Jump to content

Cum aflu cod motor Golf 2 ? MK2


lutefact
 Share

Postare recomandată

Imi cer scuze daca mai este asa topic, dar eu nu l-am gasit.

Am un golf 2 din 89, motor 1.6 diesel simplu, de curand i-am schimbat blocul motor.

Intrebarea mea este: cum aflu codul motor, unde e scris? Cate cifre are cum arata? Va rog ajutati-ma.

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In autodata pentru motor de 1,6D simplu din 89 pentru Golf este dat un singur cod JP si are 54CP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.am un g2 tot diesel simplu...termocupla e legata pe direct k i-a fost skimbat motorul.e omologat merge bine dar la indicatorul de apa trece acul de normal pana la urmatorul punct.nu baga apa in ulei sau invers.motorul merge asa de knd am luat-o in vara si nu am avut probleme.ce ar trebui sa verific sau sa schimb?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sonda de temperatura...problema e ca cele noi nu sunt asa de precise (sau lucreaza la alte valori) si nu arata bine.

Iei una SH sau imprumut de la cineva si verifici.

Legat de termocupla, eu as lega-o si pe ea cum trebuie, iar daca vrei neaparat poti sa lasi si contactul pe direct pe care l-ai pus tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am luat golfuletzu prin vara...si am incercat sa il vand dar ma gandesc sa-l restaurez pentru mine.e un diesel simpu jp cutie in 5.motorul merge binisor dar consuma ceva ulei.si la partea de tinichigerie mai tre sa lucrez.adevarul e ca inainte am avut un vento td l-am lovit si l-am dat...si mi-as fi dorit tot un vento dar 1.8...ceva sfaturi de la cine a mai avut proiecte de genu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ti-am dat si mesaj, Potoleste-te, fa-ti topic, si nu mai polua la altii topicurile.

Si inca ceva : CITITI FRATE REGULAMENTUL, si cautati problema, CARE SIGUR A MAI FOST discutata pe la aria de tehnic.

Mai sus cineva are probleme, si ...... la un moment dat, nu se va mai vedea care a fost de fapt problema lui, pt ca citim de la altii altceva.

Rog un moderator, sa fie sterse replicile OFF TOPIC.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A fost deja avertizat si pe PM si pe alt topic, asteptam sa se conformeze dupa citirea regulamentului. In caz contrar se iau masuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!