Jump to content

2012 Volkswagen Golf R - Candy White


JUG

Postare recomandată

Bogdane, ma omori! Alea imi plac si mie, dar nu se fabrica 5x112, iar cu alte gauri nu e tocmai o afacere.

In plus, sunt al dracu' de scumpe.

Link către comentariu

Eu as pune, in ordinea asta:

 

1. BBS CH Black (sau normale)

2. OZ Superturismo LM

3. BBS CK

 

Sau, locul 1 direct fara alte comparatii: HRE P40S pe 18, dar cred ca sunt extrem de scumpe.

 

Tu ai un look sport/racing la masina, nu as merge pe jante cu buza mare.

 

LE: Imi mai plac si Enkei Raijin, se fabrica 5x112 pe 18 cu ET45.

Modificat de Andrei AXN
Link către comentariu

Asta zic si eu. Jante foarte late si cu buza mare merg pe masinile trantite, nu pentru cele orientate spre performante/ track days

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

VOLK G2. Se fac si pe 5x112. Am vazut un R alb (Simon din Australia) cu G2 negre, 19x8.5. Arata demential

Link către comentariu

Ca sa vezi cum arata pe masina te pot ajuta eu cu CH si cu OZ superturismo LM.

Mister mergi pe reteta sigura si ia BBS, OZ sau TD si poate scapi si de distantierele pe fata.

Modificat de dan i
Link către comentariu

Ca bine zici, serifule. Vroiam sa fac o proba cu ET35 si daca nu ma insel tu ai asa ceva. Te voi contacta curand! ;)

 

Robi, alea Z Performance imi plac ca design, atat ca se fac doar pe 19.

 

La mine e foarte important ET-ul pt. ca in fata am nevoie de 35 sau 40 din cauza aripilor Kerscher(in functie de latimea jantei), iar pe spate de 45-48(la fel in functie de latime).

Modificat de JUG
Link către comentariu

Bogdane, ma omori! Alea imi plac si mie, dar nu se fabrica 5x112, iar cu alte gauri nu e tocmai o afacere.

In plus, sunt al dracu' de scumpe.

 

Pai ai zis forjate... :p

Si se fabrica 5 x 114.3 pe care le poti folosi cu:

 

 

Astea am inteles ca sunt destul de "safe" cat sa le poti folosi pe circuit. Acum discutii apar legat de orice (adaptoare, distantiere, inele de centrare etc) dar de obicei adevarul e undeva la mijloc.

Cred ca e o varianta decenta...

 

Link aici

Link către comentariu

E riscant sa folosesti wobble bolts pe un R Stage2+ care vede si circuit. Asta daca nu iti iei 2 seturi de jante.

parts_image_14twelve_1.gif

 

OZ Ultraleggera

ultraleggra.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Andrei, din toate testele mele cu jante, eu si tu avand acelasi setup exterior, recomand:

ET35 18x8.5 235/40/18 - fata

ET45 18x8.5 235/40/18 - spate

Perfect fitment pt noi

Link către comentariu

Ma bucur ca ai plecat vineri de la noi fericit, indr-adevar masina trage fenomenal, ti-am zis ca diferenta va fi mare.

Iar in legatura cu 9-7-9 s-ar putea sa ai nevoie de alta benzina  :RO flag:

Link către comentariu

Andrei, din toate testele mele cu jante, eu si tu avand acelasi setup exterior, recomand:

ET35 18x8.5 235/40/18 - fata

ET45 18x8.5 235/40/18 - spate

Perfect fitment pt noi

 

Roțile față sunt  /  _  \  (negative camber)? Mie mi se pare destul de pronunțat.

Link către comentariu

Eu am -1grd si 30' pe fata. E ok pentru strada, iar cu basculele de TT poti ajunge pe la -2grd pt. circuit.

Link către comentariu

Andrei, din toate testele mele cu jante, eu si tu avand acelasi setup exterior, recomand:

ET35 18x8.5 235/40/18 - fata

ET45 18x8.5 235/40/18 - spate

Perfect fitment pt noi

Roțile față sunt / _ \ (negative camber)? Mie mi se pare destul de pronunțat.
Atat eu cat si Andrei avem aripile evazate Kerscher (+25mm). De aceea putem pune ET35.

Eu am si bratele de TT, si roata vine putin putin intrata sub aripa. Arata perfect

Am si camber de -2.3gr

ce cai se estimeaza cu stage 2 +?

Cu un setup similar, eu cu Stage 2+ Revo si soft DSG stock (nu am reusit sa trecem de 6500rpm pt masurare) am obtinut 372cp.

Probabil ca si Andrei are tot acolo.

Modificat de xht20
Link către comentariu

ce cai se estimeaza cu stage 2 +?

Din rezultatele altora si eu estimez intre 365 si 375CP, avand in vedere ca am DSG cu soft OEM.

Link către comentariu

ce cai se estimeaza cu stage 2 +?

Din rezultatele altora si eu estimez intre 365 si 375CP, avand in vedere ca am DSG cu soft OEM.

Link către comentariu

Ai fost "putin" ironic?  :dry:

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

nu neaparat ironic...eram curios daca o sa vedem o masuratoare dyno, mai ales ca noul dealer revo mi se pare cel mai profesionist cu putinta!

Link către comentariu

Da, intentionez sa fac si asta, in doua locuri diferite chiar. Atat ca in tara noastra ai mai multe sanse sa afli daca mai traieste Ceausescu decat caii pe care ii dezvolta cu adevarat motorul. :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!