Jump to content

2012 Volkswagen Golf R - Candy White


JUG

Postare recomandată

Teff, tu in km astia de cate ori ai schimbat uleiul complet?:)

Link către comentariu

1 data

Dar tinand cont ca m-am dus in Anglia, am alergat-o de am rupt-o, si nu a consumat ulei, cu tot cu modificari, eu zic ca e prea bine ;)

Tu ce parere ai Alex?

LE: de asemenea motorul l-am avut desfacut, si in popor se spune ca "nu mai e domne ca din fabrica", iata ca nu am probleme.

Andrei, eu la S3 aveam mereu cutia de Motul la mine. Imi consuma cam ca si tie.

Modificat de TEFF
Link către comentariu

Nu puneam in dubiu fiabilitatea, vroiam doar sa spun ca tu ai schimbat deja uleiul (echivalentul unei revizii). Deci nu ai facut mai mult de 7000 km cu acelasi ulei. 7000 echivaleaza oarecum cu momentul in care la noi incepe sa consume. Ca o paranteza, in cazul unui consum excesiv de ulei este recomandata ca si solutie tehnica inlocuirea internelor, asa ca la tine este putin probabil sa apara probleme

Link către comentariu

din punctul meu de vedere castrol e o gluma de ulei. de aproximativ 30.000km, numai motul 300v 5w40 si iarna si vara, nu a mancat deloc, forja, cruise, +40 de grade, -20, nicio problema. iar la relanti motorul toarce ca o pisica. cand am cumparat-o si avea castrol in ea zici ca era tractor la relanti.

am folosit motul in toate motocicletele mele 600cc si 1000cc, absolut nicio problema vreodata.

Link către comentariu

eu initial foloseam ulei 5w30 castrol full syntetic si imi consuma destul de mult. de cand am trecut la 10w60 nu mai am nici o problema de genul asta.

10w60 nu e cam gros, totusi!?

pt S3 ei recomandau 0w30 si acum 0w40.

Link către comentariu

Asa e Bogdane, si eu zic ca e cam gros. Nu prin schimbarea vascozitatii se rezolva problemele de consum ulei.. Asta e clar, pui un ulei mai gros, nu il mai consuma, dar dauneaza motorului. Sa nu mai facem offtopic aici :)

Link către comentariu

daca ar merge, arata super bine. si eu am dorit sa pastrez lookul OEM si sa am un display complet, doar ca eu am pus ceva in gura de aerisire. si e mega interesant si usor de urmarit.

Link către comentariu

Marc Sorensen a spus ca deocamdata merge pe Cupra si alte ecrane asemanatoare. Pe ecranele "albe" gen VW apare in cateva saptamani, iar pe cele color nu se stie.

Link către comentariu

Busted! :D

Bine, de fapt acum nu sunt acolo, doar masina la revizie.

Ajung si eu pe la 18:00...

Link către comentariu

Saptamana viitoare - marti - sunt la Gabi sa montez toate piesele.

Link către comentariu

Nu stiu daca mai apuc, dar probabil ca o sa o las maine la Porsche.

Pai am de montat admisia, valva FPR de RS4, placutele Carbotech, furtunele HEL, schimb de lichid de frana si diverse verificari.

Link către comentariu

Din cate tin minte de la fusco, trebuie sa refaci suprafata discului inainte de a pune placutele Carbotech

Link către comentariu

Da, asa este, dar din pacate cei de la ribs.ro nu se mai ocupa de rectificat discuri si nu mai stiu pe altcineva. O sa vad cum o rezolv.

Am facu si revizia astazi; mult mai scump uleiul la PBN decat in alte parti, dar na.

Modificat de JUG
Link către comentariu

Te pot trimite la baiatul care mi-a rectificat mie discurile de TTRS.

Iustin de la EBC

Link către comentariu

Pai da-mi un SMS cu nr. lui. Are service sa le dea jos sau ma duc cu ele demontate?

Link către comentariu

Uite aici nr lui, sunt si eu prieten cu el si chiar il recomand: 0730.487.846

Link către comentariu

Masina trage excelent, deabia astept sa o vad cu stage2+.

In plus arata intr-un mare fel cu DRL-urile aprinse. :)

Deabia astept sa treaca saptamana asta!! ;)

PS: Ai filmat ceva? :D

Modificat de GtSport
Link către comentariu

Am filmat ceva, da. O sa le incarc pe youtube si iti dau link-ul maine.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!