Jump to content

vw jetta 1.6 tdi CL


micuzzu_marius

Postare recomandată

micuzzu_marius

Ai luat pana la urma. How much ?

nu inca, tot caut, dar cumpar sculele sa fiu pregatit:)), ti ai cumparat si tu parca trusa din asta..

Link către comentariu

Eu am vrut sa cumpar din alea mici dar nu le aveau pe stoc. Si momentan nu am mai cautat

Modificat de bosseby
Link către comentariu
micuzzu_marius

niciodata :lol:  nu mi se pare cocotata deloc si la ce drumuri sunt chiar nu doresc sa matur pe strazi

Link către comentariu

Se poate si mai rau

 

20130309105827.jpg
 

Sper sa nu iti dau idei :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Probabil era cu pachet drumuri grele, dar a zis ca merita jante de 17".

Nici nu se compara, dar nu ar strica -15mm la suspensie :P

Link către comentariu
micuzzu_marius

baieti aveti dreptate nu zic, jantele pe 17 vin OEM cu suspensie sport mai lasat, corect, dar eu nu am vrut sa investesc si in suspenise, ca daca o las agat tot, unde locuiesc am de escaladat niste borduri etc, nu e simplu :D la mine e cam la limita bunului simt, plus ca eu in concediu merg cu familia, prieteni si incarc masina, ce fac daca e si coborata....

Link către comentariu

Nu se intampla nimic daca o incarci mult pentru ca jantele nu au ET agresiv ca sa iti atinga in aripi.

Faza cu bordurile o inteleg pe deplin. Eu am renuntat sa mai fac asa ceva :))

Link către comentariu
micuzzu_marius

da trebuie mare atentie cu bordurile la jante aliaj, zici ca ai renuntat, ai zgariat sau indoit vreo janta intr o bordura?

Link către comentariu

In sensul ca atingeam cu spoilerul, jantele nu sunt un mare impediment.

Urcarea bordurilor daca o faci cat mai perpendicular, astfel incat sa nu raschetezi jantele e ok.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

daca i le donezi... :winter:

Modificat de danny2012
Link către comentariu
micuzzu_marius

am montat noul volan, astept cablul airbag si calc coloana sa suporte comenzile

post-97030-0-75289000-1363442156_thumb.j

post-97030-0-94826000-1363442157_thumb.j

post-97030-0-19682500-1363442159_thumb.j

post-97030-0-73758500-1363442160_thumb.j

post-97030-0-01090400-1363442162_thumb.j

post-97030-0-12381100-1363442163_thumb.j

post-97030-0-29175900-1363442164_thumb.j

Link către comentariu

Cu ce cap M se deface volanul? Sunt bune M urile alea calitative?

 

Volanul fain si comenzile de zile mari. Airbag-ul de avea o textura mai fina..........

Link către comentariu
micuzzu_marius

se desface f usor cu cap M12, trusa e f f buna , sunt calitative capetele M, airbagul l am pastrat de pe masina(CL) cel original



momentan merge doar claxonul, cand voi pune si calc coloana plus cablu ca fi totul ok, atunci voi coda si cu vcds

Link către comentariu

Nu ma intreba de ce, dar nu mi se pare ca merge volanul asta pe Jetta si Passat. In rest, sa te bucuri de comenzi, ca sunt foarte utile. :)

Wtf?! Vad ca si la tine butonul de TPMS este gri... Am crezut ca am avut eu ghinion...

Link către comentariu
micuzzu_marius

Si eu initial ma gandeam ca nu e chiar ok pe jetta dar avand deja airbagul care se potrivea pe cel de gti am zis sa pun volan sport.



Curios din ughiul acela, facand poza cu mobilul pare butonul gri de TPMS dar live nu se vede asa cel putin din pozitia soferului



acum am remarcat si eu in poza ca mi ai zis tu

Link către comentariu

E frumos volanul! Sa-l invarti sanatos! :)

Daca nu-ti mai place sa-mi zici mie! :p

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!