Jump to content

Golf 4 1.9 150cp 4x4


SirAdrian
 Share

Postare recomandată

ai cumparat masina?daca da,pune niste poze sa o vedem.salut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SirAdrian

    8

  • Cristi16

    8

  • soila

    7

  • PaulF

    5

ai cumparat masina?daca da,pune niste poze sa o vedem.salut

 

N-am cumparat-o inca.

Doar tu poti sti daca merita ; daca o iei sa faci samsareala cu ia clar nu merita :)) aceste exemplare sunt destul de greu de gasit, mai ales in stare buna ; daca tie iti place, iti doresti aceasta masina si in urma unei verificari tehnice masina este ok, atunci ce mai astepti? :P vezi ca omul sa fie proprietar pe carte si talon, si sa iti scoata adeverinta de la ANAF. Km mi se par foarte putini..a mers doar 20.000 pe an? In Germania, asta e rulajul pt o benzinara ; daca are carte servis, sa o verifici la reprezentanta ; masina ne-o poti arata ? Daca e cumva GTD-ul de pe autovit din Gorj, ala e samsar si nu iti recomand sa cumperi de la el. Cam toate masinile lui au defecte ascunse.

 

Nu mi-am pus in cap sa o iau inca. Voiam sa stiu daca e ceva de capu' ei, daca merita. Oricum, chiar daca as cumpara-o, n-as lua-o ca sa ma dau tare cu ea, sa o "omor" etc. Nu sunt genu'. Masina e de Cluj si e pe autovit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-am uitat pe autovit, si n-am gasit niciun ARL 4motion de cluj..e unul singur din mures..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai bine iei in calcul un ASZ de 130cp. Nu e asa raritate si e cu cel putin 1000 euro mai jos. Dupa chip o sa fii foarte multumit de cum trage.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe asta il ginisem si eu de dimineata ; arata foarte bine ; pretul..daca e sa nu fim carcatotasi ar fi ok avand invedere dotarile si motorizarea ; dar aici intervine foate mult starea motorului / cutiei / ambreiaj + volant, etc; ARL-ul este un motor pe cinste si merita fiecare banut;  aceasta motorizare o mai poti gasi si pe Seat Leon 1m ; mi se pare o masina super si asta ; http://www.mobile.de/ro/marc%C4%83/seat/model/leon/vhc:car,pgn:2,pgs:10,srt:price,sro:asc,mke:seat,mdl:leon,frn:2001-01,frx:2005-12,ful:diesel,pwn:96/pg:vipcar/189365899.html

dar le gasesti mai greu pe la noi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca e inscrisa..si nu are nicio problema...merita 

depinde pt ce o iei, ce planuri ai cu ia ; daca nu vrei sa sari de 200 cp poti sa iti iei si un AXR si mai scoti din el ~50 cp destul de usor ; prin soft stage 1 ajungi la 142; 

 

Pai AXR am momentan. 2002, 101 CP PD.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cu ce te nemultumeste ? Fa- un soft stage 1 si vezi daca iti este de ajuns ; 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intr-adevar..nu e nicaieri mentionat ca e 4motion..dar thread-ul se refera la "golf 4 1.9 150cp 4x4" si am crezut ca e 4motion..whatever, eu zic ca merita aceasta trecere de la AXR la ARL..chiar arata suspect de bine masina..dar poate ai noroc si a fost un "maniac" care a avut grija de ea..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intr-adevar..nu e nicaieri mentionat ca e 4motion..dar thread-ul se refera la "golf 4 1.9 150cp 4x4" si am crezut ca e 4motion..whatever, eu zic ca merita aceasta trecere de la AXR la ARL..chiar arata suspect de bine masina..dar poate ai noroc si a fost un "maniac" care a avut grija de ea..

 

Vad ca ai tot un ARL. Esti multumit de el? Vreo figura in legatura cu motoru' ti-a facut? As vrea sa vad niste poze daca se poate. Ai prezentat-o la sectiunea "Masina mea"?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt super multumit de masina..odata cu zapada mi-a revenit si bucuria :icon_bounce: :lol: :D ..n-am avut nicio problema cu masina pana acum, dar am si grija de ea ca ochii din cap..recunosc ca am si bagat bani in ea..dar a meritat...vreau sa-i fac cat de curand o prezentare, numai ca s-a "busit" hard-ul si am pierdut toate pozele cu masina... :(

Modificat de waf
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt super multumit de masina..odata cu zapada mi-a revenit si bucuria :icon_bounce: :lol: :D ..n-am avut nicio problema cu masina pana acum, dar am si grija de ea ca ochii din cap..recunosc ca am si bagat bani in ea..dar a meritat...vreau sa-i fac cat de curand o prezentare, numai ca s-a "busit" hard-ul si am pierdut toate pozele cu masina... :(

 

Se simte diferenta intre 4Motion si una fara 4Motion? Te ajuta iarna?

Modificat de Cristi16
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

diferenta este indiscutabila..esp-ul intra mai rar la 4motion..deci concluziile le tragi singur...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!