marius

wiki - se poate schimba pictograma din cate am vazut pe niste site uri rusesti, dar nu ma deranjeaza cel putin deocamdata

 

the_ego - se face, daca cel care ti l codeaza/adapteaza are sculele necesare si se pricepe f bine(cum a fost in cazul meu)

 

rave - Multumesc

 

Maine urmeaza montajul pentru Light Assist , sunt curios cat de précis functioneaza

Link către comentariu
micuzzu_marius

Am instalat azi oglinda cu camera Light Assist, cu toate ca eram destul de sceptic de precizia cu care va functiona, am ramas surprins cum comuta imediat de pe faza lunga pe scurta sau invers. Ceva imagini inclusiv una care arata atentionare lichid parbriz

post-97030-0-57887100-1394137416_thumb.j

post-97030-0-53121200-1394137452_thumb.j

post-97030-0-35811300-1394137480_thumb.j

Link către comentariu

++++1 ! in 2 cuvinte : ceva superb  :D , mai ai nevoie de soft acum pentru ceva feeling ! si astept pe pm pozelee  de la montaj :D

Link către comentariu

Cu adevarat misto' retrofitul asta(clusterul).

light assist e super ok la drum lung, in special in Romania

Link către comentariu

Felicitari! Ai facut treaba buna. Sunt curios cat de complicat e montajul.

Link către comentariu
micuzzu_marius

Multumesc. Nu e complicat, daca ai deja oglinda electrocrom cu sensor ploaie - lumina, oglinda light assist mai are doua fire care duc la Can. in rest e de desfacut plastic, rabdare si atentie :D, dar e faina functia, ma declar multumit :D

Modificat de micuzzu_marius
Link către comentariu

Si mai fain era luata din fabrica...sunt unele optiuni care chiar merita luate din fabrica.

Acum mai ai de pus PLA si gata... Oare? :D

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!