Jump to content

vw jetta 1.6 tdi CL


micuzzu_marius

Postare recomandată

Adevarat ca nu iti mai trebuie. ..defapt nici nu se mai vad...cred :P

Link către comentariu
micuzzu_marius

Nu sunt OEM, doar am testat niste leduri foarte puternice, OEM in ghilimele


Mai multe detalii despre lampile de numar? Arata bestial :) Vreau si eu

Super masinuta, am citit toate paginile, cat mai multi km fara probleme!

Multumesc mult, la fel si tie iti urez, urmeaza cat de curand inlocuirea climatronicului cu cel de passat B7, golf 7 etc, cel cu 3 butoane, grila climatronicului deja am cumparat o

Modificat de micuzzu_marius
Link către comentariu

Salut.

Am vazut si eu acum butonul de ESP Off. De unde l-ai luat, unde l-ai pus si cat te-a costat?

Link către comentariu
micuzzu_marius

L am caumparat de pe forum in aria de vanzari, pret cu cablaj aprox 100 ron(sau 130), chiar nu mai stiu exact, se leaga la modulul ABS al masinii din compartimentul motor , plusul pentru buton si pentru iluminatul butonului se conecteaza ori la alimentarea brichetei ori la alt buton, vezi in aria golf/jetta 6 ca este topi dedicat, plus mai trebuie codarea in VCDS,

Link către comentariu

Da, tare.... ninge cu soare.... :icon_thumleft:

Link către comentariu

nu ne oprim din upgrade uri :lol:


bine ca la mine functia "rear" nu e activa, fiind climatronic dedicat passatului, dar se vede misto ledul ala cand apas pe el :lol: , revin cu mai multe poze inclusiv noaptea 

post-97030-0-46792000-1378222535_thumb.j

Link către comentariu

Am revenit cu poze mai explicite

post-97030-0-29688400-1378236188_thumb.j

post-97030-0-15724800-1378236190_thumb.j

post-97030-0-20422600-1378236192_thumb.j

post-97030-0-33518100-1378236193_thumb.j

Modificat de micuzzu_marius
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

retrofiturile nu stau pe loc :D : am facut update la hartile RNS ului, am schimbat parbrizul cu unul care are suport senzor si am montat si oglinda electrocromata plus senzorul ploaie/luimna, acum e exact ca de fabrica, urmeaza pudle mirror lights si senzor lichid parbriz


.

post-97030-0-41050200-1380132364_thumb.j

post-97030-0-80995100-1380132476_thumb.j

post-97030-0-31407600-1380132486_thumb.j

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

park pilot cred,(senzori parcare fata+spate) OEM, cu afisare pe rns.....sunt in dubii deocamdata


eventual incalzire scaune fata, daca tot noul climatronic are deja butoanele pt asa ceva

Modificat de micuzzu_marius
Link către comentariu
Jetta20tdiHLDSG6

cred ca si mai simplu si mai putin traumatizant pentru masina ar fi camera de marsarier (si cred ca si mai ieftin)...

Link către comentariu

Am camera rear pe RNS, care isi face super treaba, cu senzorii sunt in dubii inca daca sunt asa utili....

Link către comentariu

Daca nu faci retrofit-ul complet la  PLA nu merita din punctul meu de vedere. Si ala e cam scump pentru ce ofera... Mai bine te indrepti spre altceva... Stopuri led poate?

Link către comentariu
Jetta20tdiHLDSG6

eu sunt pentru senzori 100%, am vazut ca f. multa prefera camera si de-asta ziceam...dar daca ai deja.

eu tot nu inteleg cu ce te ajuta camera pe coltul masinii spate/fata, la obstacole cu 1 mm sub bara, de exemplu...

dar ma rog :)

Link către comentariu

Am mers cu masini si cu senzori si cu camera si cu ambele. Cea mai buna optiune e sa le ai pe amandoua, dar daca as avea de ales doar o solutie dintre cele doua as alege camera fara sa stau pe ganduri.

Ma simt orb cand dau cu spatele fara camera, e o diferenta enorma intre a vedea efectiv ce e in spatele masinii, si campul vizual este foarte mare la camera, si a te baza pe niste sunete/indicatii pe ecranul RCD/RNS-ului

Link către comentariu

camera e extraordinara, eu m am obisnuit perfect cu ea, merita din plin sa ai camera rear

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!