Jump to content

Passat High Line 1.9 TDI


Romm2008

Postare recomandată

Am inteles ca mai nou se leaga si de xenon. Si eu il am de 3 ani si e prima oara cand mi se intampla.

 

Pleacand de la intrebarea de mai sus, daca gasesc o instalatie originala voi fi in regula sau se vor lega de faptul ca nu e omologata pe masina mea ?

Link către comentariu
  • 1 month later...

Salutare,

 

Sambata am schimbat toate amortizoarele pe masina. Am luat KYB pe gaz la un pret de aprox 1050 ron cu doua flanse si toate protectiile.

 

Schimbul a durat aproximativ 4 ore la un pret de 300 ron. Cost total 1350 ron.

 

Acum simt masina mai stabila, denivelarile le absoarbe mai bine, e altceva..

 

Numai bine !

Link către comentariu

Buna, sa ne spui cat timp ai senzatia asta? Sunt curios ca au fost foarte discutate  aceste Kyb-uri. Prêt-ul ii destul de mult. sper sa si tina.

 

Asteptam feedback...

Link către comentariu

Presupun ca 3-4 ani o sa tina, in special ca merg 80% din km pe autostrada..In ce sens au fost foarte discutate ? Bun sau rau ? :)

Modificat de Romm2008
Link către comentariu
  • 1 year later...

Salutare baieti,

Ce mai e nou pe forum ? N-am mai intrat de multa vreme..Saptamana asta mi-am luat faruri noi la Passat, cost total 900 Ron, marca Hella.

As vrea sa imi spuneti daca merita sa le pun folie acum, sau sa le tin asa cativa ani ? Intreb dpdv al luminii, precum si al matuirii in timp.

Avand  in vedere ca sunt noi, presupun ca nu se pune pb de matuire cel putin 4-5 ani, nu ?

Astept pareri..Florin tu ce zici ?

 

Mersi !

IMG_2244 (Large).jpg

Link către comentariu

Sa le porti sanatos, eu as pune folie fara retinere, e buna la zgarieturi, gheata, solutia activa de la spalatorie le omoara, dar mai ales daca ai norocul unei pietricele pe autostrada, ce mult conteaza folia.

Modificat de calin.g
Link către comentariu

Salut,

Ma intreb dpdv al luminii puse pe sosea o sa fie diferenta cu folia pusa ?

 

Astept parerile voastre.

 

Mersi !

Link către comentariu
F l o r i n

buna achizitie !

pune folie peste ele.... nu te afecteaza la vizibilitate/iluminare

Link către comentariu
Just now, F l o r i n said:

buna achizitie !

pune folie peste ele.... nu te afecteaza la vizibilitate/iluminare

Mersi ! In cazul asta o sa pun..

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!