Jump to content

vw jetta 1.6 tdi CL


micuzzu_marius

Postare recomandată

vroiam doar lamelele, am gasit la vreo 60-70 ron, nu am cumparat inca, sunt inca ok astea care le am

Link către comentariu

nu mai stiu codul, era prin aria golf 6 in topicul stergatoare parbriz  Sunt doar lamelele de cauciuc, merg de la golf pana la Passat etc, (originale VW) ce mi ai dat tu link sunt cu tot cu partea de tabla

Link către comentariu

asa am dedus ca atunci cand dezcativez ASR imi apare TCS Off, cand dezactivez ESP imi apare ESP Off

Eu ma refeream desigur la singurul buton ESP ca si micuzzu_marius. Nu stiam ca a ta are butoane separate, sau dezactivare separata pt ASR si ESP. La a mea am doar buton de ESP, si atunci cand il apas imi dezactiveaza ESP cu totul, nu pot dezactiva doar ASR. Si implicit fuge si fundul, e oprit si ASR-ul. :) Frumoasa miscare cu masina.

Link către comentariu

si eu am un singur buton si de pe el la o apasare scurta dezactivez ASR si la o apasare lunga(3-4secunde) se dezactiveaza ESP, am recodat modulul ABS pentru asta

Link către comentariu

Activat martor DRL in bord, se aprinde doar cand merg DRL urile


Si functia ce trebuie bifata in VCDS pentru activare

post-97030-0-43403800-1392320209_thumb.j

post-97030-0-37981100-1392320540_thumb.j

Modificat de micuzzu_marius
Link către comentariu

nice ! asta chiar e faina functIA ! SI DE CE nu au activato din fabrica nu pricep ?? ca mai aveam inchis drl din setari si nu stiam ca nu merg !

Link către comentariu

Activat martor DRL in bord, se aprinde doar cand merg DRL urile

Si functia ce trebuie bifata in VCDS pentru activare

Functia asta pe ce modul se activeaza ?

Pe IC sau pe Centrala Electrica ?

Ai idee daca activarea functiei cu cata motorina mai incape in rezervor merge pe un B6 / 2007 cu IC Premium cu BC+ Color ?

Link către comentariu

cum a zis si Hayate legat de DRL, vezi ca functia refuel e suportata de clusterele mai noi in general, dar intra in adaptation pe instrument cluster sa vezi exact

Link către comentariu

nice ! asta chiar e faina functIA ! SI DE CE nu au activato din fabrica nu pricep ?? ca mai aveam inchis drl din setari si nu stiam ca nu merg !

 

deoarece multe functii nu vin activate din fabrica....

Link către comentariu

DE CE nu au activato din fabrica nu pricep ??

Pentru ca romanii de obicei "baga" de 50 de lei, pe cine ar interesa cat trebuie sa bage pana la plin? :))

Link către comentariu

Functia ii de laudat la copii in jurul bradului, cand vrei sa faci plinul, bagi pana decupleaza pompa...

Link către comentariu

De asta nici nu e bifata din fabrica functia refuel, ca nu e asa importanta. Mai sus colegul Wiki se referea ca de ce nu e bifat din fabrica martorul DRL in bord

Modificat de micuzzu_marius
Link către comentariu

azi am activat o functie in BC interesanta(multumesc colegului Hayate, el a gasit o), iti spune cati litri mai incap in rezervor, din pacate e din 5 in 5, nu din litru in litru, deci nu foarte precisa, oricum imi place

Sal.,

Ai mai activat ceva inaintea acestei functii ?

Ca si eu o am dar pe al doilea rand da eroare cu rosu .

Iar la aia cu drl din centrala electrica la mine nu exista pentru ca am centrala pe 23 biti iar tu ai pe 30 parca .

O zi buna .

Link către comentariu

Salut, nu am mai activat nimic inainte de a activa in instrument cluster-adaptation, dar daca ti da eroare nu merge si am incercat la un golf 6 din 2009 sa activez si tot asa nu suporta functia, din cate am vazut ceasurile dupa 2010 suporta. Legat de martorul DRL , nu stiu daca era implementata functia in 2007 de cand e masina ta, de asta nu o gasesti pe centrala.

Modificat de micuzzu_marius
Link către comentariu

bine bineee ! eu am alte planuri :D , "arunca-mi" un pm si zi-mi si mie ce si cum. ceva surse pret :D

Link către comentariu
micuzzu_marius

oare e prima Jetta mk6 din Romania cu ceasuri premium? :D

post-97030-0-53654500-1393979308_thumb.j

post-97030-0-54023300-1393979314_thumb.j

Link către comentariu

He he....congrats man pentru munca. arata tare bine :icon_thumleft: . 

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!