Jump to content

Touran 2008 2.0TDI DSG HL


Adrian 80

Postare recomandată

Salutari

Imi prezint si eu masinuta:

VW Touran din 2008, echipare Highline, motor 2.0TDI 140CP, cutie automata DSG

Dotari:

bixenon adaptiv cu cornering

webasto

RNS300

piele

... se mai vad in poze, ca nu-mi vine acuma in minte ce sa scriu...

De cand o am am schimbat jantele originale cu unele la fel de mari dar cu ET mai mic, vopsit etrieri, cateva elemente crom, mocheta in portbagaj, leduri, xenon 3000K pe proiectoare, codari VagCom....

post-97180-0-62008400-1318797247_thumb.j post-97180-0-40189900-1318797250_thumb.j post-97180-0-07215800-1318797253_thumb.j

Link către comentariu
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Adrian 80

    30

  • Muale

    10

  • Rave

    4

  • Mihai.Nechifor

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

xenon 3000K pe proiectoare

:emthdown: dar e ok... banuiesc ca nu mergi cu ele aprinse decat ziua, nu? :sigh:

Link către comentariu

Arata foarte bine,jantele ies foarte mult in evidenta.E varianta cu 7 scaune ?Mai pune poze cu interiorul.Oricum sa o stapanesti sanatos si km "fara numar" si fara probleme. :icon_thumleft:

Link către comentariu

xenon 3000K pe proiectoare

:emthdown: dar e ok... banuiesc ca nu mergi cu ele aprinse decat ziua, nu? :sigh:

Sa-nteleg ca ziua e ok sa mergi cu proiectoarele? Eu stiam ca doar pe ceata...

Link către comentariu

Multumesc tuturor pentru aprecieri. :icon_redface:

Masina are 5 locuri, dar mai mereu scaunele din spate sunt date jos, folosesc masina ca utilitara.

Pe bandouri sunt stickere galbene reflectorizante (gen SUA), ca imi place cum arata. :D

Proiectoarele le folosesc doar cand e ceata. De aceea le-am luat de 3000k.

Culoarea e Slate Grey Pearl (LD7S).

Link către comentariu

Multumesc inca o data.

Nu car chiar saci de ciment, dar suntem doar eu si sotia si nu avem nevoie de celelalte locuri.

Oricum, scaunele se demonteaza si monteaza super usor, asa ca nu e complicat sa trec de la 2 la 5 locuri, sau invers.

post-97180-0-78451200-1318868003_thumb.j post-97180-0-04743000-1318868006_thumb.j post-97180-0-17833900-1318868008_thumb.j

Link către comentariu

culoare este frumoasa imi parea din poze ca ar fi united grey din cauza luminii dar e deosebita Slate Grey Pearl si cam rara

Link către comentariu

Merci.

I-am mai activat US DRL, ca pana acuma aveam Scandinavian DRL.

Am setat sa-mi stea aprinse si semnalizarile la 15%.

Sa se aprinde ambele stopuri de ceata, sa se aprinda si stopurile de ceata cand pun frana, si frana de urgenta flash.

Ma gandesc ca asta face sa palpaie al treilea stop de frana atunci cand franez puternic, dar n-am cum sa testez asta. :))

Link către comentariu

stopuri de ceata la frana nu crezi ca ar fi deranjant pt cel din spate,mai ales in traficul bara la bara?

cu palpaitul ai cum testa,franezi brusc pe un drum fara trafic si cineva in spate te urmareste/filmeaza. fie palpaie al treilea stop,fie se aprind si avariile(am vz masina care asa s-a comportat)

Link către comentariu

Am activat sa se aprinda si becurile de ceata la frana pentru ca urmeaza sa fac un drum lung, 2500km si vad ca vremea aici la noi e cam nasoala si e bine, mai ales pe autostrada.

Frana brusca inseamna sa intre si ABS-ul?

Link către comentariu

xenoanele in proiectoare nu te ajuta pe ceata, stiu ca multi isi pun ....ca "arata bine" dar sa stii ca sunt foarte deranjante pentru ceilalti participanti la trafic (ba chiar sunt interzise....adica...daca te opreste politia, poate sa iti ia talonul linistit..)...proiectoarele trebuie sa bata lateral si scurt (halogen)...nu pe distante lungi, dimpotriva, pe timp de ceata xenoanele in proiector o sa te orbeasca si pe tine...o sa vezi....

arata fain masina...sa o stapanesti sanatos!

Modificat de corad0
Link către comentariu

E vorba de xenon 3000k, adica foarte galbene, si sunt indreptate in jos, la fel cum erau si halogenele.

Lumina galbena e buna pe ceata.

Nu ma intereseaza sa arate bine, ci doar sa imi fie de folos pe vreme rea.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Mi-a ajuns si mie, acum 3 ore navigatia.

Am montat-o doar provizoriu, pana cand o sa am timp suficient sa trag toate firele prin bord.

Arata bine, se misca bine, comunica bine cu CANul, se aude foarte bine.

Revin cu impresii ...

post-97180-0-05889600-1320093582_thumb.j .

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!