Jump to content

bucse bara stabilizatoare skoda fabia 1.9sdi


Ionut_82
 Share

Postare recomandată

Detin o Skoda fabia 1.9sdi combi fabricatie 2002! Problema mea sant bucsele de la bara stabilizatoare,dupa aproximativ 3luni mi se uzeaza si apare acea bataie in timpul mersului! Exista ceva bucse din alt material sau doar acestea din cauciuc care se uzeaza destul de repede!?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc,dar in acel topic este vorba despre bieletele antiruliu!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aceeasi problema o am si eu pe cordoba, la aprox 1 an se duc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca bucsii poliuretanice.vezi pe srz.ro

Modificat de liviu242006
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca sa pui bucse pe original,nu trompete gen febi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca consideri ca bucsele pe original au un pret piperat poti sa incerci mai intai sa pui bucse de la firma Lemforder. Nu am auzit pe nimeni pana acum care sa se planga de acest brand avand in vedere ca activez de ceva vreme in domeniul de comercializare. Firmele gen Febi si Swag sunt bune dar ei mai si subcontracteaza productia pentru anumite repere catre alte firme si automat mai apar si reclamatii

Modificat de automanticor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oare e vreo legatura cu faptul ca e mai greu un diesel pe fata decat un benzinar? SI eu intampin relativ aceleasi probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te-ai gandit mult? eu am schimbat bucsele la ibiza mea din 2003 anul asta si am pus pe original. Masina avea 100.000 si erau tot originale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil ibiza ta de 1.4 e mai usoara decat cordoba de 1.9.

am schimbat bucsele din 2005 in fiecare an, masina e tot din 2003.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se duc aceste bucse repede si din cauza drumurilor! Cel putin in judetul bihor is foarte rele!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

A pus cineva bucsii poliuretanice pe Skoda Fabia 1.9 sdi sau 1.9 tdi? Daca da,imi poate spune si mie cum se comporta masina cu ele? Multumesc!

Modificat de Ionut_82
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

de cand am schimbat rotile de iarna am inceput sa am un zgomot pe sub masina. Am impresia ca vine din dreapta..dar nu bag mana in foc.Cum se manifesta? E ca un scartait mai puternic...care se aude doar la miscari ale masinii...nu le gropi mici..ci doar cand se misca masina cu tot cu bascula, amortizor. Se aude in special cand pe drum...vin denivelarile de asfalt de te ridica si coboara imediat..si la speed bumpere la fel. Ceva pareri? flansa de amortizor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Detin o Skoda fabia 1.9sdi combi fabricatie 2002! Problema mea sant bucsele de la bara stabilizatoare,dupa aproximativ 3luni mi se uzeaza si apare acea bataie in timpul mersului! Exista ceva bucse din alt material sau doar acestea din cauciuc care se uzeaza destul de repede!?

ce bucse ai folosit . cele originale cu cocoasa sunt destul de rezistente cat sa nu fie schimbate la 3 luni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!