Jump to content

2012 Volkswagen Golf R - Candy White


JUG

Postare recomandată

! Ce timp Teff ? acolo a fost haos , nici la ilegale nu era asa si mai vorbesc baieti ca a fost super organizare .....

:(

Link către comentariu

Timpii nu au fost facuti publici, dar am rugat pe cineva sa mi-i puna la dispozitie.

Organizarea a fost cam slaba(semaforul abia se vedea, trebuia pus sub umbrela), pista a fost vai si amar pt cine nu era cu 4x4, cursa a inceput cu o ora mai tarziu desi totul era gata, dar asta e, nimic nu e perfect.

Link către comentariu

a mers bine masina ieri, mie mi-a placut! felicitari!

Link către comentariu

cu placere andrei! pe viitor la evenimente de genul unde nu se tine cont de categorii street sau profi cred ca ai putea sa renunti la ceva greutate:D

Link către comentariu

Da, stiu, dar aveam o lene-n mine in dimineata aia...

Nu-mi venea sa desfac nici capacul sticlei cu apa.:D

Link către comentariu

De parca locul 2 nu e mai mult decat decent... :)

Cand vad chestii d-astea imi pare rau ca pe mine m-ar baga in grupe ciudate... :(

Link către comentariu

stiu cum e cu lenea:))...te inteleg...insa gaseai ajutor sigur pe acolo. trebuia sa dai un semn.

Link către comentariu

O sa tin minte pentru alte dati cand e nevoie. ;)

Link către comentariu

Asa arata timpii declarati de Legal Racing. Evident, acestia pun in evidenta cat de alunecoasa a fost pista.

Eu nu aveam un timp oficial pe 400m pana acum, dar Evo-ul a scos constant 12.2 la diverse alte evenimente, so you do the math! :))

 

post-1691-0-06475300-1369124129_thumb.jp

 

Ce m-a mirat este ca am avut al doilea cel mai bun timp dintre toti participantii.

Link către comentariu

Pacat ca nu arata si viteza de iesire...Nu stiu nici daca au masurat corect cei 402m,timpul mi se pare mare asa cum spui si tu,o diferenta de aproape 2sec.pe 402m e mult,si daca este ud si asfalt normal scoti timpul ala.

 

  Eu zic sa nu te miri ca ai scos al 2-lea timp,totusi este un golf R 4x4,revo stage2+ ,DSG,jante usoare.Esti la mustata cu un evo9 de 400hp.Felicitari!!

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Thx! :)

 

Mi-as dori ca la urmatoarea cursa sa scot un timp de <12sec, asta fiind posibil cu configuratia actuala, doar ca presupune inlocuirea softului Revo, respectiv un soft nou pt. DSG.

Mai vedem...

Modificat de JUG
Link către comentariu

Eu zic sa o lasi asa, este racheta ,eventual ai putea sa faci softul DSG si un haldex controller cu setare 30% fata 70%spate.

Link către comentariu

Eu zic sa o lasi asa, este racheta ,eventual ai putea sa faci softul DSG si un haldex controller cu setare 30% fata 70%spate.

Am Haldex controller pe R. Niciodata nu trasfera 70% pe spate la o plecare de pe loc. O sa iti transfere atata putere doar pe zapada cand vrei sa faci "drifturi"

Link către comentariu

Haldex nu transfera mai mult de 50% pe spate, nici pe zapada, nici pe ploaie, nici pe uscat.

Mecanic haldexul de la grupul vag nu are cum pentru ca fata si cardanul sunt cuplate tot timpul. Cu controler intra spatele mai repede sau ramane cuplat.

Modificat de dan i
Link către comentariu

Haldex nu transfera mai mult de 50% pe spate, nici pe zapada, nici pe ploaie, nici pe uscat.

Mecanic haldexul de la grupul vag nu are cum pentru ca fata si cardanul sunt cuplate tot timpul. Cu controler intra spatele mai repede sau ramane cuplat.

Eu stiam ca asta e valabil doar pe Gen2. Pe Gen4 de pe R e diferit. Cel putin fizic sunt diferite piesele in sine

Link către comentariu

Asa e, Dane! Gen4 poate sa transfere pana la 100% pe spate daca de exemplu ajungi cu rotile fata pe gheata si spatele are totusi aderenta.

Controller-ul face fie ca spatele sa intre mai repede, fie sa ramana cuplat undeva la 50:50 si, bineinteles ca dupa caz, muta pana la 100% pe spate.

Link către comentariu

Cu asta incheiem offtopic:

Asta ar presupune ca rotile din fata stau pe loc iar cele de pe spate au tractiune.

Nu se poate mecanic - singura diferenta este timpul de reactie intre haldex 2 si haldex 4 (evident haldex 4 este mai bun)

-vezi photo-

 

post-3753-0-84112000-1369138883_thumb.pn

Modificat de dan i
Link către comentariu
quattro3001

Nu era mai bine cu generatia "veche" cand torsen era tot timpu 4x4?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!