Jump to content

Antigel


Nik
 Share

Postare recomandată

Slutare,

Ajutati-ma si pe mine cu o informatie, de unde as putea sa cumpar si eu antigel pentru masina mea (din semnatura) este vorba (cred) de G11. Prin supermaketuri nu am vazut un indicator asemantor...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Slutare,

Ajutati-ma si pe mine cu o informatie, de unde as putea sa cumpar si eu antigel pentru masina mea (din semnatura) este vorba (cred) de G11. Prin supermaketuri nu am vazut un indicator asemantor...

<{POST_SNAPBACK}>

eu vreau sa ma duc sa cumpar din metro, am gasit antigel diluat (-35 grade C ) 5L -166.000 si 3L 107.000 parca .intra cam 6 L din cate am inteles in ale noastre

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

G11 cat scrie ca trebuie sa bagam noi nu am gasit nici eu.

In schimb am gasit G12 (ala roz) care daca nu ma insel este superior lui G11 si e bun.G12 parca se pune la Golf 4.Deci cred ca e bun si la noi doar ca e destul de scump.Si atentie vw recomanda ca si vara pe instalatie sa fie antigel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

g12 am luat eu si este la bidon de 1.5l si costa 36,5 lei dupa cit imi amintesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mers cu o concentratie mica de apa in vara asta, pt ca am avut niste scurgeri...si nu am pus antigel pana cand nu le-am reparat...

Am inteles ideea cu G12...dar de unde?? Si de la ce firma...daca se poate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Porsche Bucuresti Nord. Nu este scump, este original din Germania si stii sigur ca nu ataca garniturile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut Antigel Aral G11 la Selgros/Metro. Sincer nu mai stiu pretul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc tuturor pentru sfaturi. Am luat din Selgros Pantelimon 3 L de Aral G11, cu ~20 RON/buc. Din masina am reusit sa scot numai aprox. 3,5L de "antigel" asa ca am diluat cei 3L de Aral cu 1L de apa, cu gandul ca se va mai dilua cu ce a mai ramas prin motor... Se amesteca oare in timp?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, o sa se amestece... sper ca ai pus apa distilata, da ??? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ieri am vazut in Selgros Berceni si antigel G12, roz. Pretun din pacate nu era afisat pe nicaieri, iar la minunatia care-ti spune pretul, dadea eroare de scanare. Probabil de-abia il bagasera si nu-l bagasera inca in sistem cu pretul. Sapt asta ma mai duc o data sa vad de pret, ca vreau si eu 1 litru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am luat de la BCGolf ( pt. cei din TM) Cu 24,7Ron 1,5L, G12 .

Scot tot ce am in "tevaraie" pun antigel si apoi complectez cu apa distilata...asa m-au sfatuit cei de la Service.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!