Jump to content

oglinzi incalzite


Red
 Share

Postare recomandată

degeaba zici.. eu a trebuit sa schimb pe cea de la sofer cu una Alka made in spain

si se vede diferenta notabila fata din cea din dreapta

cea aftermarket se vede in valuri si daca te uiti mult in ea.. pe mine ma dor ochii, si am vederea 100 cu 100 :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

salut am un polo 6n2 din 2001...in portiera soferului nu am alimentare la boxa si tweeter mam uitat in mare la cabluri si nu am vazut nici un cablu rupt...iar acum ca am dat fata la portiera jos (nu am mai montato inapoi ) nu mai am incalzire nici in oglinda de la sofer...e posibil sa se fi ars vreo siguranta?sau anumite cabluri care fac des probleme?

mai mentionez ca am gasit si un pic de condens in portiera ceea ce nu stiu daca e normal...ma puteti ajuta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica mufa din stalpul masinii sa nu fie desfiletata, si poti sa bagi mana si sub bord sa mai impingi in mufele care se duc inspre portiera poate au iesit din clips-uri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut, vreau sa montez oglinzi incalzite, dar nu vreau sa ma leg la buton, vreau sa le leg dupa siguranta sau releu. Imi poate spune cineva ce culoare are firul care pleaca din siguranta, sau care este releul pentru dezaburire? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vorbim de masina ta, nu ai releu, tot curentul trece prin butonul de dezaburire, te legi la firul negru gros ce pleaca de acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, am rezolvat, tot de la buton am tras ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, acelasi lucru as vrea sa faci si eu, am oglinzi electrice dar nu si incalzite, mentionez ca al meu este polo 6n2 1.4 TDI cod motor AMF an 2000....deci de unde trag firele?? de la butonul de pe consola centrala unde este pt luneta spate sau este original tras deja undeva in instalatia usilor???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este tras in instalatia usii, 

Pe original butonuol de oglinzi comanda un releu.

DAr se pot trage d ela butonul de dezaburire ;luneta din consola centrala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Salutare. Stie cineva daca merge sticla de la 6N1 la 6N .. sau ansamblul intreg ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe a mea am avut oglinda de 6N prinderile s-au potrivit, doar ca reglajul nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pus pana la urma doar sticla de 6N ca mai aveam motorasu functional ... dar m-ar interesa pe viitor poate o sa aveti vreunu la vanzare , ansamblul complet , electric 

Multumesc pentru raspunsuri 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot si eu cu conversie pe un polo 6n2 din 2001 1.4tdi amf..

 

am acum oglinzi manuale si as vrea sa trec la electrice si incalzite ca vine iarna, de ce as avea nevoie?

 

1. sistem complet oglinda cu firul care atarna si mufa. de preferat sa aiba firul ptr incalzire pe oglinda, pe care sa il leg la butonul de dezaburire. are deja legat firul in mufa din usa sau e separat?

2. buton/butoane de reglaj de langa "tragaciul" usii.

 

in afara de astea? oare polo-ul meu vine pregatit din fabrica si pentru oglinzi electrice? geamurile sunt electrice deja.

mai trebuie ceva releu, alte pregatiri?

 

ma pricep eu sa masor cu un aparat de masura pe ci pe colo, sa desfac fete de usi si suruburi, dar nu cred ca m-as putea inhama sa leg si oglinzile electrice la masina de la 0, fara mufe gata trase defabrica.

 

multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU are firul in usa, trebuie sa-l tragi tu. In functie de calc de usa, posibil sa mearga si oglinzile electrice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, deci solutia inainte de orice conversie ar fi sa dau jos fata de usa, sa ma uit frumusel cum e masina pregatita.

daca nu am deja mufele pentru electrice probabil ca am sa ma limitez la a schimba doar oglinda propriu zisa cu una cu model cu incalzire, si cuplare la butonul de incalzire luneta.

nu sunt un maniac dupa imbunatatiri si experimente, insa dupa o iarna in care mi-au tot inghetat oglinzile si s-au aburit as vrea sa le incalzesc, ca le reglez manual sau electric imi e totuna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

am revenit...

masina mea nu este pregatita pentru electrice si incalzite.

am cumparat :

1. buton reglaj

2. oglinzi electrice si incalzite stanga dreapta

3. cablajele stanga dreapta din usi. 

 

am montat cablajele in mufe si am deocamdata functionala oglinda electrica stanga. pe dreapta nu merge, posibil buton dus sau cablaj interupt ( pun aparatul de masura pe el)

 

pentru incalzire pp ca acele doua fire merg 1 la masa si unul la + de la butonul de dezaburire din bord, si cele 2 fire legate cu ceva shoricei de plastic sub bord?

 

are cineva o schema cum ar veni legate / o poza?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PEntru masina "din poza" si modelul "de fier" nu avem scheme. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intamplator aia din poza e chiar masina mea, pozata chiar de catre mine... pe langa plasticul de zi cu zi :)

undeva mai sus scrisesem si modelul plasticului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!