Jump to content

vw jetta 1.6 tdi CL


micuzzu_marius

Postare recomandată

micuzzu_marius

Replica era foarte okay pentru pretul ei, am trecut pe OEM ca urmeaza si alte upgradeuri cum ar fi: cluster premium color, in acest caz replica nu comunica decat partial cu clusterul am nevoie sa mi arate navigatia si altele telefonul si alte informatii de la rns, mai urmeaza senzori fata+spate OEM + camera , la fel replica nu arata in acelasi timp pe display senzorii parcare si camera, decat separat abia ANS ul aftermarchet arata simultan asa ceva(in schimb nu comunica cu clusterul nici el), plus arata mai bine pe masina, parca e exact de acolo turnat :D

Link către comentariu

Si ca sa fie oem + nu "arunci" si o antena cu modul gps, si antna gsm pt bluetooth ?

Zi.mi si mie un pret la rns. Ma intereseaza si p mn. Vreau sa o dau pe a me la schimb

Link către comentariu
micuzzu_marius

va urma si BT desigur nu stiu daca premium, dar cred ca va fi vesiunea 9W7, camera OEM

Link către comentariu

eu ma gandeam la un premium mai degraba . vb cu nrobert13 ! vezi ca el are. are si camera oem 650 lei cu tot ce trebuie ! deci e ok ca pret ! eu am de ales intre bluetooth sau navi ...



din cauza banilor desigur :))

Link către comentariu
micuzzu_marius

diferenta o vad la video(marimea ecranului de 8 " face diferenta la vizionarea unui film, videoclip), cand mi am luat replica eram f entuziasmat ca o sa am filme videoclipuri in masina, dar in realitate nu m am uitat la filme deloc, tot muzica ascultam si la drum lung navigatia, deci nu ma mai incanta marimea ecranului, pentru ca nu am nevoie, e f ok asa

Link către comentariu

Mai stiu vreo 2 cu replici de 8" si ei nu vor sa treaca la RNS ca sa nu piarda ecranul, de-aia te-am intrebat.
Imi plac planurile pe care le ai cu masina! :)

Link către comentariu
micuzzu_marius

am intrebat si de schimb cu  ANS610, dar vanzatorul a zis ca nu mai face schimburi ca nu i convine ca ramane cu ele, asa ca am facut schimb cu rns si sunt pe deplin multumit, oricum replicile sunt okay , au f multe functii citesc multe formate video, isi merita pretul

Link către comentariu

Ai permisiunea mea :RO flag: , multumesc, am scos capacele ca deh nu e Audi, normal pun de vw in scurt timp

mai am o poza cu DRL ziua

 

 

:icon_thumleft:

Link către comentariu

daps,... asta s'a mai discutat dar nu stiu ce combinatie este.. si in plus un bec led cu 2 culori e cam scumputz... dar se poate face... la noi la chioarele astea de halogen poti sa pui si mama led.ului ca tot degeaba :)) 

Link către comentariu
micuzzu_marius

Azi am schimbat absolut toate filtrele plus uleiul, am resetat si intervalul de service (15 mii km), masina are 30 mii km

Link către comentariu
micuzzu_marius

Frumoasa masina, o vad des:)

multumesc, inseamna ca suntem vecini :icon_thumleft:

am montat ornamentul pentru toba

post-97030-0-01288400-1365177972_thumb.j

Link către comentariu

Ar trebui cu flexul sa mai tai putin din varf sa preia forma ornamentului ca ai vazut ca a ramas putin inafara. Si ar fi recomandat sa.i dai si un punct de sudura de cupru !

Link către comentariu
micuzzu_marius

Nu l am bagat pana la maxim, mai e 1cm sau mai bine, e de proba deocamdata, tre sa l imping pana la capat , mi se parea ca e prea sub masina de asta nu l am bagat de tot

Link către comentariu

Aa e bun atunci. Eu am am tipsul... Daca stiam nu.l taiam :(. Dar nah.. Aia e ..

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
micuzzu_marius

Tocmai ce m am intors dintr un mic concediu, am facut peste 4700km, am depasit 35 000km, consum pe autostrada am avut intre 4,4 si 5 L la %, mers intre 110-140km/ ora, 3 persoane, portbagaj plin. La intoarcere Oradea-Iasi mers incet datorita traficului f aglomerat de vineri am scos un consum f f bun



poza este facuta cu vreo 5 km inainte de destinatie chiar la intrarea in oras, deci dupa 600 km de condus(oradea-iasi)

post-97030-0-31267000-1366583113_thumb.j

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!