Jump to content

2012 Volkswagen Golf R - Candy White


JUG

Postare recomandată

... care ar fi... ?!

@Zyx: Cum ma? Nu stii?! Zaruri la retrovizoare si spinnere, esti nebun?!

@DSG932, PCR: Multumesc!

Modificat de JUG
Link către comentariu

Stock: 291.9 CP & 384.4 Nm

Revo Stage 2: 335.4 CP & 441.2 Nm

Asta in conditiile in care avem doar evacuarea Milltek TBE de-cat, fara admisie.

Cu admisie vei avea 350 CP fara probleme.

post-14767-0-86978900-1325016993_thumb.j

Modificat de Kostas
Link către comentariu

350 sau nu, aproape ca nu mai conteaza. Eu vreau 0-200 in 15" sau mai putin, atunci ma opresc.

Urmatoarele pe lista, dupa admisie, sunt: frane, jante si sway bars.

Daca da Dumnezeu(mai mult gen Mugur Isarescu decat Sfantul Duh), trecem la cura de slabire(scaune, baterie, capota etc.) si interior din piele.

Link către comentariu

Bad JUG! Bad... Parca ziceai ca astepti pana la primavara...Una peste altul (asa se zice mai nou) te bagi la un Hring in primavara?

Link către comentariu

@Zyx: Vezi ma, tuner-ul are mereu raspunsurile la el.

Merg sigur la H-Ring la primavara!

P.S.: La tine asa s-o spune, dar de unde-s eu se spune: "Unele peste altul(adica mine)".

Modificat de JUG
Link către comentariu

Status update: 5400km si mergem inainte. Repede chiar, de cand cu noul soft.

Confortul a crescut destul de mult odata cu jantele mai mici, directia-i sensibil mai usoara si denivelarile mai line. Ma tin un pic pe loc(nu ca ar fi rau avand in vedere anotimpul) anvelopele care nu au nici pe departe aderenta celor de vara, insa e si in asta o parte buna: cu doar o ciupeala a acceleratiei masina pleaca usor de fund, chiar si cu ESP si ASR on. Astept snow drifting :D.

Cateva cadre noi:

post-1691-0-70099800-1325099387_thumb.jp

post-1691-0-77670700-1325099403_thumb.jp

post-1691-0-07943800-1325099425_thumb.jp

post-1691-0-51979900-1325099743_thumb.jp

Modificat de JUG
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Nimic nou deocamdata. Am trecut de 6500km, ocazie cu care am completat cu circa 550ml de Castrol Edge 5W30 si ceva lichid de racire. Am tot amanat involuntar revizia, dar la maxim 7500km ma prezint.

Astept si SPS-ul de la Revo ca sa pot pune din nou harta stock, atat pentru revizie, cat si pentru a mai lasa motorul un pic "sa se lase". O voi folosi doar ocazional.

Maine, in functie de cat ma tin puterile, vreau sa spal temeinic masina, sa o decontaminez, apoi sa o ceruiesc. Azi am cumparat ceva provizii.

Tot curand voi comanda si admisia, fie EvoMS, fie Forge Twintake, care e mai "fatoasa". Oricum fac amandoua acelasi lucru la fel.

Modificat de JUG
Link către comentariu
  • Administrator

Merg sigur la H-Ring la primavara!

Ma ai copilot o mansa pe Hungaroring si-ti intorc serviciul pentru o alta mansa daca vrei cu CUP-ul :)

Link către comentariu

Merg sigur la H-Ring la primavara!

Ma ai copilot o mansa pe Hungaroring si-ti intorc serviciul pentru o alta mansa daca vrei cu CUP-ul :)

S-a facut!

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Daca afara e "canicula", ne conformam, motiv pentru care am comandat si primit (cold :D )Air Intake EvoMS.

Sper sa treaca odata nenorocirea asta de vreme ca sa ne putem bucura din nou de masini la capacitatea maxima.

Odata cu admisia pun in cui modificarile privind puterea(in afara de IC).

Urmeaza pana in vara:

- Sway bars H&R;

- placute frana Carbotech XP8(mai ales pentru H-ring in martie);

- furtunase Goodridge si schimb lichid cu Motul RBF660 sau Castrol SRF;

- jante OZ Ultraleggera sau BBS CH-R;

Daca bugetul imi va permite, o sa cumpar si capota de carbon de la Revozport, respectiv o baterie Odyssey ER40.

Hai cu vara! :icon_bounce:

post-1691-0-12965200-1328120818_thumb.jp

Link către comentariu

Felicitari pt masinuta si noua achizitie, la tine nu e doar pt sound. ;) Ma bucur ca nu sunt singuru care isi face vara sanie... stiti voi restu' :)

Am impresia ca suntem vecini, stai in blocurile alea noi de pe Plevnei nu?

Eu m-as multumi si cu primavara sau macar niste asfalt uscat. :(

Link către comentariu

Last minute: Echipare de iarna. MSW 22 7Jx17" cu Dunlop WIntersport 3D 225/45/17.

Saptamana viitoare, new mod.

Pana atunci, inainte si dupa:

nici inainte nu era rau deloc.

:icon_bounce:

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!