Jump to content

inlocuire cutie cu 5 trepte cu una cu 6 trepte...se poate?


stelypro
 Share

Postare recomandată

am o curiozitate daca as putea monta o cutie cu 6 trepte de provenienta g4 sau bora sau chiar de pe octavia pe octavia 1 tdi motor AGR.

a mai facut cineva treaba asta?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dany@TuningCars

dar pt ce vrei sa faci treaba asta ? ce vei castiga din asta ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate , pe langa cutie iti trebuie planetare , electromotor , daca nu ma insel si timoneria , si daca crezi ca merita schimbo parerea mea a 6a treapta iti scade un pic consumul dupa 120-140 din cate stiu eu ! salut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut se poate pune cutie 6 trepte pe skoda chiar eu am pus pe a mea...diferenta intre cutie 5 trepte si 6 trepte ...(intr-a 6 la 3000 ture ai 178 km/h iar consumul scade)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe ce motor ai pus?

ce cod?

din cate stiu nu este cutie de viteze in 6 trepte pentru Octavia1 1.9 TDI cu coduri ALH, AGR, ASV, AHF, doar pentru ATD, AXR si ASZ

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci se poate, asta vroiam sa stiu ca cutii cu 6 trepte sunt pe motoarele pd.

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut eu am dezmembrari de vw si am luat de pe un pd 116 cp si am montat pe un ALH...ACUM IN IARNA FACE UN AN SI SE COMPORTA FOARTE BINE...TOATA INVESTITIA TE AJUNGE LA 550 EURO

Motorul meu a fost AGR DAR L-AM FACUT ALH + CUTIE 6 TREPTE SI SE COMPORTA FOARTE BINE...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o pompa de injectie si injectoare de pe alh, oare sunt diferite de cele de pe motorul meu agr sau sunt la fel? castig ceva cai daca le inlocuiesc sau nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

POI INJECTOARELE DE ALH SUNT PUTIN MAI MARI ADICA 300 BARI SI POMPA L FEL ESTE MAI MARE DECAT CEA DE PE AGR...CASTIGI PUTINA PUTERE

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

sall,

ma intereseaza si pe mine o cutie cu 6 trepte.

Am o octavia 2003,ALH si abia am schimbat cutia..

Am pus tot in 5 pt desi am m-am interesat nimeni nu stia sa-mi spuna ca merge si in 6

Imi puteti spune si mie ce cutie trebuie sa caut?Pls

THX!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salut vand o cutie in 6 trepte, de pe un motor golf 4 131 cai,pretul este fix 300 euro,cutia impecabila.tel 0742413007

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

va salut am o intrebare se poate monta cutie in 6 trepte pe un motor alh ?va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate vad eu stelypro are 1,8 benzina de 180cp..

Codurile ALH, AGR, ASV, AHF chiar si ATD, AXR ASZ sunt motoare diesel.

Sa inteleg ca se poate pune cutie de diesel pe benzinare..!!!.. :scratch: .. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
dumitrucatalin81

Salut. Am nevoie si eu d un sfat! Am octavia tour rs 1.8t cu 5 trepte d viteze. Daca o schimb cu una in 6 trepte creste viteza, scade consuumul si ce alte modificări mai tre sa fac daca o schimb? Va mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde de rapoarte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atentie !!!

Nu se pun nici-odata cutii sau diferentiale de la o masina diesel la una cu benzina sau invers.

Regimurile de turatie ale motoarelor si turatiile maxime sint foarte diferite si veti obtine ciudatenii in loc de masini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Merge pus cutie in 6 trepte de AJM,ASZ sau ARL pe orice motor 1.9 TDI,piesele necesare:cutie,ambreiaj complet,electromotor,planetare suport cutie,timoneria este la fel la toate codurile de motor,mai putin la SDI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!