Jump to content

Golf 4 1.9 150cp 4x4


SirAdrian
 Share

Postare recomandată

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SirAdrian

    8

  • Cristi16

    8

  • soila

    7

  • PaulF

    5

Salut Baieti!Miercuri Am plekat la Germania sa vad golful acela insa cand am ajuns am constatat ca in poze arata cumva si in realitate...dezamagitor.scotea un fum zici ca era furnal,motoru nu mergea cine sti ce si in plus nu erau km reali...avea vreo 270000:| Vineri mam intors in romania si ma apuc sa caut din nou si surpriza:)) Mai gasesc un golf exact dinasta insa cu putine modificari facute la motor(in brasov).Sambata am fost mam intalnit cu el si lam luat(5200 euro). Mai tre sa bag in jur de vreo 10 mil in directie si este perfect.merge de rupe masinutza:X

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este din 2002 insa a stat la reprezentanta pana in 2004 si Atunci a fost prima data iesita pe drum...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are destui km pentru perioada de timp in care a rulat. dar daca zici ca merge bine atunci e ok. Sa o stapanesti sanatos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare...ca tot se vorbeste de ARL...este mai zgomotos ca ASZ-ul?nu este si el tot PD?

am fost sa vad un golf 4, ca sa il cumpar pentru un var, cu motorul ARL si cand l-am pormit...mare dezamagire...erat tractor pe langa al meu..asa trebuie?nu l-al cumparat ca am crezut ca are probleme la motor de face asa urat:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intradevar este umpic mai zgomotos ca unul normal...insa foarte mika diferenta.asa suna toate...am mai vazut 3 de 150cp (nu 4motion) si aveau acelasi sunet!Unde ai fost sa vezi masinutza aia de care vorbesti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tocmai la focsani:( dar sunt sigur ca motoru ala nu suna normal...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uah ai avut ceva de mers!:-| Nush ce sa zic poate chiar avea ceva!cati km avea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ARL este PD. paractic e acelasi cu ASZ cu diferente la turbo si soft

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...
marius1982.11

pompe-duse, este sistemul de actionare mecanica a injectoarelor si implicit a motorinei prin duze. Actionarea mecanica este exercitata de catre lobi suplimentari de pe axul cu came(fata de un nonPD) impreuna cu actiunea piezo-electrica determina timpul injectiei si presiuna la care se face injectia.

La nonPD presiunea si timingul e facuta de pompa de injectie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

stie cineva daca cutia de pe 1.9 tdi ARL 4motion are la fel rapoartele de viteze ca la un vr6 2.8 sau ca la r32? intreb deoarece detin un ARL 1.9tdi si are rapoartele foarte scurte fata de cele normale cu tractiune fata. a 2a merge undeva la 67km/h a 3a la 100km/h. a 4a undeva la 140-145 km/h

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut! Am gasit un Golf 4, motor ARL de 150 CP. Are 245 000 km parcursi. E din 2003. Merita a fi cumparata? Ca motor, e mai bun decat unu' de 101 CP AXR? Cere pe ea 4990 Euro. Astept niste sfaturi. :)

Modificat de Cristi16
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa incepem cu inceputul, in ce tara e masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa incepem cu inceputul, in ce tara e masina?

 

E in Romania. Adusa din Germania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe langa banii astia mai e si taxa de euro3?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca e inscrisa..si nu are nicio problema...merita 

depinde pt ce o iei, ce planuri ai cu ia ; daca nu vrei sa sari de 200 cp poti sa iti iei si un AXR si mai scoti din el ~50 cp destul de usor ; prin soft stage 1 ajungi la 142; 

Modificat de bgd_b92
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe langa banii astia mai e si taxa de euro3?

 

Masina e euro 3, si de taxa spune ca e nerecuperata. E inscrisa pe Romania. Doar un proprietar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar tu poti sti daca merita ; daca o iei sa faci samsareala cu ia clar nu merita :)) aceste exemplare sunt destul de greu de gasit, mai ales in stare buna ; daca tie iti place, iti doresti aceasta masina si in urma unei verificari tehnice masina este ok, atunci ce mai astepti? :P vezi ca omul sa fie proprietar pe carte si talon, si sa iti scoata adeverinta de la ANAF. Km mi se par foarte putini..a mers doar 20.000 pe an? In Germania, asta e rulajul pt o benzinara ; daca are carte servis, sa o verifici la reprezentanta ; masina ne-o poti arata ? Daca e cumva GTD-ul de pe autovit din Gorj, ala e samsar si nu iti recomand sa cumperi de la el. Cam toate masinile lui au defecte ascunse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!