Jump to content

vw jetta 1.6 tdi CL


micuzzu_marius

Postare recomandată

Frumoasă Masina!

Multumesc

O sa dezactivez ESP intr o parcare mare cu zapada, libera,sa fac niste "prostii" sa vad diferentele cu On si Off. Cu ASR(TCS) off am testat, te lasa sa turezi din plin cand pierd rotile aderenta, nu ti taie din putere ca atunci cand e activat

Modificat de micuzzu_marius
Link către comentariu

Pai cu ESP On iti redreseaza spatele pe cât posibil cand aluneca, iar cu el oprit se duce ca si o Dacie veche :)) pe gheata totala nu se simte mare diferența decât la capitolul ASR, adică da drumu la roti, nu le menține la aceeași turatie pe amandoua "ca sa nu fuga". Dar pe zapada se simte efectul ESP-ului.

Link către comentariu

Cand aveam Golful era mai frumos la drifturi cu ESP ON. Cu el OFF nu aveam niciun control si se tura foarte tare :)) 

 

ESP OFF e bun cand folosesti lanturi. 

Link către comentariu

 

 

ESP OFF e bun cand folosesti lanturi. 

te referi la ASR Off nu? ESP e controlul stabilitatii, nu ti fuge fundul cand tragi de volan...in anumite limite

Deci? Clusterul? Detalii?

Am sperat ca o data o sa am cluster maxidot si s a rezolvat, merg absolut toate functiile inclusiv temp ulei, punctul cardinal, indicator schimbare treapta(nu ca m as uita la asta)

Link către comentariu

Poti da mai multe detalii?ai cumparat un ic sh gata dat la 0 km?sau l-ai luat din dezmembrari? Codarea cum ai reusit sa o faci?

Link către comentariu

Wow, te rog da mai multe detalii despre retrofit-ul asta. Suntem mai multi care vrem sa facem pasul asa ca sunt bine venite, poze, detalii si orice ne poate ajuta.

Link către comentariu

nu credeam ca exista asa interes pt bc+, am zis ca eu sunt nebunul care vrea asa ceva :lol:

post-97030-0-50977400-1391680789_thumb.j

Link către comentariu

Ce optiuni iti apar acum pe ecran? Folosesti si comenzile din dreapta? Merge cel de Golf pe Jetta?

Link către comentariu

merg toate comenzile din dreapta, poti intra in meniuri sa setezi , sunt absolut toate functiile de maxidot. Merg ceasuri de golf, eos, tiguan, scirocco, golf plus, cam toate in afara de cele de passat si CC

Link către comentariu

te referi la ASR Off nu? ESP e controlul stabilitatii, nu ti fuge fundul cand tragi de volan...in anumite limite 

 

Daca la o masina cu ESP imi dezactivezi doar ASR-ul, eu iti dau un premiu  :blah_: .

Link către comentariu

asa am dedus ca atunci cand dezcativez ASR imi apare TCS Off, cand dezactivez ESP imi apare ESP Off

Link către comentariu

te referi la ASR Off nu? ESP e controlul stabilitatii, nu ti fuge fundul cand tragi de volan...in anumite limite

Daca la o masina cu ESP imi dezactivezi doar ASR-ul, eu iti dau un premiu :blah_: .

Ce premiu? Ca sa stiu daca merita sa filmez sau nu.

Link către comentariu

Am activat staging pe climatronic daca la cluster nu suporta  :D :lol:

Modificat de micuzzu_marius
Link către comentariu

Vad ca apare acelasi martor si la esp si la tcs. Oricum butoane diferite nu cred ca ai. Daca lasi tcs off si esp on, merge esp?

Trimis de pe al meu GT-I9105P folosind Tapatalk

Link către comentariu

Am activat staging pe climatronic daca la cluster nu suporta  :D :lol:

 

se stie...... :D

 

next step PLA 1.5

 

spor la treaba - o sa ai ceva de munca, daca nu ai nici senzori de parcare.

Link către comentariu

Multumesc, da in cazul meu e mult de treaba, neavand park pilot, am de montat in total 10 senzori, cablaje de tras, desfacut mult pe la masina. Se face cu rabdare, asteptam vremea frumoasa

Link către comentariu

Ca si sfat marius. Sa lipesti pe partea vopsita autocolant si sa.ti cumperi adeziv pp de la bison sa lipesti senzorii, ni cu banda dubla adeziva ! E mai safe si mai ok asa !

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!