Jump to content

2012 Volkswagen Golf R - Candy White


JUG

Postare recomandată

Comparativ, eu am 15.3 pe vbox :))

 

Daca tu ai 15.3s, prin comparatie, probabil ca eu am vreo 14.5-14.7s, adica ceva mai slab decat aveam inainte cand eram cu 220kg mai greu. Teoretic eu ar trebui sa am mai bine decat Jug avand in vedere greutatea in minus. O sa incep sa fac niste investigatii si sa vad ce fac cu pompa de joase !

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Doua cadre scurte de astazi:

 

post-1691-0-36034800-1382726173_thumb.jp

 

post-1691-0-19250000-1382726179_thumb.jp

 

 

Luni dau comanda pentru un DV facut de catre cei de la GFB. Ar trebui sa tina boost-ul mai bine si sa fie mai fiabil decat cel OEM. Ultima revizie e fiabila, dar daca e loc de mai bine, de ce nu?!

Tot luni dau si comanda pentru panoul de Climatronic MY2013, respectiv de grila pentru acesta.

Link către comentariu

Nu stiu ce garaj e ala in care se poate gasi si un Viper si un SL (? daca nu ma insel...) vechi dar vreau si eu :)

LE: Teff, arata asa:

 

gc1387_golf_cabriolet_climatronic.jpg

Modificat de Rave
Link către comentariu

Astept impresii dupa acest DV de la GFB si eventual niste loguri de boost (ar fi misto de logat before/after o insiruire de 2-3 trepte ca sa vedem si preluarea dupa schimbarea de treapta) !

Link către comentariu

asta am observat si eu, masinile din garajul acela sunt rare chiar si aici, referindu-ma, ca si Rave, la Viper si SL, tare garaj si alese gusturi :)

Referitor la climatronic, l-am luat si eu si am incercat ieri sa il instalez dar fara succes deocamdata, am nevoie de o interfata fie originala fie mai noua, cu asta a mea nu il pot coda, habar nu are de panoul asta nou :)

Link către comentariu

Pai, de fapt, asta e cea veche, dar cu emblema vopsita.

Cu putin noroc, s-ar putea sa se "intample" una noua, pe langa asta :) . Aceea va aparea la Vanzari.

Link către comentariu

si eu am schimbat-o cu asta neagra si da bine :), la mine e negru exteriorul si rosu interiorul pentru a se potrivi cu dunga rosie, dar destul de complicata grila asta fata, mi-a luat ceva vreme si cateva cuvinte dulci pana sa termin operatiunea...

 

ai pus climatronicul de G7? 

Modificat de mik15
Link către comentariu

Habar n-am inca. O sa intreb si eu pe la PBN si nu numai cat costa si apoi voi face un pret. Evident, mai bun. :D

Link către comentariu

Arata bine.. Nu prea reusesc sa imi dau seama exact, par a fi niste casti cu jante in loc de difuzoare. :)

Si grila aia e drăguţă :)

Link către comentariu

Eh? Pareri? Alte sugestii?

 

post-1691-0-34229000-1383637458_thumb.jp

 

 

Culorile "curajoase" sunt variante pentru etrieri. :D

Link către comentariu

Tocmai iti vazusem masina pe pagina lui de fb si ma intrebam ce-ai de gand. :)

Votez auriu. Jantele raman negre?

Link către comentariu

Mie-mi plac amandoua, dar nici varianta actuala nu e rea deloc. Oricum nu pare mare diferenta de nuanta intre auriul acela si ce ai tu deja. :)

Link către comentariu

ma speriasem, am crezut ca vrei sa pui jantele cu buza colorata asa  :blah: , pentru etrieri verdele acela ar fi interesant...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!