Jump to content

vw jetta 1.6 tdi CL


micuzzu_marius

Postare recomandată

I-ul albastru vine de la Bluemotion, nu de la putere, si mai mult ca sigur e pus de proprietar...

Link către comentariu

nu cred sa fie pus de proprietar ca am mai vazut si pe la altele !

Link către comentariu
micuzzu_marius

pai si alti proprietari si au pus ei  l ul albastru :lol: :lol:

Link către comentariu

atunci asa o fi am sa ma mai interesez :))



oricum imi place eleronul ala si evacuarile astea zici ca este i40 !:d

Link către comentariu
micuzzu_marius

poze noaptea cu ledurile cu lupa pt mers inapoi :RO flag: si schimbat ledul defect de la numar

post-97030-0-34199300-1362332757_thumb.j

post-97030-0-61978800-1362332758_thumb.j

post-97030-0-81188400-1362332759_thumb.j

post-97030-0-88630500-1362332760_thumb.j

Link către comentariu

Esti unul din putinii care orbeste cand da cu spatele :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
micuzzu_marius

la asta ma gandeam ca ceilalti vor crede ca vin cu fata nu cu spatele :D :D



glumesc, in realitate nu orbesc asa ca in poze, se vad puternic ce i drept , dar nu f deranjant

Link către comentariu

ce puternice sunt :) mi-am dat comanda de aceleasi becuri doar ca le voi monta in alta parte

Link către comentariu
micuzzu_marius

Lupa aia le da luminozitate f mare, unde vrei sa montezi? Eu am pe DRL si mers inapoi

Link către comentariu

cu mici modificari le voi pune pe semnalizarea fata si apoi setez sa stea aprinse gen pozitie ( US style ). Am sa postez pe rubrica mea cand le montez

Link către comentariu
micuzzu_marius

buna ideea, sa ai spor sa iasa asa cum ti ai planuit :icon_thumleft:

Link către comentariu

Frumoase jante :icon_thumleft: , in schimb, nu-mi place lumina albastra de la nr sau in realitate nu e asa?

Link către comentariu
micuzzu_marius

in realitate e lumina alba, dar cand fac pozele cu telefonul fac tenta asta de albastru, nu stiu de ce

Link către comentariu

TDI este pentru piata din SUA, si acolo este doar motorul de 2 L. Are 140 de cai.

Link către comentariu

cu placere. foarte frumos dual exaust, cele doua tevi de esapament sunt custom. Nici o Jetta nu are din fabrica 2 tevi de esapament, cate una pe fiecare parte.

Modificat de uledu
Link către comentariu
micuzzu_marius

vad ca ai 1.6 tdi, cum te impaci motorasul? Trage ok esti multumit de el?

Link către comentariu

pai nu stiu ce sa zic... are 105 cai la 4400 RPM. Din pacate eu o cam conduc subturata (pentru zgomot), cam cum imi arata calculatorul, + faptul ca masina are 1400 kg+ ceva materiale de vreo 50 kg--->deci ii cam lenesa. Dar este ok, cand am nevoie vede si >>>4500RPM, si atunci se misca mai bine, in rest... sa vedem fiabilitatea in timp. 

 

Eu fac cam 3000 km/luna, am deja 13800km.

 

Dupa cum ziceam, masina este de serviciu. Consumul la ultimul plin a fost 5.2%.  Cu motor de 1,5 dci 65 cai pe clio simbol(980Kg), scoteam 4.5%. eu zic ca este un consum f bun raportat la masa masinii.

Link către comentariu

@uledu : stim ca e custom . am pus poza aia pentru ca imi place cum arata si fusta aia este de la gli . oricum arata bine rau ! 

Link către comentariu
micuzzu_marius

Azi am schimbat cele doua cauciucuri runflat de pe fata cu doua normale, nu mai sunt asa rigide si zgomotoase, oricum e o oarecare rigiditate fata de jantele pe 16", dar cu runflaturi era mai rau, Ca avantaje ce vad deocamdata sunt:  franarea mai rapida ,stabilitatea in curbe, look mult mult imbunatatit, dezavantaje: putin mai rigida, simti mai tare gropile(pe drum bun nu sunt deloc probleme, deci ideale pt exterior) poate un consum cu cateva sute de grame in plus(inca nu imi dau seama exact) pana in 0,5 litri, oricum nu recomand runflaturi pe drumurile noastre , cel putin in oras, desi sunt  printre cele mai avansate tehnoogic anvelope

Link către comentariu
micuzzu_marius

Am achizitionat un set de M uri ca va fi nevoie la demontarea volanului :D

post-97030-0-83443800-1362951145_thumb.j

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!