Jump to content

2012 Volkswagen Golf R - Candy White


JUG

Postare recomandată

In ultima poza sunt Ultraleggera de 18".

Nu par foarte mici. Sunt la limita.

Ma mai gandesc pana dimineata cand dau comanda.:)

Link către comentariu

Eu cand aud de spite, ma gandesc automat la OZ Superturismo. Negre, evident. 

Succes cu decizia! :)

Link către comentariu

De ce nu PS3? Eu am avut si PS2 si PS3 si GY3, si decat PS3 m-au multumit. Si le-am incins pe Cheia grav. Acum pe R tot PS3 am

Link către comentariu

Parerile sunt impartite, dar majoritatea spune ca PS3 sunt all-rounder si mai slabe ca PS2 sau Asymmetric 2. In plus, indicele lor de viteza e W, in loc de Y precum celelalte.

Link către comentariu

Sunt doar semi-slick si nu vreau sa strang din dinti daca ma prinde ploaia.:)

Link către comentariu

Sa stii ca nu e asa rau nici pe ploaie. Eu am Yokohama Parada Spec 2 - pe asfalt uscat si incalzite mediu sunt geniale, nu mai zic la drum cand le incalzesti bine. Pe ploaie, da, intr-adevar sunt pretentioase, dar daca ai o doza normala de prudenta, nu prea ai sanse sa patesti ceva :) Eu zic ca merita compromisul pentru ce ofera semi-slick-urile pe asfalt :)

Link către comentariu

PS3 nici nu se compara cu PS2...sunt net inferioare ca aderenta la cald...mers la limita.Lucru simtit pe o masina cu tractiune fata. si 250 de cai.

Link către comentariu

Părerea mea: sincer nu vad sensul unor semi stick-uri pentru o mașină de stradă. Chiar e foarte periculos pe ud nici nu mai vorbesc pe ploaie.

Eu cred ca putem merge sportiv și cu niște cauciucuri bune de vară și care și pe ploaie sa fie ok și sa nu te depășească Logan-urile și Tico pt ca trebuie sa mergi cu 60 la ora.

Am mers cu GT2 cu Michelin Cup-uri și mașina e vis pe uscat - zici ca ești în rollercoaster. II trebuie vreun sfert de ora 20 minute sa se încălzească rotile dar după aia în combinație cu PCCB și cei 500 și ceva de cai sunt de vis.

In schimb pe ploaie dacă treci de 50 la ora mai bine te oprești pt ca nu are sens e doar o chestie de minute pana o scapi de sub control.

Așa că Andrei - eu zic sa îți iei best summer tyres sport dacă vrei sa mergi cu mașina tot timpul și sa nu ai probleme :D

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Il stiti, doar. :)

Dane, PSS nu se gaseste decat in SUA in dimensiunea asta, ca altfel alegerea era deja facuta.

Link către comentariu

Mai bine le iei din SUA ca se poate rezolva cu transport ok ca bani. Asta dacă vrei top.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Toyo sau Yokohama nu fac doar semi.. Oricum sunt peste Goodyer si Pirreli...  Eu merg de 4 ani cu T1R si sincer nu am avut probleme.. Dar am auzit lucruri bune de Michelin :).. Bafta..

Link către comentariu

Eu am avut T1R si mi s-au parut foarte slabe. r1R sau R888 sunt altceva, e adevarat.

Link către comentariu

Parerile sunt impartite, dar majoritatea spune ca PS3 sunt all-rounder si mai slabe ca PS2 sau Asymmetric 2. In plus, indicele lor de viteza e W, in loc de Y precum celelalte.

Eu am PS3 cu indice Y

Link către comentariu

De strada recomand si eu T1R sau PS2. Dar repet, eu am mers cu PS2 apoi cu Parada Spec 2. Masina este mult mai distractiva si mult mult mai eficienta cu ele...si compromisul chiar nu este atat de mare. Your choice sir...gandeste-te ca daca eu sunt fericit cu Yoko (280 hp si tractiune fata), cam ce distractive ar fi pe o integrala :D

Link către comentariu

Parerile sunt impartite, dar majoritatea spune ca PS3 sunt all-rounder si mai slabe ca PS2 sau Asymmetric 2. In plus, indicele lor de viteza e W, in loc de Y precum celelalte.

Eu am PS3 cu indice Y

+1

 

Va rog sa va rezolvati divergentele civilizat pe PM, fara flame aici.

(Am sters posturile respective).

 

Va reamintesc ca exista o arie de jante si anvelope, cu destule informatii utile. Nu are rost sa umpleti topicul de offtopic si informatii eronate.

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu

Teoretic, da, insa cum jantele oricum vor fi mult mai usoare ca OEM, nu ma mai uit la greutatea anvelopelor.

Am comandat PS2. Sa vedem cat cantaresc...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!