Jump to content

chiulasa Kr pe bloc RP se poate?


Chychy
 Share

Postare recomandată

Am desfacut motorul pt ca avea o bataie fina, dar nu am gasit nimic. Daca tot e desfacut as pune o chiulasa de Kr si carburatoare ca sa scap de injectia monopunct. In afara de pistoane, biele, si spituitoarele de ulei mai e nevoie de ceva? Se pupa chiulasa de Kr cu blocul de Rp? ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu ce sa spun. Cel mai bine ar fi sa vii la service sa vedem exact.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti trebuie pistoane de 16v in primu rand si in al doilea rand nu o sa tina prea mult pt ca nu ai duzele de racire a fustelor de la pistoane. ca banuiesc ca daca vrei carb pe ea nu o ti de mers frumos cu ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

asta stiu, am de gand sa gauresc blocul sa montez diuzele pt racire a pistoanelor. pe mine ma intereseaza daca chiulasa se pupa direct cu blocul fara alte modificari si daca bielele de kr potrivesc pe arborele de rp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca are tacheti hidraulici nu e nici o problema, vine perfect pe bloc, tot. da cam ai de munk cu montatu duzelor. mai bne pui un pl/kr cu axe de abf sau un abf cu chiulasa de pl/kr si axe de abf. chiulasele de pl kr sunt identice cu exceptia axei de admisie care difera la pl fata de kr.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu ca asa ar fi cel mai usor, dar vreau sa pastrez blocul cu seria din acte ca sa nu ma mai complic cu rar-ul si alte tampenii. motorul e cu tacheti hidraulici. acum urmeaza sa caut un kr de dezmembrat sa fac rost de piese

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca e cu hidraulici e totul ok. incearca sa cauti unu cu uzura mai mica, ca sa iei tot din el sau cauta un pl bun si iei axe de abf si e si mai bne

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vrei am o chiulasa completa e kr cu galerie e evacuare

daca esti interesat, suna!

Modificat de seby
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

am facut rost de un kr. acum intrebarea e daca trebuie sa mut si arborele sau pot pastra arborele de RP?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un sfat copilaresc..... de fapt doua.

Da-i doar gaurile pt diuzele de ulei, pt racirea pistoanelor, si in rest pune totul de pe KR, interne (vilbrochen, pistoane, biele............... totul, astfel incat sa pastrezi blocul de RP GOL), si chiulasa.

Si atat.

O sa mai ai niscaiva modificari pe la epuratorul de ulei, ca e diferit.... dar, nimic de nerezolvat.

O sa vezi dupa ce-l ansamblezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!