Jump to content

vw jetta 1.6 tdi CL


micuzzu_marius

Postare recomandată

Ai vazut vreodata in bord atentionarea de capota deschisa? Daca nu, cam greu de crezut ca vreodata senzorul ala a mers si acum a decedat.

Cel mai probabil e bun, intra cu VCDS si vezi eventual daca gasesti ceva de codat pe acolo.

Link către comentariu

Niciodata nu am vazut acel martor aprins, la "decedat" ma refeream din fabrica :lol:, in manualul masinii arata clar ca exista senzorul si ar trebui sa se aprinda cand e capota deschisa, Mai incerc cu interfata poate gasesc ceva.....

Modificat de micuzzu_marius
Link către comentariu

Scuze, vroiam sa zic: intrerupatorul din incuietoarea capotei

Ciudat e ca nu ai nicio eroare pe VCDS.

Modificat de Hayate
Link către comentariu

am o rugaminte pentru cei care au vw jetta mk6 1.6 tdi cu BC+ (maxidot) daca are un scan vag com cu instrument cluster(ceasurile din bord), ma intereseaza ce cod are clusterul cu bc+ la 1.6tdi 5 viteze


bossebi are acelasi model 1.6 tdi dar nu stiu daca are o scanare :D

Modificat de micuzzu_marius
Link către comentariu

sa stii ca aveam o scanare dar trebuie sa o caut pe unde este, lasa-mi un mesaj maine sa-mi amintesc 

Link către comentariu

iar nu am reusit sa testez, ca drumul ce l am avut in weeked a fost aglomerat chiar in zona cu serpentine si nu am putut forta mai tare prin curbe, dar il poti active nu ai ce pierde

Link către comentariu

Am inteles,pai cred ca o sa-l activez sunt curios tare cum se comporta pentru ca sincer nu sunt prea multumit de stabilitatea care o are in curbe.

 

Te mai deranjez cu o singura intrebare ce lampi ai folosit pentru numar care sa nu dea eroare in bord de bec ars.

Link către comentariu

este o codare in vcds, pe centrala electrica, dar trebuie interfata cu ultimul update sa stie de codarea asta si iti merge orice led non canbus pe lampi numar, lampile led OEM de Jetta mk6 dau eroare in bord daca nu codezi


si o poza cu functia nou activata: Refuel

post-97030-0-81252200-1390257524_thumb.j

Modificat de micuzzu_marius
Link către comentariu

Am vorbit cu cineva de la reprezentanta ,a zis ca imi baga orice numai sa am codurile.

 

Ce lampi ai folosit tu ?

Modificat de Jettauser
Link către comentariu

La mine golf 6 2009 nu a mers, imi da ca nu poate comunica cu canalul, in acelasi timp am o interfata care e im urma cu cateva update-uri.

Link către comentariu

ceasuri cu BC+(maxidot) Golf 6, se vor desface si pune in carcasa ceasurilor mele de jetta, sa vedem ce noroc avem cu codarea  :D

post-97030-0-00358300-1390915950_thumb.j

Link către comentariu

unul dintre cele mai dificile, ma refer la adaptare/codare, imobilizatorul fiind in ele, reprezentantele se feresc sa ti l adapteze pe masina fiind ceasuri SH, dar o rezolvam noi pana la urma

Link către comentariu

Salut,cand ai facut retrofit-ul cu senzorii de ploaie de ce piese ai avut nevoie in afara de sensor,oglinda,parbriz,switch cu functie auto?

Link către comentariu

pai parbriz cu support senzor, senzorul ploaie/lumina, oglinda electrocrom, switch auto si cablaj care duce la alimentare oglinda si alimentare senzor, masa, BCM, oglinda se mai leaga la plafoniera si la firul lampii de mers inapoi

Link către comentariu

Am activat azi pe acelasi buton de dezactivare ASR (TCS) si dezactivare ESP(trebuie tinut cam 3 secunde apasat pe buton), mai exact la o apasare scurta se dezactiveaza ASR ul, la apasare lunga se dezactiveaza ESP ul

post-97030-0-91298800-1391633862_thumb.j

Link către comentariu

La "prostii" făcute pe zapada si la încercarea de a iesi din zapada daca intepenesti (același lucru poti face si cu ASR Off in cazul in care intepenesti)

Frumoasă Masina!

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!